SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

A család - megváltozott tradíciók?

Papp Máté [cikkei] - 2011-04-18
A család, mint egység mára már nem úgy funkcionál, mint nagyanyáink vagy dédanyáink idejében. Mi ennek az oka? Egyáltalán változott valami, vagy csupán felnagyítunk egyes dolgokat, s az értékeket elnyomjuk? (Ezzel a cikkel egy 14 éves olvasónk tart görbe tükröt elénk, felnőttek elé. Érdemes elolvasni és elgondolkozni rajta... - a szerk)

csaladA család egy olyan közösség, ahol a tagok között valamilyen leszármazotti kapcsolat van, házasság vagy örökbefogadás. Ma már a család fogalmából egyre jobban kiszorul a házasság. Ennek nem érzelmi, vagy szexuális problémái vannak, hanem érdeki és „kijátszási” szándékok – lásd a cikk végén.

Egy családban nem feltétlen, muszáj vérszerinti kapcsolatnak lenni. A család attól lesz igazán család, hogy jól érezzük magunkat abban a közösségben, olyanokat megbeszélünk az ott lévő emberekkel, amelyeket talán másokkal nem.

A családban fontos a bizalom, amely a mostani időkben inkább a barátokra szállt rá.
A régebben a fiatalok különböző dolgokról a szüleiktől, nagyszüleiktől kértek segítséget. Ma már inkább a barátoktól érdeklődnek, vagy az internetet használják információ forrásként, s ez utóbbi nagy veszélyforrás is számukra.

Hamarabb érnek a gyermekek (?) – mondja sok nagymama vagy éppen anya, látván azt, hogy a statisztikák alapján már 16-17 évesen elvesztik szüzességüket gyermekeik.

Amikor ezt említi bárki, mindig eszükbe juttatom azt, hogy régebben már ebben a korban szültek. És valóban akkor figyeltek arra, hogy első együttlétet a férjüknek szenteljék, s abból gyermekük is legyen, de nem hiszem, hogy mindenki betartotta ezt, így valószínűleg már hamarabb elvesztették ártatlanságukat.



S ha mérlegre tesszük ezt a kérdést, szinte biztos, hogy a mérleg nyelve középen áll meg, azaz vagy semmit, vagy csupán egy-két százalékot változott a betöltött évek száma (csökkent), a szüzesség elvesztésének függvényében.

Az információ és az érdeklődés következtében változott meg erről az emberek véleménye, pedig több évtizede semmi nem változott. Ami régen tabu téma volt, az mára már jobban elfogadott és jobban lehet róla beszélni.

A teremtés pillanatában minden megteremtődött, így régebben is az volt, mi most, csupán még nem merték felvállalni, vagy titkolták (pl.: homoszexualitás).

Házasság nélkül jobban megéri a mai helyzetben, és törvények alapján. Azok a gyermekek, akiket egy szülő nevel (papíron), hátrányos helyzetűnek, vagy halmozottan hátrányos helyzetűnek számítanak, s ez által olyan pluszjuttatásokhoz jut hozzá a szülő, s olyan „kiváltságokban” részesül a gyermek (kollégiumi ellátás, családi pótlék, stb.), amelyben, egy hivatalos családban élő gyermek sose részesülne, míg lehet, jobban rászorul, de mivel családban él, így nem kapja meg.

Így ebből azt a következtést vonhatjuk le, hogy a törvények és szabályok miatt – többek között – a fiataloknak nem éri meg összeházasodni, s ezt Ők is pontosan tudják. Így nem csoda, hogy manapság értelmét veszti a család, mint fogalom, s vele együtt a házasság is.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja