SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Ezt mondanák el a tanárok a diákjaiknak, ha tehetnék

Kercsó Dorottya [cikkei] - 2019-12-03
A diákok gyakran nem is sejtik, hogy a pedagógus milyen mélyen átérzi a gondjaikat, és hogy hiába tanár, a diákjaihoz nagyon hasonló élethelyzetekkel küzd meg nap mint nap.

Az Independent tanárokat kérdezett meg arról, mi az, amit szívesen elmondanának a diákjaiknak, de nem tehetik. Ezek közül válogattuk ki a legjobbakat, és kiegészítettük őket hazai pedagógusok tapasztalataival.
 

„A felnőttek sem tökéletesek”

„A felnőttek úgy tesznek, mintha minden tudás birtokában lennének, de ez nem igaz. Én is tévedek, az igazgatónő is, sőt, a szüleitek is. Néha olyan szívesen elmondanám nektek, ha nem értek velük egyet.”


„Én is telefonfüggő vagyok”

„Miközben folyamatosan próbállak titeket lebeszélni arról, hogy egész nap a telefonotokat piszkáljátok, én is tízpercenként csekkolom, jött-e rá valami érdekes. Láttam ám azt a képet is rólad, amit anyukád töltött fel a Facebookra. Be is lájkoltam. Szívecskével.”


„A végzettséged semmit nem árul el rólad”

„De attól még jól jöhet, ha papírod is van arról, amit tudsz.”


„Én is utálom a dolgozatokat”

„Ti írni nem szeretitek, én pedig javítani. Talán nem is gondolnátok, de dolgozatot javítok minden nap késő estig, viszem őket magammal az orvosi rendelőbe, a vonatra. Ha van egybefüggő tíz percem, amikor nincs semmi dolgom, azonnal a dolgozatokat veszem elő. Rátok a felkészülés nehezedik mázsás súllyal, rám pedig a kijavításuk.”


„Ami az iskolában történik, nem is feltétlenül fontos”

„Tudom hogy kis alsósként sokat szorongsz az el nem készített házi feladatok és az otthon felejtett felszerelés miatt. Ilyenkor én úgy teszek, mint aki helyteleníti, amit tettél (vagy épp nem tettél), pedig hidd el, tudom, hogy ezek igazából nem is számítanak. A hiányjellel, fekete ponttal csak arra szeretnélek rászoktatni, hogy tartsd kézben a saját dolgaidat, de valójában soha nem tudnék egy otthon felejtett matekfüzet miatt haragudni.”


„Néha szerintem is unalmas a tananyag”

„Soha nem fogom bevallani nektek, de engem sem hoz lázba Berzsenyi Dániel költészete. Már gimiben is utáltam, és ez az érzés a mai napig kitart.”


„Nem csak ti beszéltek rólam tanítás után”

„Én is emlegetlek titeket otthon. Veletek töltöm az életem felét, és ha valami vicces, szomorú vagy elgondolkodtató eset történik, muszáj elmesélnem a családomnak. A férjem ismer titeket név szerint, a gyerekeim pedig néha megkérdezik, mi újság veletek. Ma is sírt Peti? Panni kapott új szemüveget? Nehogy azt higgyétek, hogy az otthoni sztorizás a ti előjogotok.”


„Ne féljetek hibázni”

„Az iskola biztonságos közeg, akkor is, ha nem annak tűnik. Itt nyugodtan lehet próbálkozni és hibázni. Azért vagyok itt, hogy segítsek nektek ebben.”


„Bírom a humorotokat”

„Nem szabad tolerálnom a szemtelenséget, pedig olyan szívesen nevetnék veletek egy-egy találó megjegyzéseteken. Abban a korban vagytok, amikor tűpontosan látjátok a felnőttek hibáit, és ennek szívesen hangot is adtok. Ezt néha olyan vicces formában teszitek, hogy minden erőmre szükség van ahhoz, hogy szigorú arcot vágjak ahelyett, hogy veletek nevetnék.”

Kapcsolódó cikkeink:

Kép: ESB Profesional / shutterstock

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja