SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Ezért nem ajánlja a gyermekorvos a gyerekpórázt

Tóth Nikolett [cikkei] - 2024-02-28
Szinte minden szülő élt már át olyan ijesztő pillanatot, amikor a gyereke elszaladt mellőle. Egészen addig, míg újra meg nem fogjuk a kezét, a szívünk majd kiugrik a helyéről.
A gyerekpóráz jó megoldásnak tűnhet arra, hogy biztonságban magunk mellett tudjuk a kicsit, egyes szakemberek mégsem ajánlják az összegabalyodás, a fulladásveszély és a sérülésveszély miatt.

"Gyermekorvosként soha nem ajánlanám. Szívesebben látok babakocsiban egy gyereket, mint pórázon"

Nagy port kavart az interneten annak az édesapának a videója, aki bátran vállalta, hogy ötösikreire pórázt tesz, ha sétálni mennek, hogy biztonságban tudhassa őket.
 


 

A kommentelők egy része felháborodott és azt írták, a gyerekek nem állatok, hogy pórázon kelljen őket tartani. 

A Családinetnek nyilatkozott egy édesanya is a témában: 

"Igen, pórázt használok a saját gyerekemen... És? Amikor én gyerek voltam, nekem is volt. Ráadásul szerintem ez a hátizsákos megoldás egyáltalán nem zavaró, viszont nagyon biztonságos. Ha az én örökmozgó kislányom elindul, akkor senki se tudja megállítani és egy pillanat alatt el tud tűnni a szemem elől. Nem szeretnék kockáztatni, főleg akkor nem, ha elutazunk valahova, még csak az hiányzik, hogy külföldön elveszítsük őt!"


De mit mondanak a szakemberek a gyerekpórázról? 

Az Amerikai Gyermekgyógyászati ​​Akadémia sérülésmegelőzési tanácsának elnöke nem javasolja a szülőknek, hogy ilyen eszközt használjanak. 

Bár nem okoznak sérülést, mint mondja, ez nem jelenti azt, hogy a póráz ne akadályozná őket. 

"Gyermekorvosként nem örülök annak, ha háziállatként pórázon látok gyerekeket” – mondja. 

"Háromgyerekes apaként tisztában vagyok vele, hogy a gyerekek milyen gyorsak és kiszámíthatatlanok lehetnek. Mégis én aggódnék az összegabalyodás vagy a fulladásveszély miatt" mondja Benjamin Hoffman, az FAAP orvosa, az amerikai Gyermekgyógyászati ​​Akadémia sérülésmegelőzési tanács elnöke. 

Hozzáteszi, hogy előfordulhat az is, hogy a gyerek véletlenül megbotlik a kötélben. Mint mondja, ő maga is gyakran látott olyan esetet, hogy a szülő visszahúzta a pórázt, aminek következtében a gyerek hanyatt esett. 

"Emiatt előfordulhatnak fej- és végtagsérülések is. Gyermekorvosként soha nem ajánlanám. Szívesebben látok babakocsiban egy gyereket, mint pórázon" - teszi hozzá a szakember. 

Dr. Deborah Gilboa, a szülői nevelés és a serdülőkori fejlődés szakértője szerint a póráz a fiatalabb gyermekek vagy az idegrendszeri eltérésekkel küzdő gyermekek számára jó megoldás lehet. Felhívja azonban a figyelmet arra, hogy ha egy normál idegrendszerű gyerek 8-9 éves korában még mindig pórázon közlekedik, az problémát okozhat, hiszen útközben nem tud figyelni. 

A legfontosabb azonban, hogy ne ítélkezzünk, hiszen nem ismerhetjük a másik család történetét, nem tudhatjuk, hogy miért döntöttek a gyerekpóráz mellett. Ha pedig bizonytalanok vagyunk a használatát illetően, akkor nyugodtan kérjük ki gyerekorvosunk véleményét!

Indexkép: Depositphotos.com

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja