SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Hóvirág

[cikkei] - 2004-02-25
Ha még nem nyílik az erdőkben, kertekben, csináljunk a szobába, szobában hóvirágokat. Papírból, egyszerűen elkészíthetjük, aztán akár nőnapi ajándéknak át is adhatjuk!

Fehér selyempapírból, de még jobb, ha transzparens papírból szirmokat vágunk ki, virágonként hármat. Ugyanilyen alapanyagból, de zöld színűből hosszú kígyókat sodrunk.

Egy erős kartont kiválasztunk háttérnek, erre fogjuk felragasztani a virágokat. Az arany színű elegáns, ajándéknak kitűnő. A zöld kígyókat ketté hajtjuk, ebből szár és levél is lesz, ha jól helyezzük el a képen. Egymás mellé ragasztunk két-három szárat, majd elhelyezzük a szirmokat is. Ezeket ne a teljes felületükön ragasztózzuk be, egy kicsi elállhat a háttértől, ettől még hitelesebb lesz.

Ha még szebbé akarjuk varázsolni, tegyük keretbe a virágokat. Ehhez használhatunk kész kereteket (papírból, fából), vagy egyszerű hullámpapírból magunk is készíthetünk paszpartut. Vághatunk rá ovális, vagy szögletes ablakot, ahogy nekünk tetszik.

Ha ez sikerült, próbálkozhatunk más virágokkal is, készülhet meglepetés anyák napjára is!!! Csak bátran eresszük szabadjára a fantáziánkat!

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja