SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Céges családi napközi 2.

Dr. Nagy Ágnes [cikkei] - 2012-02-22
Már írtam arról, hogy sok cégnél felmerült az ötlet, hogy létrehoznának céges családi napközit...
DE Mi is ez a CÉGES CSALÁDI NAPKÖZI?

csana

A céges csana egy "régi-új" ellátási forma a dolgozni akaró anyák számára. Akár úgy, hogy visszatérnek a gyermekvállalásuk előtt betöltött pozíciójukba, akár úgy, hogy ők gondozzák a munkatársak gyermekeit a céges családi napköziben, ezzel is segítve a kollégákat és a munkáltatót.

Röviden összefoglalva, a Céges Családi Napközi Előnyei bármely más intézményi formához képest:

Bárhol létrehozható, gyorsan és olcsón:

  • családi házakban,
  • bérelt lakásban
  • munkahelyeken, munkahely közelében

A rugalmassága miatt könnyen alkalmazkodik:

  • az ellátandó gyermekek életkorához (20 hetes kortól - 14 éves korig!)
  • a szülők munkarendjéhez!
  • tanítási szünetekben is működnek

A kisebb csoportok előnye:

  • maximum 5-7 gyerekkel foglalkozik egy gondozó - kevesebb megbetegedés (így kevesebb táppénz)!
  • a sajátos nevelést igénylő gyerekek szükségleteit is könnyebb kielégíteni (pl. cukorbeteg gyerekek)

Miért is éri ez meg a Cégnek?

A vállalat a céges családi napközi létrehozásával a Kormány által is hangsúlyozott társadalmi szerepvállalásban tud felmutatni egy tevékenységet, hiszen nem csak a visszatérő dolgozóknak, hanem pl. a pályájukról elbocsátott pedagógusoknak, gyermekekkel szívesen foglalkozó családanyáknak is munkalehetőséget teremtene. A családi napközikben dolgozók szociális segélyezettek helyett alkalmazottak, azaz ADÓFIZETŐ polgárok lesznek.

Ma már komoly gazdasági veszteséggel jár egy cég számára, ha a munkavállalói nem motiváltak - márpedig főként a női dolgozóit a családbarát intézkedésekkel lelkesítheti leginkább.

A munkatársak kevesebbet hiányoznak, nő a munkavégzés hatékonysága, kevesebb a stressz, csökken a fluktuáció. A munka és a magánélet összeegyeztethetősége kiemelt Európai Uniós törekvés.

Mi, a Csodacsalád Egyesület, célul tűztük ki, hogy segítjük a magyarországi cégeket abban, hogy létrehozzanak céges családi napköziket, ezzel is segítve a kisgyermekes munkavállalóikat.

Trubjanszky Csilla
céges családi napközi koordinátor
Csodacsalád Egyesület
cegescsana@csodacsalad.hu

Céges családi napközi 1.

Céges családi napközi 3. - Nők-Munka-Karrier-Gyerek?

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja