SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Breast Partner - a nő segítőtársa

Családinet [cikkei] - 2013-11-14
Breast Partner néven új mobil applikáció tölthető le az Android és Apple Store-okból, amely lépésről lépésre mutatja be a felhasználóknak azt az orvoscsoportot (onkoteam), akik egy mellrákdiagnózis után a beteget végigvezetik a szükséges vizsgálatoktól a kezelésekig.

Ma már bizonyított tény, hogy a mellrák időben történő felismerésével a betegség több mint 90%-os biztonsággal gyógyítható.
Ennek ellenére az államilag szervezett ingyenes emlőrák-szűréseken az utóbbi években nőtt ugyan a részvételi arány, de még mindig csak 45% körül mozog az országos átlag. Ehhez az is hozzájárul, hogy a mai napig sok nő nincs tisztában azzal, mi történik a mellrák diagnózisa után, kik és hogyan vezetik végig őket az egyes lépéseken egészen a gyógyulásig. Ezen hivatott segíteni az alkalmazás; azaz véletlenül se forduljon elő, hogy 2013-ban információhiány miatt kerüljön komolyabb bajba egy nő – állítja dr. Dank Magdolna, a SOTE onkológusa, aki maga is tagja az alkalmazás által bemutatott orvoscsoportnak.

A Roche Magyarország Kft. támogatásával készült Breast Partner Android és iOS rendszerre fejlesztett mobilalkalmazás bemutatja az onkoteamet, amely Dr. Kulka Janina patológus, Dr. Dank Magdolna onkológus, Dr. Lázár György sebész, Dr. Polgár Csaba sugárterapeuta szakorvosokból áll. Segítségükkel megismerhetik az onkoteam tagjainak feladatait és választ kaphatnak a betegséggel kapcsolatos fontosabb kérdésekre. Dr. Pete Imre nőgyógyász pedig a petefészekrákról nyújt információkat. Kozó Liza, mellrák túlélő, az Egészség Hídja Összefogás Egyesület civil képviselőjének története szolgál az applikáció keretéül, aki számára nem volt kétséges, hogy elfogadja a felkérést; elmondása szerint minden olyan kampányhoz szívesen adja a nevét, amivel akár egyetlen nő élete is megmenthető.

Az applikáció mini wikipédiát (fogalomtár) is tartalmaz, az egyes lépésekhez jegyzet készíthető, illetve több hasznos link is található azok számára, akik mélyebben érdeklődnek a téma iránt.


Az applikáció letölthető az alábbi oldalakról:

Android rendszerre:

https://play.google.com/store/apps/details?id=hu.application.breastpartner&hl=hu

iOS rendszerre:

https://itunes.apple.com/hu/app/breast-partner/id737441466?mt=8

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja