SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Az alkotás öröme

Dancsik Mónika [cikkei] - 2016-11-13
"Alkotni annyi, mint életet alkotni, és minden alkotás szavakkal kifejezhetetlen valami."
/Antoine de Saint-Exupéry/
Az alkotás öröme

Tizenkilenc éve vagyok a budapesti Kincskereső Óvoda Mónika nénije. Jelenleg a Kisvakond, középső csoport egyik óvodapedagógusa. Szem előtt tartva az esztétikumot, az alkotás, kreativitás örömét, mindig is kedves tevékenység volt számomra a rajz, mintázás, kézimunka. A személyiség fejlesztéséhez és fejlődéséhez is elengedhetetlen az önkifejezés, díszítőérzék, finommotorika alakulása, melyet már az óvodásoknak is felkínálunk a kezdeményezések, foglalkozások és játékidő alkalmával. Ahhoz, hogy környezetünk élhető, érdekes lehessen, mindenképpen foglalkoznunk kell a környezetvédelemmel is. Ezen belül az újrahasznosítással. Rengeteget barkácsolunk, olyan használt eszközökből, melyet a szülők segítségével, megyüttműködésével gyűjtünk össze. A kicsik imádják e tevékenységet, főleg ha szabadon alkothatnak, kifejezve a fantáziájukat, képzeletüket, gondolataikat, melyeket kézzel foghatóvá is tehetnek produktumuk révén. A csoportban a nap folyamán jóformán minden olyan eszközt felhasználhatnak, mely segíti alkotó, kreatív munkájukat.

Amit most bemutatok, egyszerűen elkészíthető és az eszközök is könnyen beszerezhetőek. Kapcsolódhat egy bizonyos környezeti nevelés témájához, de csupán játéknak is megállja a helyét. Lehet a csoportszoba és gyerekszoba dekorációja is. A kisvakondokkal az éjjeli állatok kapcsán jutottunk el a barkácsolásig, amihez cipős dobozt használtunk, de számtalan lehetőség alapja lehet melyet a gyerekek fantáziája és képzelőereje elbír /pl.: akvárium, tópart, babaház.../. Készítsétek el ti magatok is, nagy sikere lesz. 

1. Gyűjtsetek cipős dobozokat,ehhez kérjetek segítséget a családoktól.

2. Készítsetek elő festékeket/temperát. Mi feketét, zöldet és fehéret használtunk. Fessék ki a gyerekek a doboz belsejét a kívánt színnel, attól függően, hogy barlangot vagy erdőt készítenek.

3. Nyomtassatok, rajzoljatok állatokat, növényeket. Mi bagoly és denevér sablonokat használtunk. Ezeket színezzék ki. Ez idő alatt a doboz is megszárad.

4. A sablonokat kivágtuk. Itt segíthetünk azoknak a gyerekeknek, akik nem tudják önmaguk körbevágni a formákat. A sablonokat cérnára fűzzük majd belekötözzük a dobozba. Így, 3D-s hatása lesz a remekműnek, amit a gyerekek csodálkozva fogadnak.


 

 

A „Keressük a Legkreatívabb óvónőt” pályázatra beérkezett cikk.


 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.

A szerkesztő ajánlja