SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Rizikó

Marci [cikkei] - 2006-11-13
Háborús, stratégiai társasjáték, melyben a világ meghódítása a cél.

Hat kontinens van, melyen összesen negyvenkettő körzet van. Ezeket a körzeteket kell elfoglalni az egységeinkkel.
Egységek adatai:
1 gyalogos katona egy egységet ér
1 lovas katona öt egységet ér
1 ágyú tíz egységet ér
A játékosok attól függően, hogy mennyien vannak, kapnak bizonyos számú egységet, melyet tetszőlegesen vehetnek ki.
Pl.: Egy játékos kaphat 35 egységet. Ezt többféleképpen veheti ki: 2 lovas, 25 gyalogos.
Azért előnyös több gyalogost kivenni, mert csak velük lehet harcolni és így nem kell szöszmötölni az egységek felváltásával. A játék akkor kezdődhet, ha mind a 42 körzeten legalább egy katona van. Támadni csak szomszédos körzeteket lehet. Ha valaki támad, egyszerre három egységgel támadhat, védekezni viszont egyszerre csak kettő egységgel lehet.
Ha valaki elfoglal egy kontinenst, azért minden kör elején plusz egységeket kap. Mindenki kap egységeket akkor is, ha nincs kontinense. Annyit kap, amennyi a területeinek a harmada. Plusz egységeket lehet kapni azért is, ha összegyűlik három területkártya. Azonban nem mindegy, hogy mi van a kártyán. Kétféleképpen lehet értük egységeket kapni.
1. Három egyforma ábra van a kártyán (Pl.: 3 gyalogos vagy 3 lovas)
2. Három különböző ábra van a kártyán (Pl.: 1gyalogos, 1 lovas, 1 ágyú)
Úgy is játszható, hogy mindenki húz 3 küldetéskártyát, melyen parancsok vannak, amiket végre kell hajtani. Amikor az egyik játékos teljesítette az egyik küldetését, föl kell fednie a küldetés kártyát (ugyanis a küldetések titkosak). Az nyer, akinek hamarabb sikerül teljesíteni mindhárom küldetését.
Szerepel a játékban még a kétjátékos mód is, ami annyiban különbözik a másik kettőtől, hogy itt semleges egységek is vannak. Ezek lehetnek passzívak, vagyis nem mozognak és ha megtámadjuk őket az ellenfél játékosa dob (ugyanis kocka dobással kell eldönteni, hogy ki nyer), de lehetnek aktívak is, amikor megvesztegethetők. Megvesztegetni területkártyával lehet. Ekkor a szövetségeseink lesznek.

Próbáljátok ki!

www.abbcenter.com/jatek

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja