Labdázzunk másképp
Először szeretnék bemutatkozni: Vargáné Máté Arankának hívnak, 18 éve vagyok óvónő.
Helyileg egy aprócska faluban élek a családommal, a környékbeli óvodákat jól ismerem. Jelenlegi óvodámban 1 éve dolgozom. A csoportomba járó gyerekek zöme olyan családokból érkezett, ahol a szülők munkanélküliek, sokan csonka családban nevelkednek vagy éppen nem a vér szerinti apa vagy anya neveli őket. Tiszatarján egy zsákfalu, van olyan nagycsoportosom, aki még nem járt a faluján kívül.
A játék nagyon fontos minden kisgyerek számára, de szerintem az ilyen közegből érkezett gyerekek számára még fontosabb. Nincs otthon ceruzájuk, mesekönyvük, játékuk. Az egyik legalapvetőbb talán a labda lenne, de csak az oviban van lehetőségük labdázni.
Pár éve sok anyagom gyűlt össze és gondolkoztam, mit csináljak belőle. Először csak, mint ülőpárnát akartam csinálni, de az anyagok milyensége, mintája tovább gondolkodtatott. Végül csináltam 6 egyforma és 6 mintás labdapárnát. A mintás labdapárnákon 1-6-ig szerepelnek a dobókocka szerinti számok. A párnák kb. 30 cm átmérőjűek és kb. 25 cm magasak, szivacsdarabokkal vannak kitömve masszívan, de nem mereven. Innentől jöttek a játékok.
1. Labdázás
Dobáljuk egymásnak, kidobózunk velük, párnafoglalót játszunk. Különféle gyakorlatokat végzünk velük: átlépjük, haladunk vele, pl. a térdünk közé fogva stb.
2. Számolás
Sorrendbe tesszük, összeadjuk a két párna pöttyeit, kivonjuk egymásból. Tapsolunk a pöttyöknek megfelelően.
3. Babaszobában
Lefekszenek rá, leülnek rá.
4. Ének, mondóka
Mondókázásra körbeadjuk, mint pl. a babzsákot.
5. Kiscsoportban
Jobban meg tudják fogni és a pattogtatáson kívül mindent meg tudnak vele csinálni a kicsik, ugyanúgy mint a labdával.
6. Mesepárnaként
7. Fejlesztő eszközként
Pl. szem-kéz koordináció.
Sok mindenre lehet még használni ezeket a párnákat vagy labdákat, ki minek nevezi, én csak pár felhasználási lehetőséget írtam. Rossz idő esetén, és ha éppen foglalt a tornaterem, jó ha van kéznél egy olyan eszköz, amivel változatosabbá tudjuk tenni a mindennapokat.
A „Keressük a Legkreatívabb óvónőt” pályázatra beérkezett cikk.
Kérjük, támogasd munkánkat!
Ha szeretsz minket olvasni, ha csaltunk már mosolyt az arcodra, ha segített már neked valamelyik szakértõnk, vagy ha egyszerûen Te is fontosnak tartod, amit csinálunk, kérjük, támogasd munkánkat!
Banki átutalással:
Magnet Bank 16200106-11697987
Kedvezményezett: Családi Háló Közhasznú Alapítvány
Közlemény: Média támogatás
Vagy bankkártyás fizetés Simplepay-el az alábbi gombra kattintva:
Közösségi hozzászólások: