SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Utazás és a bankkártyák kapcsolata

Papszt Krisztina [cikkei] - 2010-11-26
Ma már szinte mindenkinek van bankkártyája, azonban csak kevesen tudják, hogy milyen szolgáltatások járnak hozzájuk.

Mire használhatjuk a bankkártyákat?

A bankkártya-birtokosok nagy része, csak készpénzfelvételre és vásárlásra használja a bankszámlákhoz kapcsolódó betéti - vagy hitelkártyáját.

Pedig valójában sok ingyenes szolgáltatás is kapcsolódik ezekhez a kis plasztik lapokhoz. Például: külföldi utazáshoz kötött utasbiztosításon is jelentős összegeket lehet spórolni vele.

Sokan csak kényszerből nyitnak bankszámlát, ezért aztán bizalmatlanul méregetik a bankkártyát, amellyel pillanatok alatt a számlán található pénzhez juthatnak. Azonban szép számmal akadnak olyanok is, akiknek már többféle bankkártya lapul a zsebében.

Na, de miért jó, ha többféle bankkártyánk van?

Mi a különbség közöttük?

A banki kínálatban alapvetően háromféle kártya létezik:

A folyószámlákhoz tartozó

  • betéti elektronikus,
  • dombornyomott,
  • illetve hitelkártya.

A sima, dombornyomás nélküli elektronikus kártya kicsit „buta”, ez tudja a legkevesebbet, ezért  ez a legolcsóbb. A bankok általában ezt a kártyatípust adják ingyen az alap-számlacsomagokhoz. Készpénz felvételhez elegendő, DE!!! ha interneten vásárolnánk vele, akkor ez a kártyatípus már nem lesz jó! Arra ez a kártya egyáltalán nem alkalmas, azonban a többi kártyához hasonló módon biztonságos, és minden tranzakcióhoz PIN-kódot kér.

Nem mindegy, hogy fizetünk-e érte…

Folyószámlákhoz, - bármely bank ügyfelei vagyunk - igényelhetünk dombornyomott bankkártyát is. Ennek éves díja - banktól függően - általában 3-6.000 között van. Ezekhez a kártyákhoz (és a hitelkártyákhoz) plusz díj megfizetése nélkül, jár az utasbiztosítás. Belföldi balesetbiztosítás vásárolható hozzájuk, általában az éves kártyadíj kétszereséért.

Mit tudnak a bankkártyák?

  • ATM-automatákból gyorsan és egyszerűen juthatunk a pénzünkhöz, bárhol tartózkodunk a világon.
  • Ingyenesen fizethethetünk vele a kártyaelfogadó - POS-terminállal rendelkező - helyeken (üzletben, étteremben, szolgáltatásért….)
  • Internetes vásárláskor kiegyenlíthetjük vele a vételárat.
  • Több számlát is beállíthatunk a betéti kártya mögé (persze csak a kártyakibocsátó banknál vezetett számlák közül)
  • Meghatározhatjuk a napi költési limitet.
  • Társkártyát is igényelhetünk mellé.
  • Sms-ben minden kártyás tranzakcióról értesítést kérhetünk, (erre a költségre ne sajnáljuk a pénzt!)

Ha az átlagnál magasabb fizetéssel, vagy nagyobb összegű megtakarítással rendelkezünk  folyószámlánkon, akkor aranykártyát is igényelhetünk bankunktól - de ezt már jóval magasabb éves díjért.

A magasabb kártyadíjért „cserébe” nagyobb összegű biztosítást kapunk,  már benne van a csomagban a belföldi balesetbiztosítás is, ami azt jelenti, hogy baleseti halál vagy balesetből adódó rokkantság esetén akár több millió forintos kifizetés fog történni, illetve kórházi ápolás esetén napidíjtérítést fizet a bank, illetve a partnerbiztosító. A külföldi utakra vonatkozó biztosítási területek mindegyik dombornyomott kártya esetében egyeznek, különbség a térítési díjak nagyságában van. Igen, az aranykártyások javára!

Külföldre utazás előtt mindig olvassuk el a bankkártyádhoz járó utasbiztosítás részletes feltételeit!!! Ha nem vagyunk körültekintőek és az apó betűs részeket és a kiegészítéseket nem ismerjük, akkor meglepetések is érhetnek bennünket.

A néhány napos külföldi kiruccanás esetén általában elegendő a bankkártya biztosítás. DE, ha már nyaralni indulunk, mindenképpen ki kell egészíteni! Néhány bankkártya lehetőséget ad az együtt utazók biztosítására is. DE!!!!! Jegyezzük meg! A bankkártyabiztosítások mellé mindenképpen kössünk „rendes” utazási biztosítást is, ha síelni, snowboardozni, raftingolni, kerékpározni (!) vagy bármilyen extrém sportot szeretnénk űzni nyaralás, utazás alatt.

A bankkártyák mögött milyen pluszszolgáltatások állhatnak még?

  • Utas-, baleset- betegség- és poggyászbiztosítás, hatvan napon belüli külföldi tartózkodás idejére.
  • Asszisztencia-szolgáltatás - Itt egész nap magyarul beszélő operátorok segítik a bajba jutottakat.
  • Kiegészítő utazási biztosítás megkötésének lehetősége, a kártyakibocsátó banknál.
  • Belföldi balesetbiztosítás halál, rokkantság esetére; kórházi napidíjtérítés.
  • Hitelkártyához kapcsolódó, hitelfedezeti biztosítás lehetősége.

Fontos, hogy utazás előtt írd fel azt a telefonszámot, amelyet baj esetén hívhatsz. Nem árt ha feljegyezed és semleges helyen tárolod a kártyaszámodat, mert ha elvész a poggyászod, vagy ellopják irataidat- (mint ahogy nekem is ellopták a kézi táskámat), e nélkül az adat nélkül nagyon nehezen fogsz boldogulni.

Ha baj van:

Bejelentett kárigény esetén gyorsított eljárásra is lehetőség van, ennek során bizonyos kárügyeket, meghatározott kárösszeg alatt, a feltételek teljesülése esetén a kárrendezési osztály két napon belül rendez. Alapkövetelmény, hogy a kárbejelentéshez szükséges nyomtatvány pontosan legyen kitöltve és azok a dokumentumok, számlák is hiánytalanul legyenek meg, ami alapján megállapítható a kár jogalapja és összegszerűsége. A gyorsított kárrendezési eljárás bankkártyás biztosítások esetén a járat- és poggyászkésésre, orvosi költségekre, illetve a baleset- és betegségfedezetekre terjed ki.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja