SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Ezért nem ajánlja a gyermekorvos a gyerekpórázt

Tóth Nikolett [cikkei] - 2024-02-28
Szinte minden szülő élt már át olyan ijesztő pillanatot, amikor a gyereke elszaladt mellőle. Egészen addig, míg újra meg nem fogjuk a kezét, a szívünk majd kiugrik a helyéről.
A gyerekpóráz jó megoldásnak tűnhet arra, hogy biztonságban magunk mellett tudjuk a kicsit, egyes szakemberek mégsem ajánlják az összegabalyodás, a fulladásveszély és a sérülésveszély miatt.
Ezért nem ajánlja a gyermekorvos a gyerekpórázt

"Gyermekorvosként soha nem ajánlanám. Szívesebben látok babakocsiban egy gyereket, mint pórázon"

Nagy port kavart az interneten annak az édesapának a videója, aki bátran vállalta, hogy ötösikreire pórázt tesz, ha sétálni mennek, hogy biztonságban tudhassa őket.
 


 

A kommentelők egy része felháborodott és azt írták, a gyerekek nem állatok, hogy pórázon kelljen őket tartani. 

A Családinetnek nyilatkozott egy édesanya is a témában: 

"Igen, pórázt használok a saját gyerekemen... És? Amikor én gyerek voltam, nekem is volt. Ráadásul szerintem ez a hátizsákos megoldás egyáltalán nem zavaró, viszont nagyon biztonságos. Ha az én örökmozgó kislányom elindul, akkor senki se tudja megállítani és egy pillanat alatt el tud tűnni a szemem elől. Nem szeretnék kockáztatni, főleg akkor nem, ha elutazunk valahova, még csak az hiányzik, hogy külföldön elveszítsük őt!"


De mit mondanak a szakemberek a gyerekpórázról? 

Az Amerikai Gyermekgyógyászati ​​Akadémia sérülésmegelőzési tanácsának elnöke nem javasolja a szülőknek, hogy ilyen eszközt használjanak. 

Bár nem okoznak sérülést, mint mondja, ez nem jelenti azt, hogy a póráz ne akadályozná őket. 

"Gyermekorvosként nem örülök annak, ha háziállatként pórázon látok gyerekeket” – mondja. 

"Háromgyerekes apaként tisztában vagyok vele, hogy a gyerekek milyen gyorsak és kiszámíthatatlanok lehetnek. Mégis én aggódnék az összegabalyodás vagy a fulladásveszély miatt" mondja Benjamin Hoffman, az FAAP orvosa, az amerikai Gyermekgyógyászati ​​Akadémia sérülésmegelőzési tanács elnöke. 

Hozzáteszi, hogy előfordulhat az is, hogy a gyerek véletlenül megbotlik a kötélben. Mint mondja, ő maga is gyakran látott olyan esetet, hogy a szülő visszahúzta a pórázt, aminek következtében a gyerek hanyatt esett. 

"Emiatt előfordulhatnak fej- és végtagsérülések is. Gyermekorvosként soha nem ajánlanám. Szívesebben látok babakocsiban egy gyereket, mint pórázon" - teszi hozzá a szakember. 

Dr. Deborah Gilboa, a szülői nevelés és a serdülőkori fejlődés szakértője szerint a póráz a fiatalabb gyermekek vagy az idegrendszeri eltérésekkel küzdő gyermekek számára jó megoldás lehet. Felhívja azonban a figyelmet arra, hogy ha egy normál idegrendszerű gyerek 8-9 éves korában még mindig pórázon közlekedik, az problémát okozhat, hiszen útközben nem tud figyelni. 

A legfontosabb azonban, hogy ne ítélkezzünk, hiszen nem ismerhetjük a másik család történetét, nem tudhatjuk, hogy miért döntöttek a gyerekpóráz mellett. Ha pedig bizonytalanok vagyunk a használatát illetően, akkor nyugodtan kérjük ki gyerekorvosunk véleményét!

Indexkép: Depositphotos.com

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.

A szerkesztő ajánlja