SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Hogy ne legyen mumus az iskola... - 3. rész

Családinet [cikkei] - 2010-01-04
A következőkben bemutatunk néhány stresszoldó gyakorlatot. Lehetőség szerint a dolgozat vagy vizsga előtti délutánon végezze el gyermekünk a feladatokat. Ha más egyéb szorongást okozó helyzet adódik az életében, akkor is jót tesznek a gyakorlatok. Sokkal szórakoztatóbb, ha mi is beszállunk.

Az olyan stresszoldó tréninget, mint az autogén tréning hosszabb ideig kell gyakorolnunk, mert csak akkor hozza meg a kívánt eredményt.

"Majom" gyakorlat

Ez a gyakorlat megszabadítja a személyt a feszültségektől és egyidejűleg növeli az önbizalmat.


A következőképpen végezzük:

Álljunk egyenesen, ellazított végtagokkal. A lábak vállszélességű terpeszben állnak. Testünket egy erőteljes és mély sóhajtás kíséretében hátra hajtjuk.
A fej és a kezek lazán lefelé lógnak, térdünket kissé behajlítjuk. Lassan, erőteljesen beszívjuk a hasunkba a levegőt, majd lassan felegyenesítjük felsőtestünket. A karokat is visszük felfelé, amíg egészen a plafonra nem mutatnak. Magas tartásban az egész testünket jól kinyújtóztatjuk, mélyen kilélegezzük a levegőt. Most lazán ökölbe szorítjuk a kezünket és váltott kézzel elkezdjük veregetni a szegycsontunkat. A „mellveregetés” stimulálja a csont alatt lévő csecsemőmirigyet (thymus), amelynek jelentős szerepe van az immunrendszer irányításában.
Fontos: egyszerre csak 6-6 „dobütést” végezzünk el egy kézre számítva, azaz 12-t. Ne többször, mert erre igen érzékenyen reagál a csecsemőmirigy.


"Fújjuk el a stresszt" gyakorlat

Váltott orrlyukas légzés.

Befogjuk a jobb orrlyukat, baloldalon mélyen beszívjuk a levegőt, kis ideig visszatartjuk, majd ujjunkat a bal orrlyukra helyezve jobboldalon kifújjuk. Ezt többször megismételjük, amíg jól esik. Ez a gyakorlat helyreállítja az oxigén-széndioxid egyensúlyt a szervezetben, máris jobban érezzük magunkat.

Hatásos és ízletes varázsteák

Bízzuk magunkat a növények természetes gyógyító erejére.

Nyugodt alvás

Az orbáncfüvet és macskagyökeret tartalmazó gyógyteák megnyugtatják a gyermeket és nyugodt alvást biztosítanak számára különösen a vizsgák előtt. Az alvászavarok hatékony ellenszere a komlólevél, macskagyökér, citromfű, és narancsvirág keverékéből összeállított gyógytea.   Nyugtatóan hat még az édesköményt, citromfüvet, koriandert, fahéjat, gyömbért, édesgyökeret tartalmazó gyógytea is.

Stressz elleni egyszerű teakeverék:

2 rész orbáncfű, 2 rész macskagyökér, 1 rész golgotavirág.


Elkészítés:


Csészénként egy teáskanálnyi teakeveréket leforrázunk, 10 percig lefedve áztatjuk, majd leszűrjük.

Adagolási javaslat:
10 év alatti gyermekeknek csak fél teáskanálnyi keveréket, 10-15 év közötti gyerekeknek pedig egy kiskanálnyit forrázzunk le.


Ez a tea segít átvészelni a téli depressziós időszakot is:

1 rész macskagyökér, 1 rész rozmaring, 2 rész citromfű, 2 rész galagonyavirág, 4 rész orbáncfű.

Elkészítés:
Egy csészére számítva 1 púpos teáskanálnyi keveréket leforrázunk, lefedjük, öt percig áztatjuk, majd leszűrjük.  Naponta akár két csészével is ihatunk belőle.


Jobban kiázik a hatóanyag, ha a szárított növényeket először jól megtörjük egy mozsárban.


Kökényből új életerőt nyerhetünk. Legalábbis ezt állítják a szakemberek. Kiegyensúlyozza az idegrendszert, megterhelések és stresszhelyzetek elviselését segíti elő. Kökényszörp némi tájékozódás után kapható a kereskedelemben. Talán szárított formában is hozzáférhető.
Gyűjteni ősszel lehet, miután már megcsípte a dér.

Természetes gyógymód

Homeopátiás készítményt is szoktak ajánlani az orvosok a gyermekeknek, ha rossz a kedélyállapotuk, vagy teljesítmény-szorongásuk van. Ezt már súlyosabb esetekben, beszélgetéses pszichoterápia kísérő kezeléseként alkalmazzák.Ezért a most következő két homeopátiás készítmény alkalmazását feltétlenül meg kell beszélni a gyermekorvossal.


Ha nagyon szorong a gyermek a felelést, dolgozatot megelőző estén, hasznos lehet az Argentum Nitricum D12 jelzésű homeopátiás készítmény. Ebből naponta kétszer öt golyócskát kell bevenni. A szedését célszerű megkezdeni már 3 nappal a számonkérés előtt.


Ha a gyermek remegni kezd és elgyengül a félelemtől, a vizsgázás tudatától kiborul, vagy hasmenést kap, akkor adjunk neki Gelsemium D12-t, szintén napi kétszer öt golyócskát.

Ha nem ilyen komoly a baj, akkor sokat segíthet a szülői megértés és ennek kifejezésre juttatása a gyermekkel akár egy csésze kakaó, tea és némi sütemény mellett folytatott meghitt beszélgetésekben. Ha sikerül nagyjából megfogalmaznia a gyermeknek, miért is tart annyira a dolgozattól, kiselőadástól, feleléstől már is enyhülnek a félelmei. 

A cikk további részei:

Hogy ne legyen mumus az iskola...
Hogy ne legyen mumus az iskola... - 2. rész

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja