SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

A hatpettyes katicabogárka (Cikkíró pályázatra beküldött írás)

Tóth Szilvia [cikkei] - 2011-03-28
Szeretnék empatikus, segítőkész, szerető szívű, nyílt és őszinte gyerekeket nevelni. Ebben segít ez a mese is.
Egyszer volt, hol nem volt, volt egyszer egy katicabogárka, akinek csak hat pöttye volt, hét helyett. Szégyellte magát nagyon a katicabogárka, nem voltak barátai, egész nap csak egyedül repkedett szomorúan, bánatosan.
Reggelente megnézegette magát a hajnali harmat cseppjeiben, megszámolgatta mind a hat pöttyét, és reménykedett, hogy egyszer csak megpillantja a hiányzó hetediket is.
Így teltek a mindennapjai.
Történt egyszer, hogy egy másik katicabogárka, akinek természetesen mind a hét pöttye megvolt, éppen meglátta, amint hatpöttyösünk pöttyeit számolgatta szomorúan.
- Mit csinálsz? – kérdezte tőle.
A kis katicabogárka nagyon megijedt:
- Á, semmit, már repülök is tovább.
- Ne, kérlek, ne repülj el!
Ám a katicabogárka már szárnyait tárogatta.
- Várj csak egy kicsit – mondta neki meglepetten a hétpöttyös. – Hiszen neked hiányzik egy pöttyöd!
- Tudom. – vallotta be bánatosan a hiányos pöttyözetű kis bogár.
- De jó neked! – irigykedett a hétpöttyös. – Hiszen téged messziről felismernek! Soha nem kevernek össze senkivel!
- Egyáltalán nem jó nekem! Nem szeretnék más lenni, mint a többiek! Ugyanolyan szeretnék lenni, mint az összes többi katicabogárka. Én is szeretnék hétpöttyös lenni…
- Semmi szükség rá, hidd el! Te éppen ettől vagy különleges! Örülj neki, és viseld büszkén a pöttyeidet! Hidd el, akik kigúnyolnak, nem méltók a barátságodra és csak irigységből teszik.
- Azt gondolod?
- Hát persze! Gyere, tegyünk egy próbát!
És a két katicabogárka együtt repült el a szarvasbogárhoz, a szúnyoghoz és a pillangóhoz. Aztán a katicabogarakhoz, a darazsakhoz és az erdő összes kis bogarához.
És tudjátok mi történt?
Tényleg nem nevette ki senki sem a hatpöttyös katicabogárkát azért, mert ő más volt. Inkább mindenki irigyelte, hogy ő különb, mint a többiek. Bármerre járt, már messziről felismerték, és így köszöntötték:
- Szervusz hatpettyes barátunk!

A kis hatpettyes pedig azóta is büszkén viseli mind a hat pöttyét, és egyáltalán nem hiányzik neki a hetedik. 

Kép: www.foter.com

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja