SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Autizmus-hírek a tudomány világából

Családinet [cikkei] - 2011-04-06
Április 2-án emlékeztek meg országszerte az autistákról. Nekünk az "Esőember" vagy a "Forest Gump" sztereotípia jut eszünkbe róluk, pedig ugyanolyan emberek, mint mi. A különbség csak annyi, hogy segíteni kell őket abban, hogy eligazodjanak a világban. Az autizmus egy olyan betegség, mely hátrányosan befolyásolja az érintett kommunikációs és szociális interakciós képességét. Összegyűjtöttünk néhány hírt amelyek reményt jelenthetnek a betegség kezelésében.

Autizmus és a Tesztoszteron

Az autizmussal kapcsolatosan már több felelős gént is azonosítottak. A gének kapcsolatát és a környezeti tényezők megbetegítő együtthatását azonban még nem sikerült felfedni. Egy hormon, melynek az autizmushoz is köze van, nőknél tompítja az empátiát. A kutatók feltételezik, hogy a különösen „férfias” agy az anyaméhben juttatja a hormont a magzat szervezetébe. Ezt támasztja alá az a tény, miszerint jóval több autista férfi él a világon, mint nő.

Az érzelmek felismerése

A tesztoszteron fokozott jelenléte csökkenti a nők beleérző képességét, és jelentősen hozzájárul az autizmus kialakulásához. A Cambridge-i és Utrecht-i egyetem kutatói ezt egy kísérlettel igazolták: kis mennyiségű tesztoszteront (férfi nemi hormont) adtak be nőknek. Arckifejezéseket ill. hangulatokat kellett megítélniük. A hormon beadása után pontatlanabbak voltak a válaszok.


A hölgyek jobban olvasnak a gondolatokban. Pontosabban felismerik, milyen hangulatban van egy fotón látható személy. A beadott tesztoszteron jelentősen csökkentette a kísérletben résztvevő nőknél ezt a képességet.

A kéz is árulkodik a nemi jellegekről

A férfiak mutató ujja jóval rövidebb a középső ujjuknál. Nők esetében közel megegyezik a két ujj hossza, esetleg hosszabb a mutatóujj. Ez arra vezethető vissza, mennyi tesztoszteron jutott a magzat szervezetébe. Azoknál a hölgyeknél, akiknél a hormon leginkább eltorzította az érzelmek megítélését, „férfias” volt az ujjak hossza…

Fotó: tululli: Noah


A kutyák az autisták segítőtársai

A testvérek közötti kis korkülönbség növelheti az autizmus kockázatát

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

"Ez egy csoda, hogy ő itt van" - Gryllus Dorka nem számított rá és észre sem vette, hogy 47 évesen újra babát vár

Gryllus Dorka, a népszerű színésznő őszintén mesélt családi életéről és váratlan terhességéről Kadarkai Endre "Nőszintén" című műsorában. A most 52 éves színésznő elárulta, hogy 47 évesen, amikor már lemondott a gyermekvállalás lehetőségéről, hatalmas meglepetésként érte, hogy ismét babát vár.

Tragédia Győr mellett: Gyógyíthatatlan beteg volt a gyermek, akivel az anyja a vonat elé lépett

Győr közelében, Ménfőcsanak mellett egy 41 éves nő végzetes döntést hozott: péntek este karjában hároméves kisfiával egy száguldó vonat elé lépett. A környékbelieket sokkolta az eset, amelyet egyesek szerint az anya kétségbeesése váltott ki, mivel gyermeke gyógyíthatatlan betegséggel küzdött. Az asszony vélhetően tudatosan választotta ki a helyszínt, ahol a vonatok nagy sebességgel haladnak, és ahol nem maradt esély a túlélésre.

Tragédia Tatabányán: öngyilkos lett egy általános iskolás diák

A rendőrség közigazgatási eljárás keretében nyomozást indított az ügy kivizsgálása érdekében.

Élelmiszerek, amelyek felerősíthetik a menopauza tüneteit

A táplálkozás nagy jelentőségű lehet a menopauza tüneteinek enyhítésében, a csontritkulás, a hízás és más negatív egészségi következmény mérséklésében. De nemcsak arra érdemes figyelni, mi legyen a tányéron, hanem arra is, mit érdemes elkerülni. Imre Noémi, a Nőgyógyászati Központ dietetikusa, okleveles táplálkozástudományi szakember Msc ez utóbbi témáról beszél.

Most érdemes kivizsgáltatni a pollenallergiát!

Akár már februárban is jelentkezhetnek a szezonális pollenallergia tünetei, de még nem késő, hogy kivizsgáltassuk magunkat. A szezont a mogyoró virágzása nyitja, majd azt követi az éger, a kőris, a nyír, a nyár és a tölgy. A bőrön végzett úgynevezett prick-tesztet érdemes a tünetmentes időszakban és az antihisztamin készítmények szedése előtt elvégeztetni - mondja dr. Kraxner Helga, a Semmelweis Egyetem Fül-Orr-Gégészeti és Fej-Nyaksebészeti Klinika adjunktusa.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja