SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Hogyan jelentsük be a családi vállalkozás vezetését érintő változásokat

Családinet [cikkei] - 2009-02-16
Itt az idő, hogy a családi vállalkozás vezetését átengedjük a fiunknak vagy a lányunknak. Mi a legjobb megoldás a változások bejelentését illetően?

A családi vállalkozásban a vezetőségi személycsere potenciálisan viharos eseménynek tekinthető.
A nyugtalanságok csillapítása nehéz, de megoldható, főleg akkor, ha körültekintően megtervezzük hogyan is közöljük a változásokat a szervezet ügyfeleivel és részvényeseivel.
Nem létezik biztos képlet a hatékony közlési stratégiára családi vállalkozáok esetében. Az, hogy hogyan is jelentsük be a vezetőséget érintő változásokat a vállalkozásban, nagyban függ az adott helyzettől és vállalatnál dolgozó emberek személyiségétől. Ennek ellenére számos közös jellemző befolyásolja azt a stratégiát, amelyet végül alkalmazunk.

Kezdeményezzünk egyeztetést a családtagokkal
A vezetőségi változások hatásai a családban érzékelhetők leginkább. A családtagokat időben kell informálni terveinkről, és sosem szabad megengedni, hogy a család egy meglepetésszerű sajtóközleményben értesüljön a változásokról.
Valójában az a legjobb megoldás, ha már korán bevonjuk az egész családot az egyeztetésekbe, így a kérdéseket és aggodalmakat privát fórumon lehet tisztázni, nem nyilvánosan.

Kerüljük a meglepetéseket
Bármilyen vezetőségi változásnál az egész folyamatban arra kell törekedni, hogy a stabilitás és a következetesség megmaradjon. Ez nem történhet meg, ha a bejelentést az utolsó pillanatban zúdítják az alkalmazottakra és az ügyfelekre.
A tervezett változtatások bejelentésének a valódi változások bekövetkezése előtt minimum hat hónappal, vagy egy évvel korábban meg kell történnie. Lehetőség szerint előnyös, ha többszöri értesítést fogalmazunk meg, ez történhet hivatalos közlés, vagy informális megbeszélések formájában a jelenlegi vezető részvételével. Ideális esetben senkit sem fogunk meglepni, mikor hivatalosan is bejelentjük szándékainkat.

Adjunk hangot meggyőződésünknek, fogalmazzunk logikusan
Mikor megnevezzük utódunkat, fontos, hogy gyakran és világosan hangsúlyozzuk, bízunk az utód képességeiben. Senki sem fogadja el azt az érvelést, hogy fiunk vagy a lányunk csak azért tudja majd remekül irányítani a vállalkozást, mert azonosak a génjeink.
Inkább arra van szükség, hogy megértsék indokainkat, miért is hisszük, hogy az utódunk képes a helyünkbe lépni. A döntés indoklásakor említsük meg az utód tapasztalatait és korábbi sikereit a szervezeten belül. Ha az utód még új a vállalkozásban, jelentsük be őt korán, és közöljük, hogy szándékunkban áll felkészíteni őt a rá váró feladatokra.

Határozzuk meg szerepünket
Nem elég szimplán bejelenteni, hogy az utód átveszi a felsővezetői pozíciót a szervezeten belül. Azt is meg kell mondanunk, hogy milyen szerepet vállalunk, miután megtörténnek a változások, főleg ha az első generációs vezetők közé tartozunk. Továbbra is vállalunk feladatot a vállalkozásban, vagy a teljes visszavonulást választjuk? Bárhogy lesz is, az alkalmazottaknak és az ügyfeleknek mindenképpen ismerniük kell a terveket, hogy sikeresen fel tudják dolgozni a vezetőcserét.

Adjunk meg határidőt
A családi vállalkozásokban történő változások bejelentésének legfontosabb eleme az időpont megjelölése. Ha nem adunk meg időpontot, mindenkit frusztrál, ha a közelgő változások csak úgy lógnak a levegőben, és láthatóan bármikor bekövetkezhetnek. Oszlassuk el a kételyeket, legyünk határozottak, és jelöljünk ki egy fix dátumot, amikor
bejelentjük a változásokat.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja