SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Tavaszi bőrápolás

Kókai Kata [cikkei] - 2005-05-08
A legszembetűnőbb, mely első látásra is feltűnik, a bőrünk. S nem csupán szépsége, feltűnősége miatt fontos.

Mivel bőrünk a szervezet legelső "védőrétege", nem csupán az ápolt külső miatt fontos, hogy törődjünk vele. A májfoltok, anyajegyek, s a bőr számtalan más elváltozása pontos diagnózist állíthat fel testünk kondíciójáról.

Vitaminhiány és bőrelváltozás

A vitamin hiánya: mivel az A-vitamin elengedhetetlen a sejtosztódáshoz, illetve a bőr és a nyálkahártya megfelelő állapotának megőrzéséhez, szembetűnő elváltozásokat okozhat. A bőr szárazsága, viszketése jelezheti hiányát. Ugyanakkor fontos kiemelni a többi vitamin közül; túladagolása (főleg várandósság idején) problémákat okozhat.

B2 vitamin hiánya: hámló, vörös, viszkető bőr, berepedezett száj jelezheti. Sokszor okozhat pattanásokat is.

B5 vitamin hiánya: csak igen ritka esetben fordul elő. Védi a bőr épségét.

C-vitamin hiánya: Nem csupán bőrünkön jelentkeznek e fontos vitamin hiányának tünetei. Az ajánlott napi adag 60 mg, ezt azonban az életmódtól függően lehet változtatni. A dohányosoknak, egészségtelen munkát végzőknek, illetve stressz esetén is nagyobb mennyiség szükséges. Hiányában csökken a kollagén termelődése, illetve a bőr rugalmassága elveszik, s az megereszkedik.

Az egészséges bőr megtartásában fontos szerepet játszik a D- és E-vitamin, valamint a biotin. A cink, illetve a réz a sejtek képződésében, illetve a melanin előállításában nélkülözhetetlen.

Vitaminpótlás a szebb és egészségesebb bőrért

Számtalan módszert használhatunk, melyek segítségével pótolhatjuk az elveszett vitaminokat, ásványi anyagokat. A népszerű táplálék kiegészítők kevésbé szívódnak fel, mint a természetből nyert tápanyagok, így ezek helyett érdemes a változatos táplálkozást választani.

A legkülönbözőbb gyümölcsökben, zöldségekben és tejtermékekben is megtalálhatók a bőr számára fontos anyagok. Régen is használták ezeket; egy csipet élesztőt elmajszoltak, hogy szebb legyen a bőr, illetve a napégette bőrfelületet tejföllel kezelték. A vitaminokat nem csupán elfogyaszthatjuk, de külsőleg, arcpakolásként is használhatjuk.

Uborka pakolás: ha máshonnan nem is, de az amerikai filmekből és a reklámokból már ismerhetjük ezt az ősi módszert. Minden bőrtípust frissít, de különösen zsíros bőrre ajánlott. Tisztít és hidratál.

Paradicsom pakolás: E-vitamint, béta-karotint, valamint szelént is tartalmaz. Frissíti, rugalmassá teszi a fáradt bőrt.

Vegyes pakolás: A gyümölcsöket, zöldségeket nyersen össze turmixolhatjuk joghurttal, mely nyugtatja a bőrt. Az olívaolaj is tápanyagokban gazdag, de zsíros bőrre kevésbé ajánlott.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

"Ez egy csoda, hogy ő itt van" - Gryllus Dorka nem számított rá és észre sem vette, hogy 47 évesen újra babát vár

Gryllus Dorka, a népszerű színésznő őszintén mesélt családi életéről és váratlan terhességéről Kadarkai Endre "Nőszintén" című műsorában. A most 52 éves színésznő elárulta, hogy 47 évesen, amikor már lemondott a gyermekvállalás lehetőségéről, hatalmas meglepetésként érte, hogy ismét babát vár.

Tragédia Győr mellett: Gyógyíthatatlan beteg volt a gyermek, akivel az anyja a vonat elé lépett

Győr közelében, Ménfőcsanak mellett egy 41 éves nő végzetes döntést hozott: péntek este karjában hároméves kisfiával egy száguldó vonat elé lépett. A környékbelieket sokkolta az eset, amelyet egyesek szerint az anya kétségbeesése váltott ki, mivel gyermeke gyógyíthatatlan betegséggel küzdött. Az asszony vélhetően tudatosan választotta ki a helyszínt, ahol a vonatok nagy sebességgel haladnak, és ahol nem maradt esély a túlélésre.

Tragédia Tatabányán: öngyilkos lett egy általános iskolás diák

A rendőrség közigazgatási eljárás keretében nyomozást indított az ügy kivizsgálása érdekében.

Élelmiszerek, amelyek felerősíthetik a menopauza tüneteit

A táplálkozás nagy jelentőségű lehet a menopauza tüneteinek enyhítésében, a csontritkulás, a hízás és más negatív egészségi következmény mérséklésében. De nemcsak arra érdemes figyelni, mi legyen a tányéron, hanem arra is, mit érdemes elkerülni. Imre Noémi, a Nőgyógyászati Központ dietetikusa, okleveles táplálkozástudományi szakember Msc ez utóbbi témáról beszél.

Most érdemes kivizsgáltatni a pollenallergiát!

Akár már februárban is jelentkezhetnek a szezonális pollenallergia tünetei, de még nem késő, hogy kivizsgáltassuk magunkat. A szezont a mogyoró virágzása nyitja, majd azt követi az éger, a kőris, a nyír, a nyár és a tölgy. A bőrön végzett úgynevezett prick-tesztet érdemes a tünetmentes időszakban és az antihisztamin készítmények szedése előtt elvégeztetni - mondja dr. Kraxner Helga, a Semmelweis Egyetem Fül-Orr-Gégészeti és Fej-Nyaksebészeti Klinika adjunktusa.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja