SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Fagyi receptek

Kókai Kata [cikkei] - 2005-06-05
Itt a nyár, a fagylalt szezon! Készítsük el házilag a legfinomabb fagyikat.

Receptek fagylaltgéphez
 

Eperfagylalt

Hozzávalók: 
· 2 dl víz,
· 14 dkg cukor,
· 15 dkg eper,
· 1 citrom leve,
· 1 dl tejszín.

A vízbe beleöntjük a cukrot, s addig főzzük, amíg a víz gyöngyözni nem kezd. A megtisztított epret villával széttörjük, belekeverjük a szirupba. Hozzáadjuk a citromlevet, s fagylaltgépben kevertetjük. Tejszínből habot verünk, s amikor az epres massza már elég hideg, hozzákeverjük, és lefagyasztjuk.
 

Csokoládéfagylalt

Hozzávalók: 
· 3 dl tejszín,
· 10 dkg csokoládé,
· 4 tojás sárgája,
· 10 dkg porcukor

Kb. 1 dl tejszínhez hozzákeverjük a reszelt csokoládét, s lassú tűzön, gőz fölött megolvasztjuk. A maradék tejszínhez hozzákeverjük a tojást, a porcukrot, majd gőz fölé tesszük, s hozzáadjuk a csokis tejszínt. Habverővel addig keverjük amíg be nem sűrűsödik. Ha kihűlt, fagylaltgépbe tesszük, s addig kevertetjük míg megfelelő állagúra nem hűl.


 

Fagylaltgép nélkül is elkészíthető fagyik
 

Vaníliafagylalt

Hozzávalók: 
· 15 dkg cukor,
· 2 tojás (enyhén felvert),
· 4,7 dl tej,
· 2-3 csomag vaníliás cukor vagy 1 db vaníliarúd,
· 4,7 dl tejszín

A cukrot, tojást, tejet, és a vaníliát egy lábasba tesszük, majd állandó kevergetés mellett addig főzzük, míg krémes állaga lesz. Mélyhűtőbe tesszük egy rövid időre. A tejszínből habot verünk, majd a kissé megfagyott krémet kivesszük a fagyasztóból, s habverővel megkeverjük. Mikor már sima állagú, óvatosan beleforgatjuk a tejszínhabot, s visszatesszük a mélyhűtőbe.
 

Csokoládéfagylalt

Hozzávalók:
· 20 dkg cukor,
· 2 tojás (enyhén felvert),
· 4,7 dl tej,
· 6 dkg csokoládé,
· 4,7 dl tejszín

A vanília fagylalthoz hasonlóan összekeverjük a hozzávalókat (a tejszínt kivéve). A csokoládét gőz fölött megolvasztjuk, s hozzáadjuk a keverékhez, majd az egészet állni hagyjuk a fagyasztóban, míg meg nem dermed. A keveréket habverővel simára keverjük, majd beleforgatjuk a felvert tejszínhabot, s fagyasztóba tesszük.
 

Likőrfagylalt

Hozzávalók: 
· 3 dl tejszín,
· 30 dkg cukor, 3 dl víz,
· Curacao (vagy Coientrau),
· 5 tojássárgája,
· 1 vaníliarúd.

A 30 dkg cukorból és 3 dl vízből szirupot készítünk, s hozzáadjuk a vanília rudat. A tojássárgáját habbá verjük, s lassan belecsorgatjuk a kihűtött szirupot, folyamatos kevergetés közben. Gőz fölött felforraljuk, majd fagylaltgépben, vagy jéggel és vízzel töltött lábasba helyezett tálban habosra keverjük. Hozzáadjuk a Curacaot-t, majd beleforgatjuk a tejszínhabot. Mélyhűtőben tároljuk.

Tipp: a fagylaltokat számtalan módon variálhatjuk.

  • Egy egyszerű vanília fagylaltot is feldobhatunk, ha különféle csokoládékból, gyümölcsökből, cukorkákból készített törmelékkel megszórjuk.
  • Készíthetünk hozzá csokoládé öntetet (2 ek kakaó, 2 ek cukor, 2 ek víz, fél ek. vaj lassú tüzön megmelegítve), de idénygyümölcs összeturmixolt keverékével is tálalható.
  • A fagylaltokhoz hozzáadhatunk összetört, rummal átitatott babapiskótát.
  • Díszítéshez használhatunk durvára őrölt diót, mogyorót, vagy reszelt csokoládét.
  • Amerikában az almás pitéhez, és különböző, "túl édes" süteményekhez gyakran kínálnak vanília fagylaltok, így lágyabbá téve annak ízét.

Indexkép: gordonramsaysubmissions / Flickr.com

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja