SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Egy őszi téma változatos technikákkal

Pálné Péter Baranyi [cikkei] - 2016-11-25
Baranyi Péter Pálné óvodapedagógus vagyok, a Boribon csoport óvó nénije.

A nagycsoportban az ősz témakörön belül beszélgettünk a gyerekekkel az ősz jellegzetességeiről, a hulló falevelekről, a levelek színeiről, amit séta alkalmával is megfigyeltünk.

Ekkor fogalmazódott meg bennünk, hogy rajzoljunk őszi fát.

Változatos technikai megoldásokat javasoltam nekik, amire már egész héten át készültünk.

  1. Enyhén felfújt lufi segítségével, őszi színekkel nyomdáztunk a papírra, majd száradás után kivágtuk a leveleket. Barna papírból kivágtunk fákat.
  2. Tökmagokat festettünk piros, sárga, zöld, narancssárga színekkel.
  3. Előkészítettük a nyomdákat, fél diókra dekorgumit ragasztottunk.
  4. A kaparásos technikához foltokban lealapoztuk a rajzlapot zsírkrétával, itt is őszi színeket használtunk. Az így előkészített lapot fehér gyertya segítségével alaposan át kentük, hogy a kikaparáshoz megfelelő vastagságú felületet kapjunk. Végül babaszappant tettünk egy tálba és arra nyomtuk ki a festéket. A gyerekek kevés víz segítségével, körkörös mozdulatokkal festették be a lapot. Az első festékréteg száradása után, még egyszer átkentük szappanos festékkel.

A tevékenység napján mindenki maga választhatott technikát, ahhoz az asztalhoz ült le, ahol tevékenykedni szeretett volna. A négy asztalnál egyszerre dolgoztak.

  1. Az asztalra került a kivágott fa és a színes levelek, amit egy lapra ragasztottak.
  2. A gyerekek zsírkrétával fát rajzoltak, majd felragasztották a színes tökmagokat.
  3. Színes ceruzával megrajzolták a fákat, majd a diónyomdával, őszi leveleket készítettek.
  4. Tollak segítségével kikaparták az őszi fákat és kiegészítették a rajzot.

Munkájuk befejezése után arra is lehetőségük volt, hogy aki szeretett volna még festeni, az a ceruzával rajzolt fa után, körkefe segítségével nyomdázhatott leveleket. A gyerekek a tevékenység alatt felszabadultan, örömmel dolgoztak, s közben Gryllus Vilmos: Hallgat az erdő c. dalát hallgatták. Nagyon szép és érdekes technikai megoldásokkal születtek meg az őszi fák.


 

A „Keressük a Legkreatívabb óvónőt” pályázatra beérkezett cikk.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

"Ez egy csoda, hogy ő itt van" - Gryllus Dorka nem számított rá és észre sem vette, hogy 47 évesen újra babát vár

Gryllus Dorka, a népszerű színésznő őszintén mesélt családi életéről és váratlan terhességéről Kadarkai Endre "Nőszintén" című műsorában. A most 52 éves színésznő elárulta, hogy 47 évesen, amikor már lemondott a gyermekvállalás lehetőségéről, hatalmas meglepetésként érte, hogy ismét babát vár.

Tragédia Győr mellett: Gyógyíthatatlan beteg volt a gyermek, akivel az anyja a vonat elé lépett

Győr közelében, Ménfőcsanak mellett egy 41 éves nő végzetes döntést hozott: péntek este karjában hároméves kisfiával egy száguldó vonat elé lépett. A környékbelieket sokkolta az eset, amelyet egyesek szerint az anya kétségbeesése váltott ki, mivel gyermeke gyógyíthatatlan betegséggel küzdött. Az asszony vélhetően tudatosan választotta ki a helyszínt, ahol a vonatok nagy sebességgel haladnak, és ahol nem maradt esély a túlélésre.

Tragédia Tatabányán: öngyilkos lett egy általános iskolás diák

A rendőrség közigazgatási eljárás keretében nyomozást indított az ügy kivizsgálása érdekében.

Élelmiszerek, amelyek felerősíthetik a menopauza tüneteit

A táplálkozás nagy jelentőségű lehet a menopauza tüneteinek enyhítésében, a csontritkulás, a hízás és más negatív egészségi következmény mérséklésében. De nemcsak arra érdemes figyelni, mi legyen a tányéron, hanem arra is, mit érdemes elkerülni. Imre Noémi, a Nőgyógyászati Központ dietetikusa, okleveles táplálkozástudományi szakember Msc ez utóbbi témáról beszél.

Most érdemes kivizsgáltatni a pollenallergiát!

Akár már februárban is jelentkezhetnek a szezonális pollenallergia tünetei, de még nem késő, hogy kivizsgáltassuk magunkat. A szezont a mogyoró virágzása nyitja, majd azt követi az éger, a kőris, a nyír, a nyár és a tölgy. A bőrön végzett úgynevezett prick-tesztet érdemes a tünetmentes időszakban és az antihisztamin készítmények szedése előtt elvégeztetni - mondja dr. Kraxner Helga, a Semmelweis Egyetem Fül-Orr-Gégészeti és Fej-Nyaksebészeti Klinika adjunktusa.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja