SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Homeopátiával a nyári ártalmak ellen

Dr. Sebő Zsuzsanna [cikkei] - 2019-07-10
Milyen homeopátiás szerekkel enyhíthetünk a nyári panaszokon?


A nap- és hőártalmakra leggyakrabban használatos homeopátiás gyógyszerek:

 

Napszúrás

Aconit
Hirtelen fellépő heves fejfájás, nagyfokú nyugtalanság, szorongás, szapora szívműködés.
A napszúrást elszenvedett betegnek hidegrázása, láza lehet. Bőre száraz, kipirult, meleg tapintatú. Keze forró, lába hideg. Igen szomjas, hideg vizet kíván inni. Állapota javul a szabad levegőn, vagy ha nyugalomban van.

Belladonna
A hőártalom egyik leggyakrabban használt homeopátiás szere. Jellemzi az erőteljes lüktető fejfájás, a vörös arc, a verejtékes bőr, a tág pupillák. Hidegrázás, nagyfokú szomjúság jelentkezik, a beteg langyos vagy meleg folyadékra vágyik. Szája, szeme száraz, érzékeny a fényre zajra, érintésre.

Bryonia
Ingerlékeny, de hallgatag beteg, aki legszívesebben egyedül van a bajával. Feje nagyon fáj, ez a fájdalom nyomásszerű (szemben a Belladonna lüktető fejfájásával). Állapota a legkisebb mozdulatra is romlik. Szomjas, kívánja a folyadékot. Jobban érzi magát, ha nyugalomban van, vagy kint lehet a szabad levegőn. Jellegzetes tünete, hogy a fájdalmas rész (napszúrásnál a fej) nyomására a fájdalom csökken.

Glonoinum
Heves, pulzáló tarkótáji fejfájás, rákvörös arc, hányinger, hányás. Hőhullámok, látászavarok, vérnyomás emelkedés, orrvérzés kísérhetik a rosszullétet. A beteg olyan, mintha „gutaütés” kerülgetné. Melegre, mozgásra, rázkódásra állapota romlik, míg a szabad levegőn és hidegre, borogatásra javul. Állapota akkor is javul, ha a fejét feltámasztja.

Opium
Jellemző a kábultság, bágyadtság, aluszékonyság. A beteg „bamba” tekintettel néz a világba, arca puffadt, vörös, forró. Szabálytalan légzése lehet, pupillái szűkek. Bőre verejtékes, forró tapintatú. Jellegzetes a fájdalomérzet hiánya. Állapota javul, ha kitakarózik, ha hűvös levegőre megy, és ha hideg borogatást tesznek rá.


Napkiütés, napégés

Apis
Vörös (halvány) bőr, égő, szúró, viszkető fájdalom, mely érintésre fokozódik. Fő jellegzetesség az ödéma, duzzanat, valamint hogy a hidegre (levegőre, borogatásra) a panaszok jelentősen javulnak. Összességében a méhcsípéshez hasonló a bőrelváltozás.

Belladonna
Nagyon piros (tűz-vörös) bőr, forró lüktető érzéssel és tapintattal. Apró göbcsék is megjelenhetnek a leégett felületen.

Cantharis
A felégett bőrön nagy, víztiszta bennékű hólyagok jelennek meg, melyeket égő érzés kísér. Nem tűri az érintést, a nyomást, de még a ruhát sem viseli el magán.

Natrium muriaticum
Gyakran találkozunk strandokon olyan hölgyekkel, akik a dekoltázsukat vizes kendővel takarják el. Nekik és azoknak, akiknél a napfény hatására a dekoltázson apró, viszkető göbcsék jelennek meg, ajánlható ez a szer.

Rhus toxicodendron
A hólyagos napégés másik szere (lsd. Cantharis), amikor a bőr foltos, rajta apró, csoportos  víztiszta bennékű hólyagocskák láthatóak, melyek nagyon viszketnek. Akkor is jól használható szer, ha a napfény hatására apró hólyagú herpesz jön elő (például a száj körül) a betegen.

Urtica urens
Viszkető, kiemelkedő, vörös göbök, foltok a bőrön. Úgy néz ki, mint a csaláncsípés. Erős viszketés, heves, égő fájdalmak jelentkezhetnek, melyek hidegtől romlanak. Nyugalomban, dörzsölgetéstől javulnak.


Fontos tanácsok
 

  • Ilyen esetekben a gyógyszereket C,CH 15-30 potenciában ajánlott szedni, enyhébb rosszullét esetén  2-3 óránként, heveny esetben akár 20 percenként.
  • Súlyos vagy heveny esetekben, vagy kiscsecsemőnél a golyók feloldhatóak fél pohár vízben, és 5-10 percenként kiskanállal adható, akár többször egymás után is. Így gyorsabb és erősebb hatás érhető el.
  • Nagyon fontos, hogy a tünetekhez legjobban hasonlító szert válasszuk ki.
  • Fontos tudni, hogy a homeopátiás szerek mellékhatás mentesen adhatók újszülöttől a dédszülőkig, de nem helyettesítik az orvosi vizsgálatot, tanácsadást!
  • Végül a legfontosabb és leginkább megszívlelendő tanács: semmilyen gyógyító módszer nem lehet egyenértékű a megelőzéssel.                                                               

Kapcsolódó cikkeink:

Kép: skeeze / pixabay

Dr. Sebő Zsuzsanna


Dr. Sebő Zsuzsanna
Gyermekgyógyász, homeopátiás tanácsadó

Elérhetőségeim:
Telefon: 06-30/922-93-09
E-mail: sebozsuzsa@gmail.com
Honlap: www.homeoduo.hu (fejlesztés alatt)
(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

A herecsavarodás okai, tünetei és kezelése - az újszülöttek és a kamaszok nagyobb veszélyben vannak

A herecsavarodás (heretorzió vagy torsio testis) egy ritka, de súlyos állapot, amely leginkább újszülötteknél és a serdülés korai szakaszában járó fiúknál fordul elő, de bármely életkorban kialakulhat. A probléma a herekocsány megcsavarodásával jár, amely a herék vérellátását gátolja. Ez kezelés nélkül a here elhalásához is vezethet.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja