SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Tolltartó az íróasztalra

[cikkei] - 2004-08-26
Ha ügyes kezűek vagyunk, vagy a csemeténk az ügyeske, magunk is gyárthatunk a sok ceruza, toll, egyéb írószerek számára olyan tárolót, ami teljesen egyedi, csak nekünk van.

Rakjunk félre néhány wc-papír gurigát, hasznos lesz! Ezekből kedves állatokat tudunk majd alakítani, csak fantázia kell hozzá. Itt most egy katicát fogunk megnézni, de lehet ebből kutya, cica, béka....

 

Tehát, a katica: a gurigát borítsuk be teljes felületén piros papírral. Egy erősebb kartonból csináljunk talpat, a feketét javaslom (a mellékelt képen egy zöld levélkén áll a katica, de ez csak hátulról látszik levélnek). Lehet egyszerű kör, de ha van olyan ollónk, amivel cifrázni lehet a karton szélét, még érdekesebb lesz. Ragasszuk a guriga aljára. Ezután vágjunk ki két piros korongot, nem pont szabályosat (egyszerűbb, ha 8 alakot vágunk ki, nem két külön korongot), ebből lesz a szárny. Fekete papírból vágjunk ki néhány pöttyöt, ezeket ragasszuk a szárnyra (a fekete filccel rajzolt pöttyök is megteszik). Most ragasszuk a henger hátuljára a szárnyakat. Piros kartonból készítsünk egy kisebb kört, ebből lesz a feje. Még a csápokat kell a fekete papírból kivágnunk, aztán a piros körre felragasztani. Alakítsuk ki a katica arcát, szintén lehet filctollal, de lehet a fekete papírt is vagdosni. Ha már kész az arc, ragasszuk a testre. Ha szépen mosolyog a katicánk, stabilan áll, nem borul fel, akkor keressünk egy helyet a gyerek íróasztalán, aztán pakoljuk tele.

 

Ha egy nem elég, és még tart a lelkesedés is, akkor lehet folytatni a többi állatkával is. Így tárolhatjuk külön a színes ceruzákat, a filctollakat, a krétákat. Így egy kis barátságos helyet tudunk berendezni, ahova szívesen fog leülni a gyerkőc tanulni, leckét írni!

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja