SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Milyen tolltartót válasszunk az elsős gyermekünknek?

Tóth Nikolett [cikkei] - 2023-08-22
Nemsokára kezdődik az iskola, és sok szülőnek okozhat fejtörést, hogy melyik a legpraktikusabb tolltartó a gyermeke számára. Van, akinek az emeletes, míg másnak a kihajtható típus tetszik, de vajon egy elsősnek milyet érdemes választani?

Milyen tolltartót válasszunk elsős gyermekünk számára? 

Ma már rengeteg féle tolltartó közül válogathatunk, a színeknek és mintáknak tényleg csak a képzelet szabhat határt. A szülőknek azonban azt is nézniük kell, hogy vajon mennyire praktikus az adott tolltartó. Nézzük, hogy az egyes típusoknak mik az előnyeik és hátrányaik.
 

Kihajtható tolltartó

Ennek fontos előnye, hogy egyetlen cipzárral ki lehet nyitni, egy mozdulattal elérhető az összes írószer. Általában saját zsebbel is el van látva, így az órarend is belefér.

Hátránya azonban, hogy kihajtva sok helyet foglal az asztalon.
 

Emeletes tolltartó

Az emeletes tolltartó több cipzárral működik. Külön rekeszekben lehet tárolni a grafit ceruzákat, színes ceruzákat és egyéb írószereket. Előnye, hogy jól lehet benne rendszerezni a dolgokat. 

Hátránya viszont, hogy biztos bele fog telni egy kis időbe, mire a gyerek megtanulja, hogy hol mit talál, mikor melyik cipzárat kell kinyitni, így lehet, hogy néha lemarad egy kicsit a tanórán, mert nem tud figyelni, amíg keresgél. Ezen kívül ebben a típusban általában nincs külön zseb sem az órarend tárolására.
 

Többszintes tolltartó

Sokan emellett teszik le a voksukat, ami nem véletlen. Ezt a tolltartót úgy kell elképzelni, hogy tartalmaz egy külön kis zsebes részt is, valójában egy belső, henger alakú tolltartót, amiben plusz dolgok - például ragasztó, radírok, ecsetek, kocka, stb. - tárolhatók. Ráadásul maga a tolltartó egy cipzárral nyitható, és nem is kell kihajtani, így nem foglal olyan sok helyet.

Hátránya, hogy nincs benne órarend tartó. 


Hengeres tolltartó

A hengeres tolltartók elsősök számára nem ajánlottak főtolltartónak, hiszen nehéz benne megtalálni az adott írószert. Kiegészítő tolltartónak azonban jó szolgálatot tehet, tökéletesen alkalmas radír, ecset, ragasztó, vagy más iskolaszer tárolására. 

Minden elsős kisdiáknak sikeres és boldog iskolai éveket kívánunk! 

Indexkép: Bruno képe a Pixabay-en

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja