SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

A táplálkozás hatása a szemre

Dr. Ozsváth Mária [cikkei] - 2010-10-18
A kínai filozófia szerint, a máj-meridián a szemre nyílik, a máj energetikai állapota tehát befolyásolja a látás minőségét. A kínaiak már évezredek óta ismerik az összefüggést az elfogyasztott táplálékok és a látás minősége között.

Nem véletlen tehát, hogy sok anyagcsere betegségnek - így a pajzsmirigy problémáknak, a diabétesznek, sőt a magas vérnyomásnak is - szemészeti tünetei lehetnek.

Az „íriszdiagnosztika” során látható elváltozásoknak sok esetben nincs anatómiai hátterük, mivel még csak a funkcionális egyensúly bomlott meg. A máj funkciózavarai után például, idővel látási panaszok is jelentkeznek. Sok páciensem anamnéziséből derült ki epekövesség vagy egy korábban lezajlott májgyulladás.

A látás karbantartásához nagyon fontosnak tartom a táplálkozást, főként azoknál a pácienseimnél, ahol az anamnézisből ki is derül a FA elem energetikai gyengesége, netán egy háttér-betegség a máj-epehólyag rendszerben.

Örvendetes, hogy az orvosok és természetgyógyászok véleménye megegyezik a táplálkozás fontosságát illetően, nem véletlen tehát a lutein, zeaxanthin és karotin tartalmú táplálék-kiegészítők megjelenése a piacon, melyeknek a szemfenék meszesedésének fékezésében jut szerep.

Tudjuk, hogy a méreganyagoknak káros hatása van szervezetünkre, így látásunkra is. Májunk a szervezet nagy méregtelenítő „erőműve”, ezért a jó látáshoz szükséges a máj időnkénti méregtelenítése, a belek kitisztítása és a bélflóra helyreállítása. 40-50 éves korunkra a beleinkben és a májunkban lerakódott méreganyag akár több kg is lehet, nem véletlen, hogy épp ez a korosztály kerül a legtöbb panasszal orvoshoz.

Szemfenék meszesedésben szenvedő embertársainkkal csodát nem tudunk tenni, de sok esetben egy jól irányított étrenddel és életmóddal éveket nyerhetünk stagnáló állapotban - a maradék látás megtartásával - ami felér „egy lottó ötössel”, hiszen sokan szenvednek a folyamatos rosszabbodástól, látótér kieséstől.


A látást tehermentesítő életmód és életviteli korrekciók közé tartoznak a keringésjavító tornák, a helyi szemmozgató izmok tornái (Bates-módszer), a látáspszichológiai alapfogalmak, hiszen a szem a lélek tükre, és a test ablaka.

A szervezetet évente legalább kétszer, ősszel és tavasszal javasolt méregteleníteni. Az étrenden kívül a napi 2-3 liter folyadékfogyasztásról is gondoskodnunk kell.
A „nagytakarítás” során megszabadulunk a férgektől és az életkilátásainkat rontó baktériumoktól. Alkalmas erre a fokhagyma, kurkuma gyökér, articsóka, borsmenta és a csillagánizs.

Bélhám nyugtató, szélhajtó, emésztést javító teák: kutyabenge kéreg, orvosi székfű, édeskömény, lenmag, zöldtea és ánizs.
A probiotikus táplálékok - fructo-oligo szacharidok - erősítik a bélflórát, míg a rostok csiszoló, tisztító hatást fejtenek ki. A sárgarépa, spenót, brokkoli, kelkáposzta és kelbimbó ugyanakkor luteint és zeaxanthint tartalmaz, ami szintén nélkülözhetetlen a szemnek.



Egyénre szabott receptet állapotfelmérő vizsgálat után tudunk adni.

Bejelentkezés: 06-20/980-5472
További információk: a www.alternativszemdr.hu honlapon.

 

Dr. Ozsváth Mária


Dr. Ozsváth Mária
Szemész

Dr. Szem Egészségközpont


Elérhetőségeim:
Telefon: 06-20/545-79-40
               06-20/980-54-72
Honlap: http://www.alternativszemdr.hu
             http://www.gloriamentis.hu
(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja