SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Rovarcsípés ellen

Hidegh Sándor [cikkei] - 2009-07-02
Akinek túl érzékeny a bőre, nem mindegy, mit használ rovarcsípésre. Íme néhány egyszerűen elkészíthető házi gyógyír.
Rovarcsípés ellen

Néhány házi módszer rovarcsípésre (nagymama módszere):

  • A kukoricakeményítő kiváló házi szer rovarcsípésre. Keverjük el a keményítőt vízzel, mossuk le a csípés helyét, majd szárítsuk meg. Kenjük rá a keményítős pépet, és hagyjuk rászáradni. Szükség szerint ismételjük meg a műveletet. A kukoricakeményítő kihúzza a méreganyagot a bőrből, és enyhíti a viszketést. Ha nagyobb a csípés, víz helyett használhatunk ecetet is.
     
  • A húspuhító is hatékony természetes szer csípésre. Ugyanúgy alkalmazzuk, mint a keményítőt, az enzimek lebontják a rovarból a bőrbe került méreganyagokat.
     
  • A banánhéj az egyik legegyszerűbb és leghatékonyabb háziszer. A héj belsejével dörzsöljük be a csípést. A banánban levő tannin csökkenti a duzzanatot, a viszketést és az irritációt.

Ha lekezeltük a csípést, fontos, hogy utána is elősegítsük a gyógyulást. Kiváló szerek erre:

  • A méz természetes antibiotikum, és hidratálja is a bőrt.
  • A szegfűszeg-olaj fertőtlenít.
  • Az aloe vera fertőtlenítő és gyulladásgátló hatású.

A házi kezelés mellett fontos tudni, hogy ha a csípés helye nagyon feldagadt, láz, fulladás lép fel, anafilaxiás sokkot okozhat. Akinek hajlama van az ilyen reakcióra, kérjen a szakorvostól egy sajátmagunk által azonnal a láb izomzatába bejutatható ellenanyagot, amivel esetleg az életünket lehet megmenteni, de utána mindenféleképpen forduljunk orvoshoz!

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.

A szerkesztő ajánlja