SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Gyógynövényekkel felvértezve a betegségek ellen: Gyógyteák gyermekbetegségekre

Németh Ági [cikkei] - 2004-06-10
Gyermekeink jó néhány gyermekbetegségen esnek át, míg el nem érik a nagyobbacska kort. A fertőző betegségeket szinte kötelező megkapniuk a közösségben. Vannak azonban olyan betegségek, amelyeket gyógytea segítségével lehet gyógyítani, vagy az orvosság kiegészítőjeként fejti ki jótékony hatását. A gyermekek immunrendszerét nem célszerű tönkretenni a különböző antibiotikumokkal. Néhány gyermekbetegségre szeretnék gyógyteákat ajánlani, amelyeknek nincsen mellékhatásuk.
Gyógynövényekkel felvértezve a betegségek ellen: Gyógyteák gyermekbetegségekre

Bőrkiütések

A kiütések lehetnek pörsenések, pattanások, hólyagok, melyek majdnem a kisgyermek egész testét borítják / kanyaró, rózsahimlő, bárányhimlő /.

Kamillás lemosás: egy evőkanál kamillavirágot leforrázunk 2dl forró vízzel, fél percig állni hagyjuk, majd leszűrjük. Naponta többször végezhetjük a  lemosást / a kamilla gyulladáscsökkenő/.

 Köhögés

 Erős köhögésre ajánlott: martilapu tea /váladékoldó és gyulladásgátló/.

Teakészítés: két teáskanál teafüvet leforrázunk 2dl forró vízzel és két perc múlva leszűrjük, amilyen melegen meg tudja inni gyermek, kortyoltassuk vele. Tegyünk a teába mézet, így finomabb és egy kicsit nagyobb kedvvel kortyolja.

 Lándzsás útifű tea: egy kiskanálútifüvet  leforrázzunk 2 dl forró vízzel és 1 perces állás után leszűrjük. Naponta több csésze ajánlott.

Kakukkfű tea: a fent leírtak szerint teát kell készíteni, 2-3 csésze ajánlott inni. / gyulladáscsökkentő/

 Mandulagyulladás 

 Zsálya tea: egy evőkanál teafüvet leforrázunk 2dl forró vízzel, 2 perc múlva szűrjük le.

Langyosan naponta többször kell vele gargalizálni /csodálatos a gyógyhatása/.

A teafőzet füvét lehet borogatásként is alkalmazni. Egy vászonruhába kell tenni még melegen, és a torkot ezzel kell borogatni. Egy száraz kötéssel még át kell kötni a torkot.

 A zsálya sok kisgyermeket mentett meg a mandula műtéttől.

Megfázás 

 Teakészítés: Bodza, hársfa, kamilla, és kakukkfű egyenlő arányú keverékéből 

 Egy evőkanál tea füvet leforrázunk 0.5 dl forró vízzel, öt perces állás után leszűrjük. A teához még adhatunk mézet. Melegen kell fogyasztani. Érdemes nagyobb mennyiségű teát készíteni, mert naponta többször kell inni.

Csípések

Méh és darázscsípések: a csípés helyére azonnal tegyünk ecetes borogatást, ha nincs kéznél petrezselyemlevél vagy citromfű. Mindegyik növény kiválóan csillapítja az égő fájdalmat, és segít a duzzanat lelohadásában. A citromfüvet vagy a petrezselyemlevelet aprítsuk fel, és a levével együtt tegyük a duzzanatra.

Megszünteti az égő fájdalmat és a duzzanatot is /nagyon hatásos saját tapasztalatból tudom, merem ajánlani/.

Ha tudjuk, akkor először a fullánkot távolítsuk el!

Kérjük, támogasd munkánkat!

Ha szeretsz minket olvasni, ha csaltunk már mosolyt az arcodra, ha segített már neked valamelyik szakértõnk, vagy ha egyszerûen Te is fontosnak tartod, amit csinálunk, kérjük, támogasd munkánkat!

Banki átutalással:
Magnet Bank 16200106-11697987
Kedvezményezett: Családi Háló Közhasznú Alapítvány
Közlemény: Média támogatás

Vagy bankkártyás fizetés Simplepay-el az alábbi gombra kattintva:

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Életét vesztette Sallai Nóra ötéves kisfia az autóbaleset következtében

Életét vesztette Sallai Nóra ötéves kisfia az autóbaleset következtében

Szeptember 27-én történt a súlyos karambol, melyben Sallai Nóra színésznő és kisfia életveszélyes sérüléseket szenvedett - azóta kórházban ápolták őket. A szörnyű baleset mára azonban felfoghatatlan tragédiává változott.
Október 2024-ben is a látás hónapja

Október 2024-ben is a látás hónapja

A látás hónapját minden évben megrendezik világszerte, így Magyarországon is. A látás hónapjának kezdetben elsősorban az optikai látásjavítás (szemüveg- és kontaktlencse-viselés) volt a fő témája. Az évek során azonban a látás, elsősorban a látásélesség megőrzésének és javításának figyelemfelhívó hónapja lett. Professzor Dr. Holló Gáborral, a Szemészeti Központ vezetőjével, glaukóma specialistájával a mai alkalommal a 2024. évben is aktuális látásmegőrzéséről és az éleslátást leginkább veszélyeztető betegségekről, valamint ezek korai felismeréséről beszélgettünk.
Minden ultrafeldolgozott élelmiszer káros? A dietetikus válaszol

Minden ultrafeldolgozott élelmiszer káros? A dietetikus válaszol

Egyre többet hallani az ultrafeldolgozott élelmiszerek veszélyeiről, a tájékozottabbak egyenesen a szív-érrendszer legnagyobb ellenségeinek tekintik azokat. Ugyanakkor érdemes tudni, hogy ezek az élelmiszerek nem mind ugyanolyan feldolgozással készülnek, és bizonyos típusaik akár még csökkenthetik is a kardiológiai kockázatokat. Czakó Bettina, a Kardioközpont dietetikusa, okleveles táplálkozástudományi szakember MSc egy új elemzés kapcsán beszélt a témáról.
Csúnyán köhög a gyermek: mi a teendő?

Csúnyán köhög a gyermek: mi a teendő?

"Csúnyán köhög" - panaszolják aggódva a szülők, amikor náthás és napok óta köhögő gyermekeikkel felkeresik az orvost. Dr. Mezei Györgyi, a Tüdőközpont gyermektüdőgyógyász, allergológus és klinikai immunológus szakorvosa arra hívja fel a figyelmet, hogy a vírusfertőzésekkel együtt járó köhögés 3-4 hétig is fennállhat.
Mennyit tudunk a szem egészségéről?

Mennyit tudunk a szem egészségéről?

Legtöbben jobban félünk a látásvesztéstől, mint a rák, a stroke, a szívbetegség és más súlyos betegségek kialakulásától, legalábbis erre mutatnak rá különböző nemzetközi tanulmányok. Bár azt feltételezzük, hogy jól ismerjük a jó látás megőrzéséhez szükséges tudnivalókat, valójában a többségnek csekély a tudása ezen a területen. Ez az ismerethiány pedig növeli egy-egy szembetegség kialakulásának kockázatát.
A szerkesztő ajánlja