SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Az élet lehet tiszta Hawaii!

Móra Klára [cikkei] - 2018-07-05
Felfordult a világ! Több az erőszak, több a természeti katasztrófa, a párkapcsolati kudarc, a pénzzel kapcsolatos probléma, mint korábban. Vagy jobban figyelünk ezekre? Vagy a médiumok gondoskodnak róla, hogy a hírekben szinte más ne is szerepeljen - hiszen a reklámbevétel élteti az ágazatot... Is-is. Érdemes odafigyelnünk arra, hogy nem valaki más éli a mi életünk. Mi magunk teremtjük.

Mielőtt elfogynak azok a személyek, intézmények, vélemények és eszmék, akikre és amikre mint fő bűnösökre ujjal mutogathatunk, álljunk meg egy percre. Vegyük számba, hogy kitől és mitől is függ a mi életünk. És függ-e valójában. Vannak körülményeink, természetesen, amiket visszafordíthatatlanoknak és öröknek gondolunk.
Ilyenek például a genetikusnak vélt adottságaink, a jelen anyagi körülményeink, a családi kapcsolataink – "az ember a rokonait nem választhatja meg", "a családunkban örökletes a diabetesz, én is diabeteszes leszek", "szegénynek születtem, szegényként is halok meg"... És sorolhatnám a hiedelmeinket, a szólásainkat, a programjainkat, az átvett és a külvilág által sokszorosan megtámogatott nézeteinket.

Egyetlen ponton hibázik ez az egész: hogy lehet, hogy mégis és manapság is vannak boldog emberek? Mert vannak. Csak ez nem hír a médiumokban, erre nem figyelünk oda – ha valakit boldognak látunk, már készen is áll a doboz, amibe belehelyezzük: nincs ki a négy kereke…

Nos, a megoldás egyszerű és kikezdhetetlen: változz meg, és minden megváltozik. Állj hozzá másképp, és mindjárt másképp látod a problémáknak vélt jelenségeket. Figyelj oda arra, hogy a saját bölcsességed vezéreljen, és ne a programjaid, a félelmeid, a képzeleted. A bölcsesség mindannyiunkban benne van. Vele születünk. Csak éppen nem élünk vele...

Már hallom is: a gondolatainkat lehetetlen irányítani. Pozitívan gondolkodom, de ez nem változtatja meg az életemet. Stb., stb. Hozzáteszem: a tudatalatti gondolatainkat még kevésbé vagyunk képesek irányítani! Márpedig a gondolataink kb. 90%-a tudatalatti program, emlék, ítélet, előítélet, vélemény.

Hol van tehát a segítség? Hogy változtathatom meg a tudatalatti hozzáállásomat, a gondolataim teremtő erejének irányát, hogy szabadulhatok meg a szüleimtől, a társadalomtól, az intézményes iskolarendszerben tanult, de nem működő elméletektől? Mert lássuk be: boldogtalan világot teremtettünk. Eddig. Itt az ideje az "ébredésnek". Rá kell jönnünk, hogy az ego folyton cserbenhagy. A mutogatás nem hoz változást. A bűnösöket, a felelősöket nem találjuk meg…

Van egy ősi, a világ minden táján sikerrel alkalmazott, milliókat elhódító problémamegoldó módszer, mégpedig a hawaii eredetű Ho’oponopono (jelentése: hibát kijavítani). Csak a neve bonyolult. És ez így van jól. Mert ezzel felhívja magára az egyébként csak a rossz hírekre éber és vevő figyelmünket.
A Ho’oponopono mindenkinek működik – de gyakorolni kell. Nem kell hozzá szinteket végezni, nem kellenek hozzá mesterek, csak elhatározás és gyakorlás kérdése. Nemtől, kortól, vallástól, iskolai végzettségtől függetlenül, mindenkinek működő – ám nem mindenkinek való problémamegoldó módszer ez. Úgy is nevezzük, hogy ez az élet legkönnyebb útja. Nem azt jelenti, hogy estétől reggelig gazdag leszek, megtalálom az ideális párt vagy holnaptól nem lesznek problémáim. Nem. Annál sokkal jobban működő dolog ez. Egyetlen célja és vitathatatlan eredménye a Ho’oponopononak, hogy békét hoz, bármi történik az életünkben. Lehet ez betegség, veszteség, megoldhatatlannak vélt feladat, kapcsolati nehézség – gyakoroljuk a Ho’oponoponot, és békéhez jutunk. Belső békéhez.

Lehet ez olyan egyszerű, mint folyamatosan mantrázni magunkban, hogy "köszönöm", "szeretlek". Nem kell átéreznünk, nem kell valakinek címeznünk, csak magunkban mondani, amikor csak képesek vagyunk rá. Gondolj csak bele: bármilyen, szó szerint bármilyen tevékenység közben gyakorolható ez a módszer. Amint észrevesszük, hogy leragadtunk a múltban, azt hisszük, hogy ami megtörtént, újra megismétlődhet – átváltunk a mantraszavakra, és megnyugszunk tőle. Amint rájövünk, hogy a jövő miatt aggódunk – átváltunk a mantrára, magunkban, és láss csodát, megnyugszunk tőle. Ezek a szavak a jelenben tartanak, mindamellett, hogy jelentéstartalmuk egyébként is pozitív, úgy működnek, mint a számítógépen a töröl billentyű. Behelyettesíti a félelmeket és az aggodalmakat a jelennel, amiben éppen vagyunk. És ha jól belegondolunk, a jelenben megvan mindenünk, ami szükséges.

Tudom, hihetetlen. Ne is hidd el – próbáld ki! A saját tapasztalatod az egyetlen hiteles forrás, ami vagy meggyőz téged, vagy nem. Lehet, hogy nem ez a te utad, de kérlek, engedd meg, hogy millióknak működjön, használják hát, és higgyenek benne, mert nincs fontosabb az életben, mint a béke. Az én békéje pedig magával hozza a világ békéjét. Ha én békében vagyok, mindenki békében lesz. Az én békéje maga világbéke. Nem kevesebb…

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja