SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Válogatós gyerekek - II. rész

Kandikó Éva [cikkei] - 2010-02-09
6 jó tanács, hogyan szerettethetjük meg gyermekünkkel az evést, hogyan tehetjük feszültségmentessé az étkezéseket.

1.) Vonjuk be gyermekünket a vásárlásba. Engedjük választani, milyen ételt enne szívesen, persze azért ezt tartsuk korlátok között.

2.) Amikor főzünk, engedjük, hogy ő is a konyhában legyen velünk, vegyen részt a főzésben. Fokozottan kell rá ugyan ügyelnünk, de higgyük el, meglesz az eredménye, szívesebben kóstol meg olyan ételt, amelynek elkészítésében ő is részt vett.

3.) Próbáljuk ki, hogy kedvenc süteményeit, nassolni valóit nem dugjuk el. A tiltott dolgok mindig vonzóbbak a gyerekeknek, mint amit szabadon élvezhetnek, ezért a tiltott ételekből sokkal többet fognak enni, ha végre megkaparintják, mint amihez bárikor hozzájuthatnak.

4.) Ízesítsük megfelelően az ételeket. Használjunk fűszereket, friss fűszernövényeket, tálaljunk színesen, díszítsük az ételt, hogy minél étvágygerjesztőbb legyen. Mi, felnőttek sem eszünk szívesen se íze, se bűze  ételeket.

5.) Fontos, hogy milyen körülmények között étkezik a gyerek. Igyekezzünk gusztusosan tálalni az ételeket, de nem mellékes az sem, hogy van-e terítő az asztalon, és természetesen nagyon fontos a nyugodt légkör. A gyermekek étkezési szokásainak kialakulásában nagyon fontos a szülők példamutatása. Gyorsan eltanulja a kicsi, mit és hogyan eszik apu és anyu.

6.) A legjobb szándék mellett is követhetünk el hibákat. Tartsuk mindig szem előtt, hogy kisgyermek korban  alakulnak ki gyermekünk életre szóló táplálkozási szokásai, ételpreferenciái, rögzülnek a látott táplálkozási minták. Érdemes tehát kitartónak és következetesnek lenni, kitartásunk minden bizonnyal meghozza a várt eredményeket.

És végül ne feledjük, hogy nekünk, felnőtteknek is fontos, hogy nyugodt, harmonikus környezetben, ízlésesen tálalt ételt fogyasszunk el!

Válogatós gyerekek - I. rész

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja