SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Mire is jó az EFT?

Csapocska Mónika [cikkei] - 2010-09-13
“Az EFT fő célja, hogy segítsen elérni a lelki békét. Ha csökken a bennünk lévő harag, a félelem, a múlt traumáinak emléke, akkor testi betegségeink is kezdenek eltűnni, és egy-re több időt tölthetünk lelki békében. Ez bámulatos változásokat idéz elő bennünk, amely azután körülöttünk is mindent megváltoztat." /Gary Craig, az EFT módszerének kidolgozója/

Mire használható?
Minden egyes az életünkben bekövetkező trauma (legyen akár pozitív, akár negatív) nyomot hagy testünk energetikai rendszerén. A kisebb jelentőségűek sokszor maguktól is elmúlnak, észre sem vesszük, nem éljük meg őket stresszként.
Viszont ha nincs időnk sosem lazítani, kikapcsolódni, törődni magunkkal, elhanyagoljuk lelki és testi egészségünket, és a negatív hatások, benyomások sora nő, a szervezetünk jelez, tüneteket produkál. Eleinte csak finoman. Fáj néha itt-ott. Szúr a szívbe, nyom a gyomornál, begörcsöl a vádlinál. Vagy egyszerűen csak azt érezzük, nem olyanok vagyunk, mint régebben, kevesebb az energiánk, ingerültebbek vagyunk a szokásosnál, vagy közönyössé válunk, lehangoltak, folyton feszültek leszünk. Ha ezekre a jelekre nem figyelünk oda, a jelentéktelen tünetek erősödnek, és betegségekké fejlődhetnek. A „valami nincs rendben” érzése jelzi, hogy a szervezetünkben áramló energia valahol akadályba ütközik, blokkolódik.

Az EFT az akadálymentesítésre, a blokkok oldására alkalmazható kiváló módszer. Előnyei abban rejlenek, hogy nagyon egyszerű elsajátítani, semmilyen káros anyagot nem juttatunk általa a szervezetünkbe, bárhol és bármikor tudjuk alkalmazni (hiszen a kezünk mindig kéznél van), és mind a lelki mind a fizikai szintem megjelenő problémákra alkalmazható.


Melyek azok a területek, ahol jó eredménnyel alkalmazhatjuk?

Lelki szinten:

  • traumák, félelmek és fóbiák, vizsgadrukk oldására,
  • stressz, belső nyugtalanság, depresszió, pánik és egyéb érzelmi problémák elengedésére,
  • szenvedélybetegségek, függőségek (pl. dohányzás, evési kényszer) leküzdésére,
  • táplálkozási és súlyproblémák felszámolására,
  • alvászavarok, horkolás, dadogás megszüntetésére,
  • kényszeresség, agresszió kezelésére
  • önértékelési zavarok, párkapcsolati problémák megoldására,
  • a szellemi és testi egészsége növelésére,
  • az elevenség, rugalmasság fokozására,
  • az érzelmi kiegyensúlyozottság és a belső béke helyreállítására,
  • az érzelmi intelligencia fejlesztésére,
  • egyéni értékek kibontakoztatására,
  • az életöröm és a siker kiteljesítésére,
  • harmonikusabb, kiegyensúlyozottabb élet megteremtésére.

Testi szinten:

  • akut és krónikus fájdalom esetén (fejfájás, migrén, hátfájás, menstruációs panaszok, műtét utáni fájdalmak, ízületi- és izomfájdalmak) csökkentésére,
  • allergiás reakciók, asztma és más légzési panaszok, láz, megfázásos tünetek megszüntetésére,
  • mozgásszervi, emésztési problémák, bőrproblémák, izomgörcsök, herpesz, csuklás, látászavarok (rövid-, távollátás) megoldására,
  • a gyógyulási folyamat elindítására,
  • mások (szeretteink, gyermekeink, állataink) gyógyulásának elősegítésére,
  • vágyaink beteljesítésére.


Az EFT alkalmazási területei gyakorlatilag határtalanok, érdemes kipróbálni mindenen, bármin. Csupán az elhatározás szükséges hozzá.


Ha úgy érzi, szívesen kipróbálná, elsajátítaná a módszert, de egyedül nem megy, bizonytalan, honlapomon további információkat talál. Skype-on keresztül kapcsolatba léphet velem, így nem számít hol él, otthonában tudok segíteni.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja