SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Mi történt ma a suliban?

Tömör Elisabeth [cikkei] - 2017-02-15
Akadnak gyerekek, akikből csak úgy dől a szó. Elmesélik mi volt az ebéd, mit mondott a tanító néni a padtársának, vagy mit játszottak az udvaron. A legtöbb gyermek szülője azonban arról tud inkább beszámolni, hogy a "mi történt a suliban" kérdésre a válasz általában az, hogy semmi. Esetleg semmi különös... Hiába, rejtélyes egy hely ez az iskola...

Ha mégis többet szeretnél megtudni arról, hogy hogyan tölti a gyermeked napjának legnagyobb részét, teszteld le az alábbi izgalmas, kipróbált kérdéseket!
 

1. Milyen színű volt ma a tanító néni pulcsija?

Ez az egyik legjobb kérdés, ha beszélgetést szeretnénk kezdeményezni. Lehet, hogy az első alkalommal nem fog emlékezni, de az is előfordulhat, hogy ezentúl figyelni fog rá, és miközben mesél, eszébe jut más történés, anekdota, melyet érdemes meghallgatni. Nem utolsó sorban ezzel a kérdéssel ráhangolódhatunk a továbbiakra is.
 

2. Min nevettél ma nagyot?

Ez az egyik kedvenc kérdésem, de még annál is jobban imádom a válaszokat. Leginkább azért, mert általában a nem egészen teljes magyarázatból kifolyólag csak a történet felét szoktam megérteni, de ez nem zavar abban, hogy jól szórakozzunk, miközben a gyerek lelkesen meséli vicces kalandjait. Nem teljesen mellékesen ez remek alkalom arra is, hogy a nebuló újra élje az örömteli pillanatokat, megalapozva ezzel azt, hogy nem is olyan rossz hely az iskola.
 

3. Kivel játszottál a szünetben?

Vagy ki mellett ültél a menzán? Ezekre a kérdésekre adott válaszok alapján látható a gyerek baráti társasága. Kiderül, hogy mindig ugyanazokkal szokott-e játszani, vagy változnak körülötte a barátok. A válasz közben a gyerkőc újra élheti a nap eseményeit, és képes lesz idővel azt időrendben elmesélni.
 

4. Volt valami, ami zavart ma téged a suliban?

Nyílván ezt a kérdést nem kell minden áldott nap feltenni, csak abban az esetben, ha láthatólag valami nem stimmel, vagy éppen szomorú, feszült a gyerek. Nyíltan ugyanis nem szoktak beszámolni a kisgyerekek az apróbb összezörrenésekről, főleg, ha éppen az ő fülük mögött is van vaj. Még az is lehet, hogy meg fogsz lepődni a válaszon.
 

5. Mit mondott ma neked a tanító néni?

Erre a kérdésre csak úgy fog tudni választ adni, ha elgondolkodik és visszaemlékezik a napjára, illetve a tanító nénivel történő interakcióira. A nem eldöntendő kérdésekre részletesebben lehet csak válaszolni, és nem lehet egy igennel vagy nemmel elintézni a dolgot.

Fotó: Olichel/pixabay

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja