SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Tudomány kontra Isten (Cikkíró pályázatra beküldött írás)

Sallai Enikő Jutka [cikkei] - 2011-04-28
Ismét nagyot alkotott az orvostudomány, hazavihették szülei, a mindössze 350 grammal világra jött kisbabát, több hónapos kórházi kezelést követően, a jelek szerint egészségesen, károsodás nélkül.
Tudomány kontra Isten (Cikkíró pályázatra beküldött írás)

genetikaAz elmúlt évtizedekben ugrásszerűen fejlődött az orvostudomány, és a technika. Ezt a tudást, az egészségügyben is használjuk. Gondoljunk csak a lombikbébi programra, hány párnak adott esélyt saját babára.

A genetikai kutatások, és kísérletek, már azt is lehetővé teszik, hogy megválasszuk leendő gyermekünk nemét, de akár a szeme színét is meg tudnánk határozni. Egyelőre ez még nincs gyakorlatban, hiszen nincs engedélyezve, és komoly ellenállásba ütközne, akár a próbálkozás is. Valljuk be, ijesztő ez a jövőkép, gyermeket gyártani, mint egy árucikket, legyen jó zenei érzéke, és kék szeme, és vörös haja, ne legyen hízásra hajlamos, és természetesen okos is legyen.


Ugyanakkor van egy másik oldala is a dolognak. Ezzel a technikával ki lehet szűrni a betegségeket. És ez megfontolandó. Ha képesek vagyunk rá, miért ne tegyük? Mert ez beavatkozás a teremtésbe, ami Isten jogköre. Feltételezve, hogy Isten kezeiben van a sorsunk, elmondhatjuk azt is, ő adott nekünk értelmet, ő segített minket hozzá ehhez a tudáshoz, hisz ha ellenére lenne, tehetne ellene. Egy feltételezésre alapozzuk a fejlődésünket? Ez alapján, maradhattunk volna, abban a hitben is, hogy a Föld lapos, vagy nem kéne beadni a védőoltásokat, vagy megmenti egy életet, a lélegeztetővel, és a végtelenségig lehet folytatni a sort.

Természetesen egyetértek azzal, hogy, ne gyártsunk tökéletes gyerekeket, túl nagy üzlet lenne belőle, és elveszne pár emberi érték, ez a generáció még nem áll készen ekkora változásra, de nem értek egyet azzal, hogy nem lehet törvényesíteni például az örökölhető betegségek kiszűrését, olyan esetben, ahol valamelyik szülő beteg, vagy hordozója egy olyan kórnak, ami nagy eséllyel örökölhető. Miért lenne bűn ezt kiszűrni? És adni egy esélyt, az új életnek, hogy azt nem viszi tovább. Képesek vagyunk kiszűrni például a skizofréniát, a cukorbetegséget, a szívbetegségeket, olyan kórokat, amire nincs gyógymód, és nem tudjuk megelőzni sem. Nem is lenne bonyolult szabályozni, hiszen lombik esetén alkalmazható, és csak abban az esetben adnának engedélyt rá, ha bizonyíthatóan, örökölt betegség van a családban.

Isten pedig, elég hatalmas ahhoz, ha azt a sorsot szánja a gyermeknek, hogy beteg legyen, megoldja másképp, a későbbiekben, van elég kór amit elkaphat. De logikusan nézve a kérdést, ez is egyfajta megelőzés. Miért lenne bűn, felhasználni a megszerzett tudást?

Kérjük, támogasd munkánkat!

Ha szeretsz minket olvasni, ha csaltunk már mosolyt az arcodra, ha segített már neked valamelyik szakértõnk, vagy ha egyszerûen Te is fontosnak tartod, amit csinálunk, kérjük, támogasd munkánkat!

Banki átutalással:
Magnet Bank 16200106-11697987
Kedvezményezett: Családi Háló Közhasznú Alapítvány
Közlemény: Média támogatás

Vagy bankkártyás fizetés Simplepay-el az alábbi gombra kattintva:

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Életét vesztette Sallai Nóra ötéves kisfia az autóbaleset következtében

Életét vesztette Sallai Nóra ötéves kisfia az autóbaleset következtében

Szeptember 27-én történt a súlyos karambol, melyben Sallai Nóra színésznő és kisfia életveszélyes sérüléseket szenvedett - azóta kórházban ápolták őket. A szörnyű baleset mára azonban felfoghatatlan tragédiává változott.
Október 2024-ben is a látás hónapja

Október 2024-ben is a látás hónapja

A látás hónapját minden évben megrendezik világszerte, így Magyarországon is. A látás hónapjának kezdetben elsősorban az optikai látásjavítás (szemüveg- és kontaktlencse-viselés) volt a fő témája. Az évek során azonban a látás, elsősorban a látásélesség megőrzésének és javításának figyelemfelhívó hónapja lett. Professzor Dr. Holló Gáborral, a Szemészeti Központ vezetőjével, glaukóma specialistájával a mai alkalommal a 2024. évben is aktuális látásmegőrzéséről és az éleslátást leginkább veszélyeztető betegségekről, valamint ezek korai felismeréséről beszélgettünk.
Minden ultrafeldolgozott élelmiszer káros? A dietetikus válaszol

Minden ultrafeldolgozott élelmiszer káros? A dietetikus válaszol

Egyre többet hallani az ultrafeldolgozott élelmiszerek veszélyeiről, a tájékozottabbak egyenesen a szív-érrendszer legnagyobb ellenségeinek tekintik azokat. Ugyanakkor érdemes tudni, hogy ezek az élelmiszerek nem mind ugyanolyan feldolgozással készülnek, és bizonyos típusaik akár még csökkenthetik is a kardiológiai kockázatokat. Czakó Bettina, a Kardioközpont dietetikusa, okleveles táplálkozástudományi szakember MSc egy új elemzés kapcsán beszélt a témáról.
Csúnyán köhög a gyermek: mi a teendő?

Csúnyán köhög a gyermek: mi a teendő?

"Csúnyán köhög" - panaszolják aggódva a szülők, amikor náthás és napok óta köhögő gyermekeikkel felkeresik az orvost. Dr. Mezei Györgyi, a Tüdőközpont gyermektüdőgyógyász, allergológus és klinikai immunológus szakorvosa arra hívja fel a figyelmet, hogy a vírusfertőzésekkel együtt járó köhögés 3-4 hétig is fennállhat.
Mennyit tudunk a szem egészségéről?

Mennyit tudunk a szem egészségéről?

Legtöbben jobban félünk a látásvesztéstől, mint a rák, a stroke, a szívbetegség és más súlyos betegségek kialakulásától, legalábbis erre mutatnak rá különböző nemzetközi tanulmányok. Bár azt feltételezzük, hogy jól ismerjük a jó látás megőrzéséhez szükséges tudnivalókat, valójában a többségnek csekély a tudása ezen a területen. Ez az ismerethiány pedig növeli egy-egy szembetegség kialakulásának kockázatát.
A szerkesztő ajánlja