SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Meddőség ellen-természetesen

Kókai Kata [cikkei] - 2005-02-23
Sok pár évekig küzd, hogy a család új taggal bővüljön. Nem érdemes elkeseredni, ma már természetes módszerekkel is felvehetjük a küzdelmet a meddőség ellen.

Egyre több új szert fedeznek fel, mellyel a párok termékenységét segítik elő. Újabban a viagrát tesztelték nőkön, pozitív eredménnyel, ugyanis a vékony méhfal miatti meddőségen 75 százalékos eséllyel már segíteni tudnak. Ha azonban nem szeretnénk újabb felfedezésekre várni, próbálkozhatunk természetes módszerekkel.

Férfiaknál, s nőknél egyforma arányban fordul elő a meddőség, és sok esetben mindkét fél hozzájárul a gyermektelenséghez. Tudjuk, hogy már évszázadokkal ezelőtt is akadtak hasonló párok, így az akkori módszereket is figyelembe vehetjük. Legyen szó masszázsról, gyógynövényekről, vagy akupunktúráról, érdemes egy próbát tenni mielőtt költséges eljárásoknak veti magát alá a pár bármelyik tagja.

Sok esetben a stressz, vagy a helytelen életmód, esetleg a párkapcsolat hiányosságai (kevés beszélgetés) miatt késlekedik a gyermekáldás. Érdemes tehát mindenekelőtt a helyes táplálkozásra, rendszeres (közös) testmozgásra sort keríteni, elhagyni a rossz szokásokat (kávé, dohányzás).

Próbálkozhatunk potencianövelő szerekkel, ezek többsége ugyanis nem csupán vágyserkentő, hanem a termékenységet is segíti.

  • Fogyaszthatunk ginsenget, illetve a perui maca gyökeréből készült táplálék kiegészítőket.
  • Gyógynövényeket kedvelők cickafark- és palástfű teával próbálkozhatnak, illetve kipróbálhatják a fehér fagyöngy frissen nyert levét.
  • A hamis egyszarvúgyökér az indiánok termékenységnövelő szere, mely szintén segíthet.
  • A romániai Medve-tóról is sok jót hallhattunk már; a mellette található gyógy szanatóriumban hatékony és természetes módszerekkel a termékenységet.

A legfontosabb, hogy a helyes életmód kialakítása, és a homeopátiás szerek megválasztása során ne egyetlen dologra koncentráljunk (alacsony spermiumszám, endometriózis), hanem teljes szervezetünket regeneráljuk. Ehhez több helyen is kérhetünk segítséget, részt vehetünk intim tornán, illetve beszerezhetünk szakkönyveket, vagy kérhetjük természetgyógyász segítségét is. Maria Treben könyvei a gyógynövények megismerésében nyújtanak segítséget, Aviva Steiner peteérést serkentő tornájával kapcsolatos információt pedig Az Aviva módszer, S.O.S Nőknek első és második kötetéből kaphatunk.

A természetes módszerek nem mindig vezetnek eredményre. Semmiképpen nem szabad kihagyni a fontosabb vizsgálatot, hogy megtudjuk, mi okozza a meddőséget. A homeopátiás szerek, speciális tornák kiegészítő kezelésként is alkalmazhatók, és sokszor a gyermekáldásról lemondott nőknek is segítenek. Érdemes egy próbát tenni.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

A herecsavarodás okai, tünetei és kezelése - az újszülöttek és a kamaszok nagyobb veszélyben vannak

A herecsavarodás (heretorzió vagy torsio testis) egy ritka, de súlyos állapot, amely leginkább újszülötteknél és a serdülés korai szakaszában járó fiúknál fordul elő, de bármely életkorban kialakulhat. A probléma a herekocsány megcsavarodásával jár, amely a herék vérellátását gátolja. Ez kezelés nélkül a here elhalásához is vezethet.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja