SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Ősszel is gyömbér

Kókai Kata [cikkei] - 2007-09-13
A gyömbér ma már több formában is megvásárolható, az őszi-téli időszak egyik legfontosabb gyógynövénye. Évszázadok óta használják reuma és influenza kezelésére.
A gyömbérfélék családjába tartozó növény ma már hazánkban is az egyik legnépszerűbb gyógyító szer. A növény gyökereit már évszázadok óta használják gyógyításra, s hírnevét méltán kiérdemelte. Amellett, hogy fantasztikus ízt kölcsönös számtalan főtt ételnek és süteménynek, gyógyító hatása is vitathatatlan.

A gyömbér begyűjtése

A gyógyászatban a gyömbér gyökérzete használatos. Amint elérte a 10 cm-es nagyságot, begyűjthető, és több formában is fogyasztható. Lereszelve különböző ételekhez használhatjuk, illetve télre le is fagyasztható. Természetesen a friss növény bír a legerőteljesebb gyógyhatással.

Már az ókorban is használták

A gyömbér már az ókori rómaiak életében is fontos szerepet játszott. Mint megannyi egészséges fűszernövény, a gyömbér is bekerült az afrodiziákumok körébe. Ezt valószínűleg főként melegítő, az érzékeket élesítő hatásának köszönheti. Az ókorban még csupán borok fűszeres ízesítésére használták, később azonban nagy szerepet kapott a népi gyógyászatban.

Gyógyászati hatásai

A gyömbérben található illóolaj számtalan betegség leküzdésében segíthet. Évszázadok óta használják a téli betegségek (megfázás, torokfájás) kezelésére, de melegítő hatása is köztudott. Éppen emiatt számtalan téli sütemény és főétel kedvelt összetevője. Ma már nem csak nyers formában kapható, hanem kapszulázva, illetve porítva is. Nem csak télen, de egész évben nagy segítséget nyújt az egészség megőrzésében.

Egészségügyi hatásai

-immunerősítő
-segít leküzdeni a fejfájást
-hatásos gyulladásos betegségek ellen
-enyhíti a másnaposság tüneteit
-melegítő hatású
-serkenti az emésztőnedvek kiválasztását
-javítja az étvágyat
-csökkenti az utazási émelygést
-jó memóriajavító hatással bír
-csökkenti a hányingert

Hogyan használjuk a gyömbért?

Ízületi problémák esetén a gyömbér illóolajával történő masszázs segíthet, 1/5 dl olívaolajba csepegtessünk néhány csepp gyömbérolajat, s finoman masszírozzuk a bőrbe. Téli betegségek megelőzésére fogyasszunk gyömbérteát, vagy gyömbérkapszulát. A port tartalmazó kapszula az emésztési problémákon is segíthet.

Ide kattintva rendelhet kedvezményes áron gyömbér kapszulát
(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja