SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Kiruccanás egy kilenc hónapos kisbabával

Keviczky Csilla [cikkei] - 2006-06-12
Nekem is nehezen megy. Nincs gyakorlatom a gyereknevelésben, és tudom, hogy minden olvasott és megélt cikk és tapasztalat nagyon sokat ad és segít. Emlékszem, amikor a babát vártam azt sem tudtam mit kell vásárolnom az érkezésig. Ezen a honlapon összeírt babakelengye lista sokat segített és rengeteg ötletet adott.

Szeretnék egy-két röpke tanácsot, ötletet adni a rövid kis utakhoz. Két fontos terület van a babával való gondoskodásnak, amelyre fel kell készülni: az etetés és a pelenkázás. Pelenkázásnál és az etetésnél is nagyon sokat segít a nedves törlőkendő. Kocsival utaztunk és elővettem a korábban nagy ötletként megvásárolt ételmelegítőt, ami az autó szivargyújtóján keresztül is képes a babaételt a legmegfelelőbb hőfokra felhevíteni. Remek találmány és időt kapunk általa. Nem kell két etetés közben hazaszaladni.
Vittem még egy kiskanalat, egy állkendőt és egy kis anyag törlőkendőt, hogy ne maszatoljunk mindent össze.

Nasi is kellett. Praktikus (ha szereti a baba) banánt vinni. Könnyen etethető vele a gyermek és menet közben is fogyasztható.


Pelusozásnál nem vittem, de hasznos lett volna egy kis pelenka alátét az ülésre (a nedves meglepetések elűzésére). Ott volt velem a popsikrém és a zacskók az elhasználódott pelenkákhoz.

Fiam nagyon szeret látni és mozogni. Most fedezte igazán fel a világot. Felállt. Kúszásokkal és mozgásokkal tudja és szereti áthidalni a távolságokat. Így egy idő után a gyerekülésbe bekötötten, a hosszú ülés igen unalmassá vált. Több pihenőre és sok-sok kedvenc játékra van szükség. Őt még nem kötik le az ablakon át bevillanó táj futó képei. Nem kellenek nagy dolgok, végveszély esetén egy műanyag kártya, színes papírdoboz vagy egy zörgő reklámszatyor is megteszi és pótolja a hiányzó kedvenceket.

Jó utazást Mindenkinek!

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja