SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Az elszakadás

- 2017-04-19
Generációk hosszú sora küzd és küzdött az elszakadással, vagyis a felnőtté válással.
Az elszakadás

Mint a nevében is benne van (szakadás), bizony ez egy fájdalmakkal teli folyamat!

Kivéve!

Ha a szülők részéről megtörténik az elengedés! Vagyis az egészséges felnőtté válás folyamata, ahol felnőtt és felnőtt között, legyen az akárhány éves, nincs rangsor. Nem gondolja úgy az 50-60-70... éves, hogy majd ő mondja meg a 25-35-45... éves gyermekének, hogy mit, hogyan csináljon!

Amikor megkérdeztem egy 3 gyermekes édesanyát, hogy miért viseli el, hogy az anyukája minden cselekedetét bírálja, a válasz az volt:

"de hát ő a felnőttebb!"

Nem tudtam értelmezni! Mert lehet egy felnőtt idősebb és fiatalabb, világlátottabb vagy tapasztaltabb, de nem felnőttebb!

Nap, mint nap az a feladatom, hogy 1-2-3... gyermekes édesanyákat, néha édesapákat nyugtassak meg, hogy jól csinálják, hogy igenis jó anyák-apák, feleségek-férjek, háziasszonyok, családfenntartók! Mert bármit tesznek, szüleiktől nem kapnak pozitív visszajelzést, csak negatívat. Jó esetben semmilyet.

Minden családnál megkérdezem a szülőktől, hogy mikor mondták az ő szüleik nekik utoljára: szeretlek? Mikor dicsérték és mondták: büszke vagyok rád? Mikor ölelték meg utoljára?

Sajnos még nem volt dolgom olyan 25-45 év közötti felnőttel, édesanyával, édesapával, akiknél elhangzottak volna a biztató, dicsérő mondatok. :(

Nem állítom, hogy nincs ilyen. Hiszen jómagam is rendszeresen használom ezeket a szavakat arra, hogy kifejezzem, és főleg sokszor elmondjam, mennyire szeretem és milyen mérhetetlenül büszke vagyok a fiamra és a párjára. Hiszen őszintén így gondolom, hát akkor miért ne hoznám a tudomásukra, amikor csak tehetem!

Ha kisgyermekes szülőket kérdezek: mit szeretnétek, milyen felnőtt legyen a gyermeketek, a válasz mindig ugyanaz:

"Boldog!"

Aztán felcseperednek a gyerkőcök és mintha mindent elfelejtenének.
Pedig a boldogságában vele kellene örülni, a bánatában mellette kellene lenni. De, nem bírálni! Nem megmondani, hogy mit csináljon másképpen vagy mit ne csináljon. „Csak” mellette kellene állnunk!

Mert boldog felnőtt ekkor lesz a gyermekünk. És vele együtt mi is!

Tehát ne várjuk meg, amíg felnőtté vált gyermekeink kénytelenek lesznek fájdalmak közepette elszakadni tőlünk! Csak mert nem vagyunk képesek elengedni őket.

Tegyük meg mi, hogy elengedjük és teljes jogú felnőttnek tekintve, támogatjuk minden cselekedetükben, döntésükben. Tiszteljük meg őket, hogy ők is tisztelhessenek minket!

Kedves ismerős, ismeretlen Olvasó!

Szakítsd meg Te ezt a sort a családodban és légy az első, aki olyan mértéktelenül szereti a felnőtté vált gyermekét, hogy elengedi!

Ha ezt megteszed, garantálom, hogy olyan közel kerültök egymáshoz, mint a borsó, meg a héja!

Hát ez az igazi szeretet.

Ezért gyakoroljátok minél többen és többet!

Üdvözlettel: Gyerkőcökkel Suttogó

Pribránszki Marianna
Viselkedéspedagógus,Tehetséggondozó
Telefon: +36-30/429-5960
E-mail: info@gyerkocokkelsuttogo.hu
Facebook: Gyerkőcökkel Suttogó
Honlap: www.gyerkocokkelsuttogo.hu 

Kép: Freepht / Pixabay

Kérjük, támogasd munkánkat!

Ha szeretsz minket olvasni, ha csaltunk már mosolyt az arcodra, ha segített már neked valamelyik szakértõnk, vagy ha egyszerûen Te is fontosnak tartod, amit csinálunk, kérjük, támogasd munkánkat!

Banki átutalással:
Magnet Bank 16200106-11697987
Kedvezményezett: Családi Háló Közhasznú Alapítvány
Közlemény: Média támogatás

Vagy bankkártyás fizetés Simplepay-el az alábbi gombra kattintva:

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Életét vesztette Sallai Nóra ötéves kisfia az autóbaleset következtében

Életét vesztette Sallai Nóra ötéves kisfia az autóbaleset következtében

Szeptember 27-én történt a súlyos karambol, melyben Sallai Nóra színésznő és kisfia életveszélyes sérüléseket szenvedett - azóta kórházban ápolták őket. A szörnyű baleset mára azonban felfoghatatlan tragédiává változott.
Október 2024-ben is a látás hónapja

Október 2024-ben is a látás hónapja

A látás hónapját minden évben megrendezik világszerte, így Magyarországon is. A látás hónapjának kezdetben elsősorban az optikai látásjavítás (szemüveg- és kontaktlencse-viselés) volt a fő témája. Az évek során azonban a látás, elsősorban a látásélesség megőrzésének és javításának figyelemfelhívó hónapja lett. Professzor Dr. Holló Gáborral, a Szemészeti Központ vezetőjével, glaukóma specialistájával a mai alkalommal a 2024. évben is aktuális látásmegőrzéséről és az éleslátást leginkább veszélyeztető betegségekről, valamint ezek korai felismeréséről beszélgettünk.
Minden ultrafeldolgozott élelmiszer káros? A dietetikus válaszol

Minden ultrafeldolgozott élelmiszer káros? A dietetikus válaszol

Egyre többet hallani az ultrafeldolgozott élelmiszerek veszélyeiről, a tájékozottabbak egyenesen a szív-érrendszer legnagyobb ellenségeinek tekintik azokat. Ugyanakkor érdemes tudni, hogy ezek az élelmiszerek nem mind ugyanolyan feldolgozással készülnek, és bizonyos típusaik akár még csökkenthetik is a kardiológiai kockázatokat. Czakó Bettina, a Kardioközpont dietetikusa, okleveles táplálkozástudományi szakember MSc egy új elemzés kapcsán beszélt a témáról.
Csúnyán köhög a gyermek: mi a teendő?

Csúnyán köhög a gyermek: mi a teendő?

"Csúnyán köhög" - panaszolják aggódva a szülők, amikor náthás és napok óta köhögő gyermekeikkel felkeresik az orvost. Dr. Mezei Györgyi, a Tüdőközpont gyermektüdőgyógyász, allergológus és klinikai immunológus szakorvosa arra hívja fel a figyelmet, hogy a vírusfertőzésekkel együtt járó köhögés 3-4 hétig is fennállhat.
Mennyit tudunk a szem egészségéről?

Mennyit tudunk a szem egészségéről?

Legtöbben jobban félünk a látásvesztéstől, mint a rák, a stroke, a szívbetegség és más súlyos betegségek kialakulásától, legalábbis erre mutatnak rá különböző nemzetközi tanulmányok. Bár azt feltételezzük, hogy jól ismerjük a jó látás megőrzéséhez szükséges tudnivalókat, valójában a többségnek csekély a tudása ezen a területen. Ez az ismerethiány pedig növeli egy-egy szembetegség kialakulásának kockázatát.
A szerkesztő ajánlja