SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Nem terveztem babát, de megtartom...

Családinet [cikkei] - 2011-12-22
Ha nem terveztétek a babát, a következő lehetőségek jöhetnek számításba abban az esetben, ha megtartod a babát.

1. Házasság:

Néhány pár úgy dönt, hogy összeházasodnak egy nem tervezett terhesség felfedezésekor, és ez az opció akár előnyükre is válhat.

Tedd fel magadnak a következő kérdéseket:

  • Mióta randizunk?
  • Mennyire ismerjük egymást?
  • Beszélgettünk már a házasságról?

Néhány párnak nem javasolt a házasságkötés csak a baba miatt. A házasság elég sok kihívással jár! Ha jó kapcsolatban vagytok, akkor ez a lehetőség a legegyszerűbb, hiszen ebben két ember elkötelezi magát többek között arra is, hogy ellássa a baba igényeit.

Menjetek el házasság előtt tanácsadásra, hogy kiderítsétek, működhet-e a házasságotok.

2. Közös nevelés vagy közös felügyelet:

Akkor érdemes ezt a lehetőséget választani, ha mindketten szeretnétek megtartani a babát, de tudjátok, hogy - legalábbis egyelőre -, még nem álltok készen a házasságra. Ebben az esetben mindketten elkötelezettséget vállaltok a babaért, de nehézséget jelenthet az időpontok egyeztetése, a találkozás megszervezése.


3. Egyedüli nevelés:

Ehhez a lehetőséghez akkor folyamodnak, ha az egyik fél mindenképpen szeretné a babát, azonban a másik kilépett a kapcsolatból és nem akar tovább partner lenni, vagy a baba életének része lenni. Az összes szülői felelősség egy személyre hárul, nagyon nehéz feladat!

Ha ezt a lehetőséget választod, jobb, ha felkészülsz rá, hogy a partnered semmilyen formában nem fog részt venni a baba nevelésében.

Ha a dolgok változnak, és a másik szülő is részt akarna venni a nevelésben, látogatásokon, anyagi támogatáson és kisegítésen keresztül, akkor többet kaptatok, mint amennyit várhattatok.

A legtöbb esetben, a gyermektámogatás még így is elvárható a törvény szerint is. Azonban, a hiányzó szülő érdektelensége gyakran nehézzé teszi az anyagi támogatás megszerzését.
Ez a legnehezebb lehetőség, mivel az összes felelősség rád hárul. A család és barátok lehetnek a legnagyobb segítségedre.

Fotó: www.foter.com

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja