SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Amiről jó lett volna hallani a felvilágosító órákon

- 2017-01-24
Iskolás éveink legkínosabb pillanatai között bizonyára sokunk esetében ott szerepel a szexuális felvilágosító óra, amikor is kínos csöndben vagy éppen vihogásokkal kísérve hallgattuk végig a védőnő vagy az osztályfőnök előadását.

Ugyanakkor kétségtelen, hogy ezekre az alkalmakra igenis szükség van, ezért a Reddit nevű internetes fórum azt a kérdést tette fel olvasóinak, mi az, aminek igazán örültek volna, ha annak idején a szexuális felvilágosítás során választ kaptak volna.

A kérdésre több mint 2900 válasz érkezett, melyekből kiderült, hogy ezeken az órákon sokan csak a szex mechanikájáról hallottak, de az érzelmi részéről egyáltalán nem esett szó, míg másoknak egy szóval sem említették, hogy a szex örömet okoz az embernek, nem pedig valami kellemetlen dolog.
Az egyik hozzászóló egy listát írt arról, hogy a ’90-es évek elején egy Utah állam-beli iskolában ilyenkor mikről nem eshetett szó egyáltalán: a szexről, a születésszabályozásról, a homoszexualitásról, a szexuális úton terjedő betegségek tüneteiről, valamint az ellenkező nem testrészeiről. De akkor vajon miről beszéltek a felvilágosítás során?!

Akadt, akik azt hiányolta, hogy annak idején nem mondták el neki, hogy a nőket is ki lehet orálisan elégíteni, illetve, hogy ha az egyik félnek bármi nem tetszik a szex során, akkor nyugodtan nemet mondhat, továbbá, hogy teljesen normális az, ha valaki lányként vágyik a szexre, és nem csupán a férfi kedvéért megy bele.
Más arról nem hallott soha, hogy nem mindenki szereti a szexet, illetve, hogy nem csupán azért lehet valakivel randizni, hogy utána ágyba bújjanak.

Volt, akit teljesen félrevezettek annak idején, és azt mondták neki, hogy már attól is teherbe lehet esni, ha felöltözve egy ágyban fekszik egy lány egy fiúval.
Több kommentelő is említette, hogy soha nem hallott arról, miszerint szex után mindig pisilni kell menni, mert így elkerülhető a húgyúti fertőzés veszélye, egy másik hozzászóló pedig arról nem hallott egész sokáig, hogy a nők kétharmada csupán a behatolás révén nem jut el az orgazmusig.

Összességében a legtöbben pont azt nem tudták meg ezeken a felvilágosító órákon, hogy mitől lesz jó és élvezetes a szex, s azt sem, hogy lehet egyáltalán odáig eljutni valakivel, hogy szexre kerüljön sor.

A mi kamaszaink vajon mit hiányolnak a felvilágosító órákról?

Forrás: http://www.mipszi.hu
Fotó: Takmeomeo/pixabay.com

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja