31 évesen is szájrapuszival köszön szüleinek Dudás Miki
/Kiemelt képünk illusztráció/
"Ha ciki, ha nem, 31 évesen anyának és apának egy szájrapuszival szoktam köszönni"
A világbajnok kajakozó a Mokkában arról mesélt, mennyire boldog, hogy már kétszeres édesapa.
„Nagyon szeretem a kisfiamat, de a lányommal van egy olyan viszony köztünk, ami vele is nyilván lesz majd, de ahhoz telni kell az időnek. Manci most már beszél, van, hogy lelkizünk, megbeszélünk dolgokat, hogy mi történt az óvodában, és tényleg tök jókat dumálunk. Milót szájon csókolgatom minden nap, de síráson kívül még nem nagyon tudunk kommunikálni” – mondta Dudás Miki, és azt is elmesélte, hogy mit gondol arról, ha valaki szájrapuszival köszönti a szüleit.
„Én a mai napig például, ha ciki, ha nem, 31 évesen anyának és apának egy szájrapuszival szoktam köszönni. Úgyhogy ezt el tudom képzelni a saját fiamnál, most is a szájában vagyok egész nap, puszilgatom a finom babaszájat. Felnőttkorában is simán szájon puszilom, mert szerintem ebben semmi ciki nincsen” – részletezte az egykori kajakos.
Magyarországon a szájrapuszi szexuális jelentéssel bír
A szájrapuszi valójában kulturális kérdés. Magyarországon szexuális töltete van, sokan emiatt is gondolhatják azt, hogy a szülő-gyerek közötti szájrapuszi egyenesen felháborító - ahogy az is, ha valaki felnőttkorában is szájon puszilja a szüleit. Pedig külföldön sokkal szélesebb körben élnek vele, akár nyugatra, akár keletre megyünk.
Azonban Magyarországon is szép számmal akadnak olyan családok, ahol ez természetes. Mások úgy vélik, hogy ez kizárólag szerelmesek között fordulhat elő.
Egyes szakemberek, pszichológusok szerint a szájrapuszi szülő és gyerek között azért is helytelen, mert a szülő ilyenkor akaratán kívül szexuálisan izgathatja a gyerekét, hiszen az ajkak érzékeny erogén zónák. Mások szerint viszont ez elfogadhatatlan érv, hiszen a szülő-gyerek kapcsolat mindig aszexuális.
Mindenesetre fontos, hogy a gyerekünkkel tudjunk beszélni a témáról. Ha nálunk ez nem szokás, akkor se mondjunk olyat, hogy ez undorító vagy visszataszító, még akkor sem, ha így gondoljuk. Ne neveljük belé az előítéletet, mondjuk egyszerűen azt neki, hogy nálunk ez nem szokás.
Ha pedig a szájrapuszi a mindennapjaink része, akkor készüljünk fel arra, hogy egy idő után már lehet, hogy kínos lesz a gyerekünk számára - ebben az esetben már ne erőltessük.
Indexkép: Depositphotos.com
Közösségi hozzászólások: