SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Szúrjunk, vagy ne szúrjunk?

Hidegh Sándor [cikkei] - 2010-02-04
Miután kis hazánk népe szokás szerint (már miért ne?) kettéosztódott az influenza elleni oltással kapcsolatban, komoly orgánumokban nyilatkozik mindenki - ha van kalapja azért, ha nincs kalapja azért - az oltással és mellékhatásával kapcsolatban.

Azoknak, akik közben szép csendben meghalnak influenzában, vagy valamelyik általa okozott szövődményben - ha volt oltva, ha nem - szerintem teljesen mindegy ez a mondvacsinált, ki tudja kinek az érdekeit szolgáló nyilatkozatháború!

Érdekes, hogy nálunk sokkal jobban szocializált államokban a helybéli honpolgárnak fel sem merül a fejében, hogy ne menjen el beoltatni magát, mert az igaz, hogy mindenkinek szuverén joga, miként játszik a saját egészségével, de már más ártatlan embernek, ne adj' kisgyereknek átadni a fertőzést, az már több, mint gondatlanság!

Ha valaki már elég idős, akkor emlékszik arra, hogy a II. világháború után az u.n. Morbus Hungaricust (tüdőbajt) a megfelelő egészségügyi kezeléssel, oltásokkal, utógondozással sikerült úgy kiírtani, hogy mutatóban is alig lehetett találni egy beteget az „egyetemisták nagy örömére".

Nem mese, hogy akinek nem akaródzott valamilyen fertőzéssel, vagy annak megelőzésére tett kísérletre megjelenni az orvosnál, az várhatta, hogy (lehetőleg éjjel kettőkor) megjelenjen nála a hatóság és már csak a hecc kedvéért is talpig vasban vitték a szomszédok nagy örömovációja közepette az örsre, ahol reggelig kerülgette a frász, hogy miért ücsörög ott az úri közönség közepette. Nem is volt annyi kontakt módon terjedő fertőzés, mint napjainkban. (Mindenki gondoljon arra amire akar!)

Távol álljon tőlem, hogy visszasírjam a régi világot, de mióta EU szabvány szerint élünk, azóta látványosan nő a már régen elfelejtett betegségben szenvedők sora.

Az is igaz, hogy szegény az eklézsia, a szanaszét kergetett egészségügy is vért izzadva küzd, keresve az alagút végén a világosságot.

A magyarok állaga meg egyre romlik, ha másról nem veszik
ezt észre az igen okosok, csak meg kell nézni a születések és halálozások arányát /év.

Most nem arra gondolok, hogy ki tudja milyen fokú és fajtájú járványveszély esetén behívjuk az ENSZ csapatokat, hogy a renitenseket katonai kísérettel vigyük el a szakrendelésre.



De azért valahogy hatni kéne a büszke honfitársakra, hogy azzal, ha még időben elmegy az orvoshoz valamilyen nyavalyával,  nagyobb esélye van a túlélésre, mintha valamilyen rosszul értelmezet „csalánba nem üt a ménykű” felkiáltással szép csendesen elpatkol.

Persze mindig akadnak kétkedők, akik azt mondják, hogy ez, vagy az az oltás ellenére mégis beteg lett.

De azt elfelejtik, hogy amikor nincs járványveszély, akkor is halnak meg emberek, bármilyen betegségben, még a legszuperebb orvosi ellátás mellett is.

Ha másért nem is, hogy esetleg nehezebben harapjanak belénk a vírusok, próbáljuk meg immunrendszerünket egészséges vitamindús ételekkel gazdagítani (ez kell egy nyugdíjasnak!) Mert ami jó, az drága.
Miután a náthavírus 72 óráig életképes
Jobban kell vigyázni a tisztaságra, többször kezet mosni és a környékünkön található tárgyakat fertőtleníteni, az íróasztaltól kezdve az autók műszerfalán keresztül, a bacilusbombáig: a mosogatóig, nem beszélve az utcán kinn leselkedő veszélyekről: a villamos kapaszkodótól a bankautomata gombjáig!

Remélem, hogy mindenki baj nélkül megússza ezt a járványt, majd menetrendszerűen a következőt, és így tovább a végtelenségig.



(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja