SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Az alkotás öröme

Dancsik Mónika [cikkei] - 2016-11-13
"Alkotni annyi, mint életet alkotni, és minden alkotás szavakkal kifejezhetetlen valami."
/Antoine de Saint-Exupéry/

Tizenkilenc éve vagyok a budapesti Kincskereső Óvoda Mónika nénije. Jelenleg a Kisvakond, középső csoport egyik óvodapedagógusa. Szem előtt tartva az esztétikumot, az alkotás, kreativitás örömét, mindig is kedves tevékenység volt számomra a rajz, mintázás, kézimunka. A személyiség fejlesztéséhez és fejlődéséhez is elengedhetetlen az önkifejezés, díszítőérzék, finommotorika alakulása, melyet már az óvodásoknak is felkínálunk a kezdeményezések, foglalkozások és játékidő alkalmával. Ahhoz, hogy környezetünk élhető, érdekes lehessen, mindenképpen foglalkoznunk kell a környezetvédelemmel is. Ezen belül az újrahasznosítással. Rengeteget barkácsolunk, olyan használt eszközökből, melyet a szülők segítségével, megyüttműködésével gyűjtünk össze. A kicsik imádják e tevékenységet, főleg ha szabadon alkothatnak, kifejezve a fantáziájukat, képzeletüket, gondolataikat, melyeket kézzel foghatóvá is tehetnek produktumuk révén. A csoportban a nap folyamán jóformán minden olyan eszközt felhasználhatnak, mely segíti alkotó, kreatív munkájukat.

Amit most bemutatok, egyszerűen elkészíthető és az eszközök is könnyen beszerezhetőek. Kapcsolódhat egy bizonyos környezeti nevelés témájához, de csupán játéknak is megállja a helyét. Lehet a csoportszoba és gyerekszoba dekorációja is. A kisvakondokkal az éjjeli állatok kapcsán jutottunk el a barkácsolásig, amihez cipős dobozt használtunk, de számtalan lehetőség alapja lehet melyet a gyerekek fantáziája és képzelőereje elbír /pl.: akvárium, tópart, babaház.../. Készítsétek el ti magatok is, nagy sikere lesz. 

1. Gyűjtsetek cipős dobozokat,ehhez kérjetek segítséget a családoktól.

2. Készítsetek elő festékeket/temperát. Mi feketét, zöldet és fehéret használtunk. Fessék ki a gyerekek a doboz belsejét a kívánt színnel, attól függően, hogy barlangot vagy erdőt készítenek.

3. Nyomtassatok, rajzoljatok állatokat, növényeket. Mi bagoly és denevér sablonokat használtunk. Ezeket színezzék ki. Ez idő alatt a doboz is megszárad.

4. A sablonokat kivágtuk. Itt segíthetünk azoknak a gyerekeknek, akik nem tudják önmaguk körbevágni a formákat. A sablonokat cérnára fűzzük majd belekötözzük a dobozba. Így, 3D-s hatása lesz a remekműnek, amit a gyerekek csodálkozva fogadnak.


 

 

A „Keressük a Legkreatívabb óvónőt” pályázatra beérkezett cikk.


 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja