SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEKHÚSVÉT

Varráskönnyítő praktikák

Családinet [cikkei] - 2004-05-04
Aki nem szívesen varrogat, annak is kell néha tűbe fűzni, gombot felvarrni, esetleg cipzárt cserélni. Ügyes ötletekkel könnyebben megy.

Gombvarrás

  • Négylyukú gombot egyszerre csak egy lyukpáron át varrjunk. Csak akkor fogjunk a másik párhoz, ha az előző cérna végeit eldolgoztuk. Így nem esik le a gomb, ha az egyik cérna elszakad.
  • Az igazán pici gombokat tartsuk pattintós fedelű tablettásdobozban.
  • Nem oxidálódik a fémgomb, ha vékonyan bekenjük színtelen lakkal. Időnként kenjük újra.
  • Vastag szövetkabátokra belül kis pótgombot varrjunk lazán, és rávarrás után a szövet és a felső gomb között hagyjunk kis "nyelet".

Cipzár

  • Ha a cipzár húzókája letört, biztosítótűvel vagy iratkapoccsal helyettesíthetjük. Szórjunk rá egy kis keményítőt, könnyebben bevarrhatjuk.
  • A beragadt cipzárak ismét könnyedén húzhatók fel-le, ha bedörzsöljük ceruzával (grafittal).
  • A fémcipzárat, ha enyhén bezsírozzuk, nem akadozik (ne vigyük túlzásba, nehogy a ruhaanyag lássa kárát). Ha egy darabka szappant végighúzunk a cipzáron, "engedelmesebb" lesz.


Gyerekruha

  • A gyerekruha felvarrásakor gondoljunk rá, hogy a gyerek nőni fog. Hagyjunk bőven anyagot a felhajtásban.
  • Ha "elfogyott" a felhajtás, varrjunk az anyag visszájára pamutszalagot és úgy varrjuk föl.
  • Gyerekruhára mindig varrjunk zsebet. A legegyszerűbb az ún. foltzseb (négyszögletes, kör vagy szívalakú), steppeljük rá az anyag színére
  • Ha gumit kell cserélni, tűzzük az új korcgumit az elvágott régi végére, aztán a régi kihúzásával húzzuk be a korcba az újat.
     

Varróeszközök

  • A vékony, finom, hosszú tűket tartsuk régi hőmérő tokjában vagy orvosságos fiolában.
  • A biztosítótűket fűzzük föl hajlékony drótra és csavarjuk kör alakúra. Igy nem kallódnak el, és bármikor levehetjük róla.
  • Tartsunk a varrókosárban kisebbfajta mágnest, ezzel összeszedhetjük a lepotyogott tűket, varrótűket.
  • Használt műanyag filmesdobozban tárolhatjuk a cérnákat, színek szerint csoportosítva.
  • A különféle kapcsoknak jó helyük van kisebb orvosságos dobozokban.
  • Tartsunk egy szemöldökcsipeszt a varródobozban, könnyen kiszedhetjük vele a férc darabokat.
     

Extra tipp

  • Amikor a gombot levágjuk a ruháról, könnyen lehet, hogy az anyag is megsérül. Ennek elkerülésére csúsztasson egy fésűt a gomb és az anyag közé.
  • Hogy könnyebb legyen a cérnát befűzni, egy kevés hajlakkot vagy keményítőszert szórjunk az ujjunkra, és a cérnát ebben forgassuk meg: ez megkönnyíti, hogy a cérna pontosan beletaláljon a tű lyukába.

forrás: www.holgyvilag.hu

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

A ferde testhelyzetben való alvás előnyei

A ferde testhelyzetben való alvás egy enyhén döntött fekvőfelület révén hasznosítja a gravitációt. Az ötlet nem újkeletű: bizonyos állatfajok és már az ókori egyiptomiak is felismerték, hogy a fej kissé megemelt helyzete sokszor előnyösebb. A modern tudomány pedig megerősíti, hogy a 3,5-5 fokos szöggel megemelt ágy segítheti a jobb alvást, a regenerációt és a méreganyagok eltávolítását.

Életmentés-Elsősegély Egészségügyi vészhelyzetben

Az elsősegélynyújtás és az életmentő beavatkozások kapcsán gyakran felmerül a kérdés, hogy "Miért kellene ezt tudnom? Nem vagyok egészségügyi szakember!" Erre a válasz egyszerű: a váratlan események nem válogatnak szakmai háttér vagy felkészültségi szint szerint.

Szaunában pihentek a szülők, miközben gyermeküket újraélesztették a siklósi fürdőben

Sokk és döbbenet uralkodott el a siklósi fürdőben, amikor egy 6 éves kisfiút kellett újraéleszteni - szülei eközben éppen a szaunában tartózkodtak. A majdnem tragédiába torkolló eset a Siklósi Hírek beszámolója szerint komoly következményeket vonhat maga után.

Fiatal édesanya tragédiája: agyvérzés következtében hunyt el a szülés után

Megdöbbentő tragédia rázta meg a nyíregyházi közösséget: egy 22 éves kismama életét vesztette nem sokkal gyermeke születése után. Az eset körülményeit jelenleg is vizsgálják a hatóságok és az egészségügyi szakemberek.​

Évente 5 ezren halnak meg itthon vastagbélrákban, pedig szűréssel megelőzhető lenne a betegség (VIDEÓVAL)

Ugrásszerű növekedést mutat az utóbbi évtizedekben a vastag- és végbéldaganatok száma: Magyarországon mintegy kilencezer új vastagbéldaganatot diagnosztizálnak évente, és ez a második leggyakoribb halált okozó daganatos betegség, amely évente mintegy ötezer ember életét követeli. A már kialakult daganat felismerése mellett a betegség meg is előzhető az időben elvégzett vastagbéltükrözéssel (kolonoszkópia), és a daganatos elfajulásra hajlamos polipok eltávolításával. A Semmelweis Egyetem legújabb oktatóvideója azt mutatja be, hogyan kell a vizsgálatra felkészülni, mi történik a vastagbéltükrözés során, és mire kell számítani azt követően.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja