SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Ismerkedjünk a spárgával / Asparagus offcialis / - Szezonja van!

Németh Ági [cikkei] - 2004-06-04
A zöldségek királya, a királyok zöldsége – így nevezik a spárgát. Régen több neve is volt, mint például: nyúlárnyék, istenlovafarka, spáringó. Kitűnő főzeléknövény.

 

A mai napig sem tudjuk pontosan, honnan származik, Európából, vagy Ázsiából.

Az egész földön termelik, de legkedveltebb a földközi tenger vidékén. Nálunk nem közismert növény, nincs igazán kultusza. Érdemes közelebbről megismerkedni vele. Íze fenséges, termesztése munkaigényes. Szerencsére ma már bárki megkóstolhatja az egyik legfinomabb zöldséget. A spárga szezonja körülbelül április végétől júniusig tart. Termesztése körülményes, és csak rövid ideig lehet szedni, talán ez magyarázza, hogy miért olyan drága. Az ültetése utáni negyedik évben hoz először igazi termését. Van fehér, zöld, és lila spárga. A fehér a legközkedveltebb, íze lágy, de alaposan meg kell hámozni, mert különben keserű lesz. Feje alatt kb. 2-3 cm-rel kell kezdeni a tisztítást, és a szárak végét is le kell vágni. A zöld spárga íze intenzívebb, és nem kell meghámozni. A lila spárga igen ritka, íze a fehér és a zöld keveréke. A vásárlásnál mindig ügyeljünk, hogy friss növényt vásároljuk. Úgy tudjuk megállapítani a frissességét, hogy benyomjuk a szárát a tövénél, és ha sárga lé buggyan ki, akkor jó. Az öreg növény nem jó mert szálkás, olyan, mint a karalábé. A vásárlás után, ahogy haza vittük a piacról, rögtön tegyük vizes ruhába, így megtarthatjuk a frissességét. Hűtőbe csak pár napig lehet tárolni. Az egészen zsengék kivételével minden szárat vékonyan meg kell hámozni, de a csúcs maradjon.

A spárga rendkívül egészséges főzeléknövény. Elsőrendű vértisztító és vizelethajtó. A spárga tartalmaz: kálciumot, vasat, foszfort, nátriumot, C, B1, - B2, vitamint. Jó hatással van a májra, vesére, tüdőre, bőrre /kiváló gyógyhatással van a pattanásos bőrre/. Ha tehetjük, fogyasszuk nyersen is, mert nagyon jó gyógyító hatással van a szervezetünkre. Most, hogy egy kicsit bővebben megismertük a spárgát, bátran vásároljunk belőle a piacon, hogy meg tudjunk győződni igazi értékéről. A spárga könnyű finom és nagyon egészséges. Próbáljunk ki egy pár spárga ételreceptet elkészíteni, könnyen lehet, hogy ezután a kedvenc ételeink közé fog tartozni.

 

Forrás:http://mimi.hu

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

"Ez egy csoda, hogy ő itt van" - Gryllus Dorka nem számított rá és észre sem vette, hogy 47 évesen újra babát vár

Gryllus Dorka, a népszerű színésznő őszintén mesélt családi életéről és váratlan terhességéről Kadarkai Endre "Nőszintén" című műsorában. A most 52 éves színésznő elárulta, hogy 47 évesen, amikor már lemondott a gyermekvállalás lehetőségéről, hatalmas meglepetésként érte, hogy ismét babát vár.

Tragédia Győr mellett: Gyógyíthatatlan beteg volt a gyermek, akivel az anyja a vonat elé lépett

Győr közelében, Ménfőcsanak mellett egy 41 éves nő végzetes döntést hozott: péntek este karjában hároméves kisfiával egy száguldó vonat elé lépett. A környékbelieket sokkolta az eset, amelyet egyesek szerint az anya kétségbeesése váltott ki, mivel gyermeke gyógyíthatatlan betegséggel küzdött. Az asszony vélhetően tudatosan választotta ki a helyszínt, ahol a vonatok nagy sebességgel haladnak, és ahol nem maradt esély a túlélésre.

Tragédia Tatabányán: öngyilkos lett egy általános iskolás diák

A rendőrség közigazgatási eljárás keretében nyomozást indított az ügy kivizsgálása érdekében.

Élelmiszerek, amelyek felerősíthetik a menopauza tüneteit

A táplálkozás nagy jelentőségű lehet a menopauza tüneteinek enyhítésében, a csontritkulás, a hízás és más negatív egészségi következmény mérséklésében. De nemcsak arra érdemes figyelni, mi legyen a tányéron, hanem arra is, mit érdemes elkerülni. Imre Noémi, a Nőgyógyászati Központ dietetikusa, okleveles táplálkozástudományi szakember Msc ez utóbbi témáról beszél.

Most érdemes kivizsgáltatni a pollenallergiát!

Akár már februárban is jelentkezhetnek a szezonális pollenallergia tünetei, de még nem késő, hogy kivizsgáltassuk magunkat. A szezont a mogyoró virágzása nyitja, majd azt követi az éger, a kőris, a nyír, a nyár és a tölgy. A bőrön végzett úgynevezett prick-tesztet érdemes a tünetmentes időszakban és az antihisztamin készítmények szedése előtt elvégeztetni - mondja dr. Kraxner Helga, a Semmelweis Egyetem Fül-Orr-Gégészeti és Fej-Nyaksebészeti Klinika adjunktusa.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja