SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

A festett hajak ápolása:

Szabó Szilvia [cikkei] - 2008-01-21
Sok kérdést kapok, hogy hogyan kell kezelni a festett, és színezett hajakat. Íme, néhány tipp:

Barna, vörös, vagy szőke vagy? Nem mindegy, hogy hogyan ápolod!

A szőke haj van legjobban károsítva, igénybe véve, mert a haj külső rétege igencsak megnyílt, és a struktúrája károsodott. Minden esetben gazdagon ápoljuk, sok tápanyagot, fehérjét, ceramidokat, és glükozt kell a hajszálaknak biztosítani.
A többi festett hajnál is figyelni kell az ápolásnál, több természetes anyagot kell adni a hajszálaknak.

Hogyan őrizzük meg hajszínünket?

A hajszínezésnél, az első mosás után sokszor még mindig ereszti a hajunk a színét, és úgy látjuk, megváltozott a hajunk árnyalata. Ennek csak az az oka, hogy a felesleges színpigmentek távoztak a hajról, lemostuk őket. Érdemes színező samponokat, színrögzítőket, vagy kimosható hajszínezőket használnunk, mert így sokáig szép, fényes maradhat a hajszín. Ezeket a termékeket felválltva használhatjuk a megszokott hajápoló szereinkkel.

Mit tudnak a színező samponok?

Felfrissítik a haj árnyalatát, mert direkt színpigmenteket tartalmaznak. Ezek a haj külső rétegében rakódnak le, és ezért viszonylag hamar ki is mosódnak. Minél gyakrabban használjuk, annál intenzívebb lesz a haj színe.

Mit tegyek, ha a szőke hajam besárgult ?

Maximum hetente egyszer használhatók az ezüst samponok, melyek kék alkotórészt tartalmaznak. Ha ennél többször használjuk, esetlegesen a hajunk átmehet kékes árnyalatba.



A festéktől túl intenzív lett a hajam színe, mit tehetek?

Ha nagyon erős lett a festett szín, akkor még egyszer meg kell mosni hajápoló samponnal, és pakolást tenni rá. Ezzel megakadályozzuk, hogy a színpigmentek szilárdan belekössenek a hajszálakba. Ha már ez sem segít, meg kell próbálni az hajat az eredeti színre visszafesteni.

Hogyan fedhetem le az ősz hajamat, ha a festett haj már lenövőben van ?

A hajtő lefedéséhez színezhetjük a hajunkat otthon is. Törekedjünk arra, hogy a festék, ha lehetséges, ne tartalmazzon hidrogént, mert ez az ősz hajat tönkre teheti.

A sós tengervíz vagy az uszoda vize tönkreteheti a hajam?

Igen, minden esetben a hajat védeni kell. A színpigmentek vonódnak ki a hajból, ettől fakó, töredezett lesz. A szőke haj esetlegesen zöld szineződést is kaphat. Érdemes úszósapkát viselni, vagy a fejünket ne tegyük a víz alá.

Mik a megfelelő formázó, styling termékek?

Ha lehetőségünk van rá, akkor csak olyan termékeket használjunk, ami kifejezetten festett, színezett hajra fejlesztettek ki. Fontos minden esetben, hogy magas keratintartalma legyen a terméknek. A hajspray-k lehetőleg ne tartalmazzanak alkoholt.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

A herecsavarodás okai, tünetei és kezelése - az újszülöttek és a kamaszok nagyobb veszélyben vannak

A herecsavarodás (heretorzió vagy torsio testis) egy ritka, de súlyos állapot, amely leginkább újszülötteknél és a serdülés korai szakaszában járó fiúknál fordul elő, de bármely életkorban kialakulhat. A probléma a herekocsány megcsavarodásával jár, amely a herék vérellátását gátolja. Ez kezelés nélkül a here elhalásához is vezethet.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja