SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Folyton beteg a bölcsis gyermekem!

[cikkei] - 2014-11-17
Itt az ősz a megfázások és az influenza időszaka, melyet mindenki messziről el akar kerülni. De vajon mekkora ennek az esélye, főleg, ha a gyermek közösségbe jár?

Szinte minden szülő és gyermekorvos egyet ért abban, hogy a legjobb az lenne, ha a gyermek novembertől áprilisig otthon lenne, hiszen így nagymértékben elkerülhető lehetne a köhögés, orrfolyás, és minden egyéb, ami ezzel jár. De ezt sajnos nem lehet, tehát ezt az időszakot valahogy át kell vészelni.

Erősítsük az immunrendszerét!

A legjobbat azzal tesszük, ha már jóval az influenza szezon előtt elkezdjük gyermekünk szervezetét erősíteni, mivel így van a legnagyobb esélyünk arra, hogy megelőzzük a megbetegedést, vagy legalábbis abban segítünk, hogy könnyebben átvészelhető legyen a gyermek (és a szülő) számára is. Figyeljünk a táplálkozásra, és ha szükséges, adjunk a gyermeknek táplálékkiegészítő formájában is vitaminokat.


Betegen ne vigyük bölcsibe!

Ezt a legtöbb szülő tudja, illetve meg tudja oldani a felügyeletet abban az esetben is, ha beteg a kicsi. Beteg gyermeket közösségbe vinni nem lehet. Sem neki, sem pedig a körülötte lévő gyermekeknek nem jó. Valószínű, hogy haza kell majd vinned. Tehát, ha már úgy látod, hogy nagyon és folyamatosan folyik az orra, vagy elég csúnyán köhög, rossz a közérzete, bágyadt, akkor inkább próbáld megoldani aznap a felügyeletét máshogy, még akkor is, ha nincs láza. Hiszen gondoljunk bele, hogy nekünk sem kellemes egész nap betegen dolgozni.

Mindig érdeklődj a bölcsődében az éppen tomboló betegségekről, hogy tisztában legyél vele, fel tudj készülni, illetve meg tudd előzni gyermekednél. Tájékozódj a gyermek háziorvosánál, vagy a természetgyógyásznál, hogy hogyan, milyen módon tudod megvédeni a kicsi egészségét ebben az időszakban is!

Fotó: cherylholt/Pixabay.com

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja