SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Ne csak Valentinkor szeressünk!

Családinet [cikkei] - 2009-02-13
Aki éppen szerelmes, és még a tavaszi szeleket is megelőzi a díszbúgással, annak eszébe sem jut, hogy ünnepelje-e a piros szívek minden giccset felvonultató, kövér, vaksi, nyíllal lövöldöző angyalkáktól hemzsegő, mesterkélt ünnepét. Nekik karamellből van az Univerzum, s természetes, hogy a szerelemből csak a minél több az elegendő. De mi van azokkal, akik már "ezer éve" együtt vannak? Hogy kell, vagy egyáltalán lehet-e a megkérgesedett cukormázból frisset varázsolni?

Már megint Valentin!


A szívecskék, a csillogó vacakok ünnepe. Sokan utálják a Valentin napot. Azt tartják, hogy a kínai fröccsöntő ipar giccseinek áramlásáért felelős taoista démon és a Virágosok Védőszentje által aláírt, vallásközi paktum földi manifesztációja ez az ünnep. Kevésbé ezoterikus felfogás szerint a biznisz mozgatja, nem pedig a valódi hagyomány. Folyományaként sokan nem is szeretik megünnepelni, egyfajta fölösleges érzelmi vámnak érzik. Ám ha nem vásárolt vacakokkal fejezzük ki érzelmeinket, akkor bizony nagyszerű ünnep lehet belőle.

 

Szerelem – értékén kezelve


Nézzük az emberi értékeket. Mitől érezheti úgy Kedvesünk, hogy figyelünk rá? Ezt pedig tényleg nem elég évente egy nap tudni. Ez életforma kéne legyen. Ám nincs mindig idő, türelem, vagy odaadás egy megáradt kapcsolatban ahhoz, hogy a másikra úgy figyeljünk, ahogy kéne. Az ellopott szerelmi pillanatok, a napi daráló, a rutinba fulladt együttlétek elviszik a figyelmet. A Valentin nap nagyszerű alkalom, hogy apróságokkal lepjük meg kedvesünket, amik valódi figyelmességek, nem pedig műanyag, pénzen vehető, talmi csillogású látszatüzenetek.
 

Összebújós élmény – a szerelmesek napjának éjszakája


A testünk ingyen van – kéznél van, sőt mindig kínál olyan apróságokat, amiket időről időre érdemes ismételni. A figyelmességek tárházából pár apró, titkos ötlet:

  • Szívecskés csoki a párnán
  • Szerelmes üzenet a párna alatt
  • Akár elhagyott holmikkal is kijelölhetjük, merre talál bennünket a Kedves. A nyomok a kádig, az ágyig, a garázsban parkoló autóig, vagy akár a kandalló elé terített puha állatbőrig vezethetnek … (kinek – kinek adottságai szerint)
  • Bekötött szemmel keresgélés. Lehet ez íz-találó, vagy különleges illatok, amiket bekötött szemmel kell megtalálni – először a lakásban, aztán saját testünkön, finoman vezetve kedvesünket.
  • Cirógatás selymes anyaggal, bársonnyal, tollakkal, gyöngyökkel – melyek az érzékeket felkorbácsolják.
  • Ágyban elfogyasztott szerelmes reggeli – természetesen már 15-én reggel, s a reggeliző tálcán egy szál rózsa.

Amikor mindezt odahaza nem lehet zavartalanul megtenni, megajándékozhatjuk önmagunkat a teljes intimitás élményével. Egy olyan alkalommal, amikor csak mi, csak ketten, csak együtt vagyunk, ahol nincs senki más, csak a szerelem van velünk. Ez az ajándék pedig nem a Valentin napnak, hanem a kapcsolat érzelmi megerősítésének szól, a közös jövőnek vet stabil alapot.

Tippünk: www.titkoshazak.hu

Kép: StockSnap / Pixabay

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja