SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Hasazzunk!

Végh Marianna [cikkei] - 2009-11-30
A has és a vádli a két olyan izomcsoportunk, amelyeket mindennap edzhetünk, nem fognak kiégni. mert vérellátottsága, regenerációs képessége igen nagy mindkét izomcsoportnak, fejlesztése intenzívebb munkát igényel. A többi izomcsoport esetében 2-3 nap pihenő szükséges.
Hasazzunk!

A has

Hasizom edzése során észrevehetjük, hogy nagyjából olyan hatással lesz ránk, mint a futás, vagy a biciklizés. Vagyis aerob jellegű munkavégzésről van szó.

Hasizmaink erőnléte élettanilag fontos, mert az tartja belső szerveinket a gravitációval szemben, felelős testtartásunkért, testünk stabilitásáért. Ezért kell hasizom erősítő gyakorlatokat végezni. Mindenkinek kockás a hasa, csak nem látszik a felette lévő feleslegtől.

A felesleget elsősorban megfelelő táplálkozással lehet eltüntetni a hasról. Alapszabályok:

  • Sokszor keveset enni. Kb. 5-6-szor egy nap
  • Bőséges, rostdús reggeli
  • Lédús gyümölcsök a nap folyamán
  • Napi egyszeri meleg étel
  • Kevés zsír, cukor. Inkább keserűen igyuk a kávét, teát, mint édesítőszert használjunk. Meg lehet szokni
  • Zöld, csalán tea, kb. 1-2 liter

Ezen pár szabályt betartva már sokat tettünk testünkért, de a rendszeres sportot semmi nem helyettesítheti. A legideálisabb fogyókúra tehát a sport és a fenti alapalapszabályok betartása, valamint bármilyen, személyre szabott, akár divatos diéta...

Nézzünk néhány tipikus hasizom erősítő gyakorlatot. Mindenből 20 ismétlést végzünk:

  • Beakasztjuk a lábunkat a kanapé aljába, esetleg egy segítő fogja, majd szabályos hasprés. 20-at
  • Ugyanez forgással a ferde hasizmok erősítésére. 20-at
  • Lábemelés, szabályosan. Alsó hasizmok erősítésére. 20-at
  • Olló-pici-nagy. Szintén alsó hasizmok. 20-at
  • Biciklizés a földön. Ez a gyakorlat kezdőknek elég nehéz, de az összes hasizmot megdolgoztatja. Fontos a szabályosság. 20-at

Hasizmot nagyon szépen lehet edzeni nemcsak a fent említett dinamikus gyakorlatokkal, hanem statikus mozgással is. Nézünk erre is pár gyakorlatot!

  • Felülés megtartása. Azon a ponton tartjuk, ahol érezzek, hogy megfeszül a hasizom. Kb. 20 másodpercig
  • Lábemelés megtartása. Szintén a feszülés ponton tartjuk 20 mp.-ig
  • Hasra fordulva könyéken támaszkodunk 10 mp.-ig
  • Egyik lábunkat felemeljük 10 mp.-ig
  • Másik lábunkat felemeljük szintén 10 mp.-ig
     
(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.

A szerkesztő ajánlja