SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Ismerd meg önmagad; ismerd meg őt, mint magad!

www.pszichologusok.hu szakértői [cikkei] - 2007-02-19
Az Objektív Pszichoteszt több száz, személyre szabott kérdésével és feladatával a világ első átfogó, objektív személyiségtesztje. Egyedi és mégis tökéletesen független értékelést ad - mégsem ez a legnagyobb értéke. Azért ajánljuk, mert olyan lehetőséget biztosít, melyet egyetlen más pszichológiai tesztrendszer sem képes: lehetőséget ad arra, hogy más személyek szemével nézzük a világot, és ezáltal nemcsak ezekről a személyekről, de magunkról is többet tudjunk meg.

A Pszichoteszt több száz, személyre szabott kérdésével és feladatával a világ első átfogó, objektív személyiségtesztje. Egyedi és mégis tökéletesen független értékelést ad. Képes egyszerre vizsgálni a személyiség alapvető jellemzőit, a családi és társas kapcsolatokat, a párkapcsolati helyzetet, az észlelés és a gondolkodás jellemzőit, az érzelmeket és az indulatokat, a tudatos és a tudattalan folyamatokat. Valamennyi választ összeveti az össze többivel és olyan egyéni mintázatot rajzol, ami amúgy csak tucatnyi hagyományos teszt nagyon pontos összevetésekor alakulna ki - tapasztalt pszichológus több napi munkájával.

Legnagyobb értéke mégsem saját személyiségünk megismerésének lehetősége bár természetesen ez is nagyon vonzó... A Pszichoteszt olyan lehetőséget biztosít, melyet egyetlen más pszichológiai tesztrendszer sem képes: lehetőséget ad arra, hogy más személyek szemével nézzük a világot, és ezáltal nemcsak ezekről a személyekről, de magunkról is többet tudjunk meg. A teszt elején kiválaszthatjuk, hogy saját magunk Pszichogramjára vagyunk-e kíváncsiak, vagy egy másik személy nevében szeretnénk megválaszolni a kérdéseket. Ha az utóbbi opció mellett döntünk, olyan utazásban lesz részünk, melynek során egyre inkább bevonódunk a másik személy érzelmi-indulati világában, megértjük számos viselkedését, megtapasztaljuk önképe különbözőségét, személyisége egyediségét.

- Az első ilyen tapasztalatom az volt - emlékszik vissza Dr. Baktay Zelka, - amikor a férjem, Miklós nevében töltöttem ki a tesztet. Kalandos, vidám dolog volt, sokat mulattam, néha meglepődtem és - annak ellenére, hogy gyakorló terapeuta vagyok, ráadásul gyakran dolgozom párokkal - sok új szempontot kaptam kettőnk kapcsolatához.


- Az igazi élmény azonban akkor ért, amikor olyan személyek "bőrébe bújva" töltöttem ki a tesztet, akikkel problémám volt. A legemlékezetesebb közülük is egy olyan kolléga, aki bizonyos helyzetben főnökömnek számított, más szituációban azonban partnerekként kellett együttműködnünk egymással. Bár korábban nagyon tiszteltem őt, mégis, mindkettő nehezen ment. Én nem tudtam elfogadni az ő megoldásait, ő pedig olyasmiket feltételezett rólam, amikor korántsem voltak helytállók, ám az ezekből levont következtetései határozták meg viselkedését. Éppen a konfliktus sűrűjében jártunk, ezért amikor a teszt elején beírtam a nevét, komoly kételyeim voltak, vajon mennyire jól megy majd a válaszadás... Megdöbbentő volt az eredmény. Ahogy egyre inkább belevonódtam a helyzetbe, kezdtem ráérezni, mi mozgatja őt. A teszt instrukcióinak megfelelően elképzeltem, ahogy közeledik elém, vagy éppen azt, ahogy egy kád forró vízben elmerül - és működött: szinte az egér vezette a kezemet! Gondolom, mondanom sem kell, hogy azóta sikerült megoldani a konfliktust. Ami azonban ennél jóval nagyobb személyes nyereségem: azóta a hozzám forduló, emberi konfliktusoktól szenvedő emberekkel már eleve innen indítunk. Az elégedetlen anyós kitölti menye nevében a tesztet, a kamasz gyerek iskolai előmenetele miatt aggódó anyuka a gyereke nevében, a megcsalt férj a felesége nevében, az elvált nő az exférje új párja nevében, és még sorolhatnám...

Természetesen házaspárok kapcsolatát is sokban képes javítani, ha mindketten elkészíttetik saját Pszichogramjukat, azután egymás nevében is kitöltik a tesztet. Ezért nemcsak konfliktusmegoldásra, nehéz helyzetek kezelésére, de kapcsolatépítésre, gazdagításra, egymás igényeinek jobb megismerésére is kiválóan alkalmas. Mindenkinek ajánljuk, aki emberi kapcsolatokban él és szeretne ezek minőségén javítani.

Akik most a Családinet portálra hivatkozva írnak az info@pszichogram.hu címre, azoknak egy hónapig érvényes kedvezményes kódot küldünk a teszt kitöltéséhez.
http://www.pszichoteszt.hu

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja