SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

A családokért, a lombikbébikért

Családinet [cikkei] - 2005-06-08
Minden párt támogatta Török Országgyűlési Határozati javaslatát

A mai napon Török Zsolt, szocialista képviselő a parlamentben ismertette a "meddőség átfogó kezelésére", Újhelyi István képviselőtársával közösen benyújtott határozati javaslatot, melynek ma kezdődött el az álatlános vitája a T. Házban.

A képviselő a felszólalásában elmondta, hogy bár valljuk, hogy az állam ne furakodjon be a hálószobákba, de segítsen abban, hogy több gyermek születhessen. Olyan hangulatot, olyan attitűdöt kell teremteni az országban, hogy öröm legyen gyermeket vállalni a családok számára, hiszen a legfontosabb dolog a gyermek és a család.

Vannak azonban párok, akik gyermeket szeretnének, de kisebb-nagyobb egészségügyi problémájuk akadályozza őket ebben. Segíteni kell hogy ők is teljes, egész család lehessenek, hogy átélhessék ők is a világ legnagyobb csodáját, amit gyermekszületésnek nevezünk.
A meddőség nemcsak egészségügyi, hanem társadalompolitikai, foglalkoztatáspolitikai és etikai kérdéseket is felvet.
A határozati tervezet ezeket a problémákat komplexen, egy egységként kezeli.

A határozati javaslatok közül kiemelten fontos, hogy azok a párok, akik meddőségi kezelésen vesznek részt, azok ugyanolyan munkajogi védelmet élvezzenek, mint azok a hölgyek, akik már terhesek.


Ugyanolyan fontosnak tartjuk, hogy a szegénység ne lehessen akadálya annak, hogy részt vehessenek párok a lombik programban.
Szintén kiemelten fontos, hogy a nyilvánosság szerepe növekedjék, beszéljünk arról hogy közel 150.000 párnak nem lehet természetes úton gyermeke. A meddőség nem szégyenbetegség, beszéljünk róla, hogy a jelenleg a társadalomban uralkodó "középkori gondolkodásmód" megváltozzon.

Kérek mindenkit, hogy támogassa a határozati javaslatot, azért hogy többen lehessen részei a csodának, a saját gyermeknek.
A Parlamenti vitában minden képviselő csoport, a függetlenek és minden Bizottság támogatta Törökék önálló képviselői indítványát és az Országgyűlési Határozati javaslatban foglaltakat.
"A jelenlegi aggasztó népesedési mutatók esetében jelentős változás nem lesz. Az évi 1500-2000 lombikbébi helyett születhet 2500-3500 csecsemő az eljárás eredményeképpen. Ez csak 1-2% demográfiai adatként, de azon pároknak, akik saját gyermeket szeretnének a megszületendő baba a 100%"- emelte ki Török, az indítvány kidolgozója.
A határozati javaslat révén munkajogi védelemben részesülhetnek majd az érintett párok, az előre bevállalt szocpol esetében mérlegelésben részesülhetnek ha nem születne meg a várt gyermek, és a sokak által hiányolt meddőségi protokoll kidolgozására is sor kerül.
A felvilágosítás célja, hogy mindenki tudja mi a teendő, hogy megelőzze a meddőség kialakulását, s így nem a problémát orvosoljuk, hanem azt előzzük meg. A családi életre nevelés is fontos hangsúlyt kaphat a későbbiekben.
A honatya kifejtette: " Sok ezer pár nem lehet teljes család, mert drágák a hormonális készítmények, egyes beavatkozás térítés kötelesek, sokat kell utazni és munkahelyről hiányozni. Ezen változtatunk és segítsünk közösen ezen pároknak. A jövedelem szinttől függően tegyük lehetővé, hogy anyagi okok miatt senki ne eshessen attól, hogy saját gyermeke legyen. Támogassuk Őket!"

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

A herecsavarodás okai, tünetei és kezelése - az újszülöttek és a kamaszok nagyobb veszélyben vannak

A herecsavarodás (heretorzió vagy torsio testis) egy ritka, de súlyos állapot, amely leginkább újszülötteknél és a serdülés korai szakaszában járó fiúknál fordul elő, de bármely életkorban kialakulhat. A probléma a herekocsány megcsavarodásával jár, amely a herék vérellátását gátolja. Ez kezelés nélkül a here elhalásához is vezethet.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja