SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Egy őszi téma változatos technikákkal

Pálné Péter Baranyi [cikkei] - 2016-11-25
Baranyi Péter Pálné óvodapedagógus vagyok, a Boribon csoport óvó nénije.
Egy őszi téma változatos technikákkal

A nagycsoportban az ősz témakörön belül beszélgettünk a gyerekekkel az ősz jellegzetességeiről, a hulló falevelekről, a levelek színeiről, amit séta alkalmával is megfigyeltünk.

Ekkor fogalmazódott meg bennünk, hogy rajzoljunk őszi fát.

Változatos technikai megoldásokat javasoltam nekik, amire már egész héten át készültünk.

  1. Enyhén felfújt lufi segítségével, őszi színekkel nyomdáztunk a papírra, majd száradás után kivágtuk a leveleket. Barna papírból kivágtunk fákat.
  2. Tökmagokat festettünk piros, sárga, zöld, narancssárga színekkel.
  3. Előkészítettük a nyomdákat, fél diókra dekorgumit ragasztottunk.
  4. A kaparásos technikához foltokban lealapoztuk a rajzlapot zsírkrétával, itt is őszi színeket használtunk. Az így előkészített lapot fehér gyertya segítségével alaposan át kentük, hogy a kikaparáshoz megfelelő vastagságú felületet kapjunk. Végül babaszappant tettünk egy tálba és arra nyomtuk ki a festéket. A gyerekek kevés víz segítségével, körkörös mozdulatokkal festették be a lapot. Az első festékréteg száradása után, még egyszer átkentük szappanos festékkel.

A tevékenység napján mindenki maga választhatott technikát, ahhoz az asztalhoz ült le, ahol tevékenykedni szeretett volna. A négy asztalnál egyszerre dolgoztak.

  1. Az asztalra került a kivágott fa és a színes levelek, amit egy lapra ragasztottak.
  2. A gyerekek zsírkrétával fát rajzoltak, majd felragasztották a színes tökmagokat.
  3. Színes ceruzával megrajzolták a fákat, majd a diónyomdával, őszi leveleket készítettek.
  4. Tollak segítségével kikaparták az őszi fákat és kiegészítették a rajzot.

Munkájuk befejezése után arra is lehetőségük volt, hogy aki szeretett volna még festeni, az a ceruzával rajzolt fa után, körkefe segítségével nyomdázhatott leveleket. A gyerekek a tevékenység alatt felszabadultan, örömmel dolgoztak, s közben Gryllus Vilmos: Hallgat az erdő c. dalát hallgatták. Nagyon szép és érdekes technikai megoldásokkal születtek meg az őszi fák.


 

A „Keressük a Legkreatívabb óvónőt” pályázatra beérkezett cikk.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.

A szerkesztő ajánlja