SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Tavaszi bőrápolás

Kókai Kata [cikkei] - 2005-05-08
A legszembetűnőbb, mely első látásra is feltűnik, a bőrünk. S nem csupán szépsége, feltűnősége miatt fontos.

Mivel bőrünk a szervezet legelső "védőrétege", nem csupán az ápolt külső miatt fontos, hogy törődjünk vele. A májfoltok, anyajegyek, s a bőr számtalan más elváltozása pontos diagnózist állíthat fel testünk kondíciójáról.

Vitaminhiány és bőrelváltozás

A vitamin hiánya: mivel az A-vitamin elengedhetetlen a sejtosztódáshoz, illetve a bőr és a nyálkahártya megfelelő állapotának megőrzéséhez, szembetűnő elváltozásokat okozhat. A bőr szárazsága, viszketése jelezheti hiányát. Ugyanakkor fontos kiemelni a többi vitamin közül; túladagolása (főleg várandósság idején) problémákat okozhat.

B2 vitamin hiánya: hámló, vörös, viszkető bőr, berepedezett száj jelezheti. Sokszor okozhat pattanásokat is.

B5 vitamin hiánya: csak igen ritka esetben fordul elő. Védi a bőr épségét.

C-vitamin hiánya: Nem csupán bőrünkön jelentkeznek e fontos vitamin hiányának tünetei. Az ajánlott napi adag 60 mg, ezt azonban az életmódtól függően lehet változtatni. A dohányosoknak, egészségtelen munkát végzőknek, illetve stressz esetén is nagyobb mennyiség szükséges. Hiányában csökken a kollagén termelődése, illetve a bőr rugalmassága elveszik, s az megereszkedik.

Az egészséges bőr megtartásában fontos szerepet játszik a D- és E-vitamin, valamint a biotin. A cink, illetve a réz a sejtek képződésében, illetve a melanin előállításában nélkülözhetetlen.

Vitaminpótlás a szebb és egészségesebb bőrért

Számtalan módszert használhatunk, melyek segítségével pótolhatjuk az elveszett vitaminokat, ásványi anyagokat. A népszerű táplálék kiegészítők kevésbé szívódnak fel, mint a természetből nyert tápanyagok, így ezek helyett érdemes a változatos táplálkozást választani.

A legkülönbözőbb gyümölcsökben, zöldségekben és tejtermékekben is megtalálhatók a bőr számára fontos anyagok. Régen is használták ezeket; egy csipet élesztőt elmajszoltak, hogy szebb legyen a bőr, illetve a napégette bőrfelületet tejföllel kezelték. A vitaminokat nem csupán elfogyaszthatjuk, de külsőleg, arcpakolásként is használhatjuk.

Uborka pakolás: ha máshonnan nem is, de az amerikai filmekből és a reklámokból már ismerhetjük ezt az ősi módszert. Minden bőrtípust frissít, de különösen zsíros bőrre ajánlott. Tisztít és hidratál.

Paradicsom pakolás: E-vitamint, béta-karotint, valamint szelént is tartalmaz. Frissíti, rugalmassá teszi a fáradt bőrt.

Vegyes pakolás: A gyümölcsöket, zöldségeket nyersen össze turmixolhatjuk joghurttal, mely nyugtatja a bőrt. Az olívaolaj is tápanyagokban gazdag, de zsíros bőrre kevésbé ajánlott.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja