SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Tudtunkon kívül agresszív kisfiúkat nevelünk - erre lenne szükségük

Tóth Nikolett [cikkei] - 2023-03-30
A férfiak szakemberek szerint a tesztoszteron hatásai miatt erőszakosabbak általánosságban véve, mint a nők. Az agresszió azonban lehet a környezeti hatásokra adott válasz is. Kialakulhat például akkor is, ha egy kisfiú nem kap elég gondoskodást, vagy nincs lehetősége elég szabadjátékra a természetben.

Az agresszió gyakran egy válasz a környezeti hatásokra

A fiúk általában lassabban érnek, mint a lányok. A társadalom azt várja el tőlük, hogy már kiskorukban legyenek férfiasak, vagyis rajtsék el az érzelmeiket, ne sírjanak, ne hisztizzenek, mert az olyan kislányos. Pedig a fiúknak több gyengédségre lenne szükségük a szüleiktől.

A tesztoszteron miatt a szakemberek szerint a férfiak hajlamosabbak az agresszióra és az erőszakosságra, mint a nők. Egy másik megközelítés szerint azonban az agresszió gyakran egy válasz a környezeti hatásokra. Vagyis ha a kisfiúkat más hatások érik, akkor csökken az agresszió - erről a psychologytoday.com írt. 

A szakértők szerint a kisfiúknak - pont azért, mert lassabban érnek - több ölelgetésre, babusgatásra, dédelgetésre lenne szükségük, ahogy hosszan tartó szoptatásra is, valamint arra, hogy nyugodtan kifejezhessék az érzelmeiket mindenféle bűntudat nélkül. 



Az első években egy biztonságos "fészekre" van szükség

Amikor az ember világra jön, még gyámoltalan, egyedül teljesen életképtelen. Egy biztonságos kis "fészekre" van szükség ilyenkor, amit a szülők teremtenek meg a gyermekük számára. 

Az első években törekedni kell 

  • a hosszan tartó, igény szerinti szoptatásra
  • arra, hogy kisbabánk jelzéseire mindig azonnal reagáljunk, csökkentve ezzel a stresszt
  • arra, hogy gyakran ölelgessük, simogassuk, dédelgessük őt
  • arra, hogy sok gondoskodást kapjon a felnőttektől
  • arra, hogy eleget legyen kint a szabad levegőn, kiskorban naponta több órát is játszhasson a természetben vagy a játszótéren
  • arra, hogy egy pozitív, támogató közösségben lehessen. 

Vekerdy Tamás is úgy vélte:

"Az fogja jól bírni az élet megpróbáltatásait és az lesz eredményes, aki gyerekkorában jól érezhette magát a bőrében, érzelmi biztonságban nevelkedett, önbizalmát megerősítették, nem hagyva, hogy a külvilág (esetleg az iskola) tévesen értelmezett fölösleges követelményekkel túl korán megtörje. Akit megvédtek a külvilággal, igen, ha kell, az iskolával szemben is.”

A szakértő továbbá úgy gondolta, hogy a gyerekeknek arra van szükségük, hogy naponta több órát is a szabad levegőn játsszanak. Szerinte a mozgáshiány a beszédhiányosságokkal is összefügg. 

”Némi túlzással: amennyivel kevesebbet töltenek, annnyivel ,,rosszabbak”, ,,idegesebbek” - mondta. 

Vagyis ha a fent említett igényeket kielégítjük, akkor a gyermek megtanul bízni magában és másokban. Ellenkező esetben lehet, hogy nem fogja találni a helyét a világban, nem tud kapcsolatokat kialakítani, nem tanul meg bízni sem. Ennek pedig agresszió is lehet a következménye.

 

Olvasd el ezt is: Férfiak, akik sohasem lehetnek gyengék - tragikus árat fogunk fizetni, ha továbbra sem hagyjuk nekik
 

Idézetek forrása: Vekerdy Tamás: Érzelmi biztonság c. könyve

Indexkép: Depositphotos.com 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja