SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Együk magunkat egészségesre

Családinet [cikkei] - 2007-08-03
A nyár a friss gyümölcsök, zöldségek időszaka. Ilyenkor érdemes szervezetünket vitaminokkal, ásványi anyagokkal feltölteni. Ehhez kiváló eszköz a paradicsom, mely brokkolival párosítva igazi antioxidáns bomba.

  A paradicsom különösen gazdag lycopen, C-, A-vitamin forrás és nem utolsó sorban kifejezetten alacsony kalória tartalmú étel. A lycopen a paradicsom természetes pigmentje, s azon túl, hogy a zöldség színét adja, megóvja szöveteinket az öregedéstől.

 A szöveteket károsító szabadgyökök képződését gátló hatást fokozhatjuk, ha a paradicsomot brokkolival párosítva fogyasztjuk. A brokkoli egészségvédő hatását számos kutatás vizsgálja. Az eddigi eredmények alapján bizonyítható, hogy a daganatos betegségek elleni védekezés során összetevői –mint például a béta-karotin- fontos szerepet játszanak. Klinikai vizsgálatok igazolják, hogy az elkészítése során képződő phenethyl-ITC (PEITC) képes a rosszindulatú sejtek elpusztítására.

 A paradicsom, brokkoli, karfiol és káposzta a daganatos betegségek –különösen a prosztata rák-ellen védő hatását számos vizsgálat igazolja. A Cancer Research folyóiratban közölt eredmények alapján a paradicsom és brokkoli együttes fogyasztása növeli a két zöldség pozitív, egészségvédő hatását.

 A vizsgálat során a kísérleti állatok azon csoportjánál jóval lassabban fejlődött a prosztata daganat, amelyek együttesen szedtek paradicsom és brokkoli port, mint azoknál akik külön-külön fogyasztották, vagy lycopen kiegészítőt szedtek.

 A hatóanyagok maximális felszívódásának és magasabb koncentrációjának érdekében a paradicsomokat szósz, vagy mártás formájában fogyasszuk egy kis olaj felhasználásával. A brokkoli értékes tápanyagaiból azonban csak veszít főzés során. Hatóanyagai a brokkoli felvágásával bontakoznak ki, így vágjuk virágait félbe, vagy még kisebbekre, hagyjuk öt percig állni, majd ezután főzzük rövid ideig.

 A két zöldséget fogyaszthatjuk együtt akár kedvenc pizzánkon, feltétként, de készíthetünk belőlük ízletes szószt, s egy kis tésztával máris nagyszerű, egészséges ebédet varázsolhatunk. Végezetül pedig a finom falatokat leöblíthetjük egy pohár ízletes paradicsomlével.

 A hír alapjául a “The Tasty Tomato: An Antioxidant Power Blast” cikk szolgált.

www.orvostkeresek.hu

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Tények és tévhitek a máj méregtelenítéséről

Év elején sokakban felmerül az úgynevezett májméregtelenítés gondolata, különösen néhány átmulatott éjszaka után. De vajon valóban méregteleníthető a máj? Megvédhetjük-e a májunkat a károsodástól és ha igen, mit kell ehhez tennünk? Dr. Németh Aliz, a Hepatológiai Központ hepatológusa, gasztroenterológus adott hiteles válaszokat a kérdésekre.

Szalmonellával fertőzött liszt került az Aldi üzleteibe

Az Aldi szalmonellával szennyezett Happy Harvest hajdinalisztet vonat ki a forgalomból, a visszahívott termék minőségmegőrzési ideje 2025. november 20. - közölte a Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) kedden az MTI-vel.

A sclerosis multiplex-szel élőknek nyújt segítséget a Semmelweis Egyetem oktatóvideója

Háromszor gyakoribb nőknél az ezerarcú betegségként is emlegetett sclerosis multiplex, mint férfiaknál. Az első tünetek jellemzően 20-40 éves kor között jelentkeznek. A krónikus, autoimmun megbetegedés tünetei nagyon változatosak, előrehaladása egyénenként változó. Mivel a betegség gyakran ellehetetleníti az érintettek mindennapi tevékenységeit, ezért nagyon fontos a diagnózist követően az idejében megkezdett rehabilitáció, komplex fejlesztés. A Semmelweis Egyetem oktatóvideója ehhez nyújt segítséget.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja