SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Gyerekekre és házi kedvencekre veszélyes növények az otthonunkban

Családinet [cikkei] - 2019-06-27
Mindannyian szeretjük, ha növények vesznek körül bennünket az otthonunkban vagy a kiskertünkben. De vajon eszünkbe jutott-e már, hogy ezek némelyike akár veszélyes is lehet a gyerekek vagy a házi kedvencek szempontjából?
Gyerekekre és házi kedvencekre veszélyes növények az otthonunkban

Érdemes utánajárni, milyen növényekből szeretnénk kialakítani a kis kerti oázisunkat. Az alábbiakban bemutatunk néhányat a nemkívánatos példányokból:

A fagyöngy köztudottan emésztési problémákat okoz, és nagy dózisban fogyasztva lassíthatja a szívverést. Emellett hallucinogén hatása is ismeretes, és rendkívül káros lehet a háziállatokra.

A gyöngyvirág rendkívül mérgező vegyületeket tartalmaz. Ezek a meglehetősen kicsi, finom virágok szédülést, hányást, kiütést és hasmenést, sőt halált is okozhatnak, ha a tüneteket nem kezelik időben.

Az angol csipkebogyó egésze mérgező, de különösen a magjai tartalmaznak rendkívüli mennyiségű toxint. Ez az alkaloidokat tartalmazó növény görcsöket és bénulást, extrém esetekben szívelégtelenséget is okozhat.

A philodendron gyakori növény az otthonokban. Ez a növény irritálja a bőrt és a szájat. Fogyasztása esetén torokduzzanatot, légszomjat, égő fájdalmat és gyomorproblémát is okozhat.

Ricinusolajat tartalmazó növények. A ricinusolaj nagyon hasznos lehet az egészségünkre, de maga a növény mérgező - már egyetlen mag elfogyasztása is halálos lehet egy gyermekre.

A rebarbara levelei rendkívül veszélyesek, hiszen veseleállást és akár halált is okozhatnak. Ellenben a rebarbara szára fogyasztható, belőle dzsemet is szoktak készíteni.

A rhododendron és az azálea közkedvelt kerti növény, mely teljes egészében mérgező. Fogyasztása gyomorfájdalmat, légzési nehézséget, bénulást, kómás állapotot, sőt halált is okozhat.

Az oleandert gyönyörű mediterrán hatásáért szeretjük, de a növény fogyasztása végzetes lehet. Egy levél is nagy kárt tehet egy kisgyerek egészségében. Tünetei a mérgezésre jellemzőek, aluszékonyságot és szívritmuszavart okozhat.

A kúszónövények kimondottan a házi kedvencekre nézve jelentenek veszélyt. Fogyasztásuk esetén minél hamarabb forduljunk állatorvoshoz kis kedvencünkkel.

A hortenzia szintén gyakori kerti növény, azonban tudnunk kell, hogy ciánt tartalmaz.

A liliom rendkívül veszélyes lehet a macskákra. A virág pollenje még kis mennyiségben is veseelégtelenséget vagy akár halált is okozhat.

A kerti nárcisz ültetését jól gondoljuk meg, ha kutyánk van. Ha ugyanis a kutya a föld kaparása közben egy nagyon keveset is fogyaszt e növény gyökeréből, hasmenést, hányást, szívritmuszavart, hidegrázást és göcsöket szenvedhet el.

Forrás: https://filantropikum.com/ 
Kép: Mareefe / pixabay

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.

A szerkesztő ajánlja