SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Az egész lakást kitakaríthatjuk a TERMÉSZET segítségével!

Családinet [cikkei] - 2014-11-21
A természetes tisztítószerek ugyanannyira hatékonyak, mint a kereskedelmi forgalomban található, jól bejáratott tisztítószerek. Az előbbiek nagy előnye, hogy mivel eleve nem tartalmaznak vegyi összetevőket, így a lakásunk nemcsak tiszta, de biztonságos is lesz.

Lássuk a három leggyakrabban használt házi tisztítószert:

Ecet: a legáltalánosabb, és a legtöbb háztartásban használt természetes tisztítószer. Fertőtlenít és oldja a vízkövet, de használhatjuk mosásnál 1:3 arányban, öblítéskor használva pedig rugalmassá teszi a régi kötött ruhát. Megtisztíthatjuk vele a fürdőszobai csaptelepeket, mosdót, fürdőkádat, a mosogatót a konyhában, de festékfoltok eltávolítására és hűtőszekrény takarítására is kiválóan alkalmas. Az ecet a gyümölcsfoltokat is eltávolítja, ablakpucolásra is kiváló, és még a festékszagot is semlegesíti, ha festéskor egy kis edénybe ecetet töltünk.

A szódabikarbóna: a másik népszerű természetes tisztítószer. Edények tisztításakor vegyítsünk össze szódabikarbónát egy kevés vízzel, a kapott masszát használjuk tisztítószernek. Fa vagy műanyag tisztítására is alkalmas, sóval keverve szagtalanít és fertőtlenít is. A lefolyót is tisztán tartja, ha bizonyos időközönként beleöntünk egy adag szódabikarbónát.

Ha a hűtőszekrénybe, szemetesvödörbe teszünk egy kevés szódabikarbónát, az magába szívja az ételszagokat. Az ezüst újra fényes lesz, ha szódabikarbónás ronggyal töröljük át, de a megsárgult márvány életre kel a szódabikarbóna hatására. Ha szennyeződés égett a vasaló talpára, a szódabikarbóna és a víz keveréke könnyen eltávolítja. Ha szódabikarbónát szórunk az áztató vízbe az a fehér ruhák számára nagyobb fehérséget biztosít.

Citrom: szintén évszázadok óta használják tisztításra a citromot, ami nemcsak, hogy fertőtlenít, de a vízkő ellen is hatásos. A hűtőbeli kellemetlen szagok elűzésére szintén kiváló, ezért tegyünk egy fél citromot az egyik polcra, illetve hűtőtakarításkor facsarjunk citromlevet a vízbe, így fertőtleníthetünk is. Vágódeszkát szintén hatékonyan tisztíthatunk citrommal, így minimálisra csökkenthetjük a szalmonellafertőzés kockázatát. Zsíros szennyeződések esetében a citrom ismét csak kitűnő választás, hisz a citromsav fellazítja a foltokat, amiket sokkal könnyebb lesz eltávolítani. Citromlevet szódabikarbónával keverve kiválóan tisztíthatjuk a mosdókagylót és a csapot, de a kád és a csempe fertőtlenítésére is nagyszerűen alkalmas.

Forrás: Filantropikum
Fotó: www.foter.com

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

A herecsavarodás okai, tünetei és kezelése - az újszülöttek és a kamaszok nagyobb veszélyben vannak

A herecsavarodás (heretorzió vagy torsio testis) egy ritka, de súlyos állapot, amely leginkább újszülötteknél és a serdülés korai szakaszában járó fiúknál fordul elő, de bármely életkorban kialakulhat. A probléma a herekocsány megcsavarodásával jár, amely a herék vérellátását gátolja. Ez kezelés nélkül a here elhalásához is vezethet.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja