SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Kreatív nevelési módszer

Kőnig Gáborné [cikkei] - 2016-11-21
Kőnig Gáborné vagyok, a nagykanizsai Piarista óvoda süni csoportos óvó nénije. Ebben a tanévben kezdtem ismerkedni a Kett-módszerrel, amely a pedagógus és a gyermekek kreativitására épül. Be szeretném mutatni azt, hogyan alkalmazom ezt a módszert hittan foglalkozásokon.

Az eljárásrendszer kidolgozója Franz Kett, német reformpedagógus. Elmélete keresztény alapokon nyugszik, amelyben a személyiség testi-lelki-szellemi egysége valósul meg. A lényeg a tárgyak körben való elhelyezése, közös kép elkészítése a földön. Minden gyermek a maga által elkészített képével kapcsolódik az egészhez.



A módszer leglátványosabb eleme a végére elkészülő padlókép! Én a Szent Hubertus legendáját dolgoztam fel vegyes életkorú csoportommal. Körbe ültünk és egy ezüstkorongot adogattunk át egymásnak: Mi lehet ez? A gyerekek holdnak, kocsikeréknek, tányérnak stb… látták. Én azt mondtam, most ez egy tisztás, az erdő közepe lesz. Ezzel indult a padlókép kialakítása. Mivel ősz van, őszi „leveleket” tettünk a korong köré, vagyis színes selyemszalagokat.



Ehhez középső- és nagycsoportost választottam egy finom jellel: ránéztem, megszólaltattam a fémháromszöget. A kendők elhelyezése gondosságot, óvatosságot, figyelmet igényelt. Ez után kialakítottuk az erdőt úgy, hogy kendőkből mindenki elkészítette a maga fáját. Itt szükség volt kreativitásukra. A kicsik segítséget igényeltek, de a nagyok önállóan dolgoztak. Terméseket helyeztek a fákra és megnevezték azokat. Már csak az állatok hiányoztak az erdőből. A kicsik az általam készített pompon bábokból válogattak, míg a nagyok a dobozokban rejlő tárgyakból ötletes állatfigurákat készítettek. Fejlődött finommotorikájuk, kreatív gondolkodásuk. Ezt követően egy gyermeket választottam ki Hubertusnak, fejére kalap került és röviden elmeséltem a legendát. Ő mozgással imitálta, ahogy járta az erdőt és nyilával célba vette az állatokat. A foglalkozást közös dallal és hozzá kapcsolódó mozgással zártam. Az elkészült padlókép hűen mutatja a gyermekek kreativitását. Ez a módszer mesefeldolgozásra is alkalmas!


 


A „Keressük a Legkreatívabb óvónőt” pályázatra beérkezett cikk.

 

 

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

"Ez egy csoda, hogy ő itt van" - Gryllus Dorka nem számított rá és észre sem vette, hogy 47 évesen újra babát vár

Gryllus Dorka, a népszerű színésznő őszintén mesélt családi életéről és váratlan terhességéről Kadarkai Endre "Nőszintén" című műsorában. A most 52 éves színésznő elárulta, hogy 47 évesen, amikor már lemondott a gyermekvállalás lehetőségéről, hatalmas meglepetésként érte, hogy ismét babát vár.

Tragédia Győr mellett: Gyógyíthatatlan beteg volt a gyermek, akivel az anyja a vonat elé lépett

Győr közelében, Ménfőcsanak mellett egy 41 éves nő végzetes döntést hozott: péntek este karjában hároméves kisfiával egy száguldó vonat elé lépett. A környékbelieket sokkolta az eset, amelyet egyesek szerint az anya kétségbeesése váltott ki, mivel gyermeke gyógyíthatatlan betegséggel küzdött. Az asszony vélhetően tudatosan választotta ki a helyszínt, ahol a vonatok nagy sebességgel haladnak, és ahol nem maradt esély a túlélésre.

Tragédia Tatabányán: öngyilkos lett egy általános iskolás diák

A rendőrség közigazgatási eljárás keretében nyomozást indított az ügy kivizsgálása érdekében.

Élelmiszerek, amelyek felerősíthetik a menopauza tüneteit

A táplálkozás nagy jelentőségű lehet a menopauza tüneteinek enyhítésében, a csontritkulás, a hízás és más negatív egészségi következmény mérséklésében. De nemcsak arra érdemes figyelni, mi legyen a tányéron, hanem arra is, mit érdemes elkerülni. Imre Noémi, a Nőgyógyászati Központ dietetikusa, okleveles táplálkozástudományi szakember Msc ez utóbbi témáról beszél.

Most érdemes kivizsgáltatni a pollenallergiát!

Akár már februárban is jelentkezhetnek a szezonális pollenallergia tünetei, de még nem késő, hogy kivizsgáltassuk magunkat. A szezont a mogyoró virágzása nyitja, majd azt követi az éger, a kőris, a nyír, a nyár és a tölgy. A bőrön végzett úgynevezett prick-tesztet érdemes a tünetmentes időszakban és az antihisztamin készítmények szedése előtt elvégeztetni - mondja dr. Kraxner Helga, a Semmelweis Egyetem Fül-Orr-Gégészeti és Fej-Nyaksebészeti Klinika adjunktusa.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja