SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Amiről a parlagfű szezon előtt tudnod kell

Dr. Farkas Anikó [cikkei] - 2021-07-20
Hamarosan kezdődik a szezon, amikor a parlagfű ontani kezdi pollenjét. A levegőbe jutó pollenszemeket belélegezzük. Az arra érzékenyeknél különböző erősségű tünetek jelennek meg, amint a szervezetük elkezd védekezni az idegen fehérje ellen.

Allergiásnak lenni nem kellemes

Különböző források szerint a hazai és az uniós lakosság 20-25%-a tünetekkel reagál a parlagfű pollenjére - azaz valamilyen mértékű allergiája van a népesség legalább ötödének.

Kutatásokból azt is tudjuk, hogy "a baj nem jár egyedül". Jellemző más allergia kialakulása, megjelenése is sok esetben. Vagy említsük csak meg a keresztallergiákat, amikor bizonyos zöldségeket, gyümölcsöket nem ehetünk meg, mert a parlagfű allergiánk miatt keresztallergiás tüneteket produkálunk.

Enyhébb esetben csak tüsszögünk, ha kitör a szezon, de egészen súlyos esetek is előfordulnak. A skála széles, de minden esetben jellemző az életminőség romlása és a kiadások egy részének átcsoportosítása.

Ez utóbbi akkor válik érdekessé, ha ovis, iskolás gyermek van a családban, és a szülők valamelyike szenved a tünetektől.

Amikor az utolsókat kellene csobbanni, nagyokat bicajozni, focizni, de a szülő képtelen gondtalanul elmerülni a közös játékban, mert egyfolytában folyik az orra, tüsszög, viszket a szeme.

A fáradékonyság, a koncentrációs képesség csökkenése sem könnyíti meg a helyzetet, különösen ha a gyermekekkel sokat kell jönni-menni az iskolaév elején.

A szezon jellemzően akkor robban be, a pollenterhelés és így a tünetek is akkor a legerősebbek, amikor az iskolai beszerzéseket is bonyolítjuk, augusztus eleje-közepétől. Így nagyon nem mindegy, mennyit szükséges költeni tüneteink enyhítésére.

Ehhez a cikkhez ajánlom figyelmedbe a blogomban megjelentet is, ahol bővebben olvashatsz erről.

 

Miért fontos erről tudnod akkor is, ha nem vagy allergiás?

Mint tünetmentes allergiás, és mint mezőgazdász parlagfű szakértő, de mint prevenciós tanácsadó is, elköteleződtem az ismeretterjesztés mellett. Úgy vélem, csak akkor tudjuk a légköri pollenterhelést csökkenteni, ha mindenki megérti, miért van arra szükség. Azaz egy egészséges, allergiát nem ismerő ember megérti azt, hogy mit jelent allergiásnak lenni. Csak a közös, egyhangú fellépés vezethet eredményre. Magánemberként használhatod a cél érdekében a parlagfű bejelentő rendszerek valamelyikét. Ha földterülettel rendelkezel, akkor pedig ismered a rád vonatkozó törvényt...

 

Egy kis növénytan, hogy tudd, mire számíthatsz a jövőben

A sokak életét megkeserítő, allergiás tüneteket kiváltó ürömlevelű parlagfű (Ambrosia artemisiifolia L.) egy, az Újvilágból származó növény. Hazai nagymértékű elterjedésének többek közt kiváló alkalmazkodóképessége az oka. Alkalmazkodik az emberi tevékenységekhez (mezőgazdaság), az alkalmazott növényvédőszerekhez és a klímaváltozáshoz is. Ma már ismerjük a korábban virágzó biotípust is, amely megjelenésében és pollentermelésében is más. Egy allergiás számára ebből a legfontosabb információ az, hogy a pollenszezon egyre korábban kezdődik, s valószínűleg egyre hosszabb lesz. 

Nyitókép: Mojpe képe a Pixabay oldalon

Dr. Farkas Anikó


Dr. Farkas Anikó
gyomökológus, herbológus, parlagfű szakértő

Ganoterápia prevenciós tanácsadó
(egészségmegőrzés, állapotjavítás természetesen)


Ne hagyd magad félrevezetni, óvd a család egészségét!
Ha bizonytalan vagy egy parlagfűvel kapcsolatos információ valódiságában,
kérdezz bátran!
Ha te, vagy bárki a családban szenved az allergia szezonban, fordulj hozzám bizalommal!
Küldetésem, hogy a parlagfűvel kapcsolatos tévhiteket tisztázzam,
hiteles információkkal szolgáljak annak érdekében,
hogy a légköri pollenterhelés mielőbb egy elviselhető szintre csökkenjen,
az allergiások életminősége javuljon.

Elérhetőségeim:
Email: nemambrozia@gmail.com
Honlap: https://nemambrozia.hu/
(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja